aliinceogl
aliinceogl (üye)
İzmir / Meraklı

Canon Eos350d Kit Mi Nikon D70s Mi?

Arkadaşlar ben henüz üye olmuş durumdayım daha acemi bile sayılmam çünkü makinem bile yok!Sizden ve bu makineleri bilenlerden yardım istiyorum lütfen.Yaklaşık 3 aydır araştırıyorum ama henüz karar veremedim.Hangisi canon eos 350d mi yoksa nikon d70s mi?Bu ikisi arasında olmalı diye düşünüyorum çünkü nekadar eşelersem okadar karar vermek zorlaşıyor.Yardımcı olursanız çok sevinirin teşekkürler!

Tarih: 28 Mayıs 2006, 16:08 - İp: 85.***.**0.26
yeg
yeg (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

Üyelik silndi

Tarih: 4 Haziran 2006, 09:21 - İp: 81.***.**5.206
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Selam Yeg,

Yapılan incelemelerde noise sıralaması düşükten yükseğe:

350D ==> D50 ==> D70S şeklinde

Bu D70S'te noise çok demek değil tabiki. D70S noise performansı iyi bir makine fakat D50 ve 350D bu konuda daha iyi.

Kütür kütür makineden kastın gövdede kullanılan plastik kalitesinin daha yüksek oluşu diye tahmin ediyorum. Ben iki makineyide elime alıp inceledim ve her ikisini de yere düşürmek istemem doğrusu. Nikon'da profesyonel malzeme kalitesinin D200'den, Canon'da ise 5D'den sonra başladığını düşünüyorum.

350D'nin perde ömrünün 50000 olduğu kullanan arkadaşların tecrübesi midir? Sanırım Canon 350D için 10000'den sonrası için garanti vermiyor.

D70S ve D50'nin perde ömürleri konusunda bilgin var mı?

Tarih: 4 Haziran 2006, 15:35 - İp: 85.***.**6.204
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba

Ben D70 in yüksek ıso larda 350 d ye göre daha çok gren verdiğini düşünüyorum.Ayrcıa 10000 perde de garanti vermiyo diye bişee olamaz çünkü 5 veya 6 ayda çok rahat 10000 perdeye çıkarsınız ki bu makinelerin garantisi 2 yıl ayrıca perdeden korkmayın arkadaşlar çok da pahalı diil sanırım.Bu arada bide D70s in üzerinde 18-70mm lens var 350d nin se 18-55mm burda nikon daha avantajlı ama 350d yi 17-85mm ıs usm kitlede satın alabliyosun tabii burda fiyatlar nasıı oluyo onu araştırmak lazım ayrıca 350d de body nin kompak oluşu d70s e göre iyi bence bide yazılım konusunda da bi sıkıntı yaşııcanı zannetmiyorum zaten firmware upgrade yapabiliyosun.
teşekürler...

Tarih: 5 Haziran 2006, 17:18 - İp: 88.***.**0.8
imageturk
imageturk (üye)
İzmir / Amatör

Üyelik iptal edilmiştir.

Tarih: 5 Haziran 2006, 17:44 - İp: 85.***.**8.48
trigger
trigger (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D50 Body + Nikon 18-200 VR.

Makine önemli tabiki ama lens bence daha önemli. D50 ile D70 arasındaki farktan kazanacağın para avantajını, bence yazdığım lensi almak için kullan.

Tarih: 5 Haziran 2006, 17:52 - İp: 85.***.**9.165
fehmicano
fehmicano (üye)
Ankara / Meraklı

[quote="trigger"]Nikon D50 Body + Nikon 18-200 VR.

Makine önemli tabiki ama lens bence daha önemli. D50 ile D70 arasındaki farktan kazanacağın para avantajını, bence yazdığım lensi almak için kullan.[/quote]

Tam da aynı makineyi almak üzere olan biri olarak bu soru kafamı çok meşgul ediyor.

D70S'in gövde olarak D70'e üstünlüğü veya farkları nelerdir?

#fehmicano' tarafyndan 05.06.2006 18:56:22 tarihinde düzenlendi.

NOT: Alıntı yapmayı beceremedim. Affedin.

#fehmicano' tarafyndan 05.06.2006 18:58:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Haziran 2006, 18:55 - İp: 88.***.**8.165
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

d70 ve d70s in arasında benim bildiğim firmware ve lcd ekran farkı var.Bu arada lens tabiki önemli ama body de bir kere alınıyo ben hala 350d derim.

Tarih: 5 Haziran 2006, 19:25 - İp: 88.***.**0.8
yeg
yeg (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

Üyelik silndi

Tarih: 12 Haziran 2006, 15:42 - İp: 88.***.**4.156
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Selam Yeg,

Bende de sağlamlık açısından D70S 350D'den daha iyi bir izlenim oluşturdu. Zaten bunun tersini söyleyen olursa objektifliğinden şüphe ederim.

