salihbaba
salihbaba (üye)
Erzurum / Amatör

Canon