Noise konusunda bir link vermek istiyorum. dpreview.com'da yapılan incelemede luminance noise konusunda en başarılı makine D50 gibi görünüyor daha sonra 350D geliyor. RGB noise konusunda ise 350D'nin CMOS semsörünün verdiği avantajla özellikle yüksek ISO'da üstünlüğü tartışılmaz.

http://www.dpreview.com/reviews/nikond50/page17.asp

Burada yapılan incelemenin sonuç kısmında Nikon'un D70'ten sonra Noise konusunda büyük bir yol katettiği ve D50 ile bu sınıftaki makinelerden daha iyi noise performansı elde edildiğinden bahsedilmiş. D50 ile çekilen fotoğraflarda Moire ve Maze artifactleri de daha az görülüyormuş

D200 gerçekten harika bir cihaz. Fakat rakibi de çok iyi. 5D sensörü ve daha iyi noise performansı ile D200'ü zorlar gibi. Kullanım rahatlığı ve genel özellikler açısından D200
bende daha iyi bir izlenim uyandırdı fakat fotoğraf kalitesi açısından özellikle düşük ışıklı ortamlarda 5D daha iyi. Aralarındaki fiyat farkını bilmiyorum. Fark fazlaysa D200 almak çok daha mantıklı olabilir.

D70S'in daha sağlam olduğu konusunda hemfikiriz. Fakat DigicII ve 8MP CMOS sensörü biraz hafife alıyorsun bence. Ben tercihimi yapmadan önce D70S ve 350D'yi uzun süre inceledim ve neticesinde 350D'de karar kıldım. 350D bu sınıfta dünyada en çok satılan makine. Canon'un fiyat politikasından dolayı Türkiye'de durum farklı. Makinemi Türkiye'den alcak olsaydım, tercihim kesinlikle D70S olurdu. Bunun nedeni Nikon'un çok mantıksız bir şekilde D50 ile D70S Türkiye satış fiyatları arasında kayda değer bir fark yaratmamış oluşu. Yurtdışında bu iki makinenin fiyat farkı çok daha yüksek.

18-200VR çok kullanışlı bir aralık sunuyor. Lens çıkar tak derdi olmadan rahat bir kullanım imkanı sunuyor, üstelik VR 4 stopa kadar etkili. Ayrıca aynı sınıfta rakibi yok. Fakat daha düşük zoom aralıklı kaliteli lenslerden alınacak performansı bu lensle sağlamak zor. Üstelik fiyatı da çok yüksek, neredeyse gövde fiyatından bile yüksek. Yapılan incelemelerde malzeme kalitesi olarak bile iyi olmadığı söyleniyor.

Tarih: 12 Haziran 2006, 22:23 - İp: 85.***.**5.199
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

"ben 50000 le sınırladım cunku ben kendım muhtelıf makınelerle gunde en az 1000 kare ceken bır fotografcıyım...

canonun body sağlamlıgındakı sınırlanabılırlığı nikonun açık ara gecmesı bizi nıkonun dunyanın en saglam makınelerını ürettiğine ikna etmesi için yeterlidir...

hem canon hem nikon kullanıcısı olarak bu iki makinenin arasında hangısı saglam dersen nikon derım...

estetik ve body stilini ise bahsolunan model D200 kendı sınıfındaki cihazlara gore acık ara gecmiş durumda...

noise konusuna gelince D50 D70S ten daha compact bir cihaz iken nasıl olurda D70s i geçer halen anlayabilmiş değilim...

digital dünyamızda cihazlar belki küçüldükçe orjinalleşsede verimliliği artsada bizim mesleğimizde hakeza cihazlarımızda bu tezin geçerliliği yoktur...

makinelerin netlik hızı ve çekimlerin canlılığında yine nikon D200 modeliyle canonu geçmiş durumda...

D200 ün perdesinin Kevler (çelikten 100 kat daha güçlü olması ve esneyebilmesi özellikleriyle ön plana çıkar) olması nikonun perde ömrünün hiç bir makineyle kıyaslanamayacagınıda gözler önüne seriyor...

D70s in 350D den daha dayanıklı sağlam ve yeni çıkan 18-200 VR lens ile kullanıldığında çok çok daha verimli olacağını iddia ediyorum... "

ayrica ben de bazi sorular sormak isterim yeg.. yanlis anlama, 350d daha iyi gibi bir geyige girme niyetinde falan degilim, maksat, dogru olani beraberce bulmak..

350d'nin perde omru 50 bin, peki d50 ile d70s'in kactir? d200 degil.. cunku d200 denirse ayni sekilde canon 30d'yi ele almak gerekir, anlamli bir karsilastirma olmasi acisindan..

body saglamliginda nikon acik ara onde falan degil.. d50, d70s ve 350d plastik body'lere sahip.. soinucta gorkemkgo da aynisini soylemis..
ha ama dersen ki d200, o farkli.. benim de cok begendigim bir makine d200, keske imkanim olsa da alabilsem..
sanirim 1D serisini hic incelemedin yeg.. cunku incelemis olsaydin, nikon daha saglamdir demezdin sanirim..

estetik ve body style olarak nikon gercekten daha iyi.. d200'un bir harika.. d2x'inki ise muhtesem..
ama canon 30d, 5d'nin de body dizaynlari kotu degil.. 1d'ninkini sevmiyorum..

d50, d70s'den daha az noise uretiyor sevgili yeg.. bunu, bu makineleri takip eden herkes biliyor..
makinenin daha compact olmasi ile herhangi bir bagdastirma yapman da garip geldi bana.. cunku her ikisi de ayni buyuklukteki 6 megapixellik sensorlere sahipler.. body yapisinin buyuklugu ve kucuklugu ile noise'i bir tutmak dogru olamaz..

son cumlene istinaden de ben de diyorum ki, a100 ve 18-200.. hem de daha ucuza..

Tarih: 13 Haziran 2006, 19:27 - İp: 62.***.**2.10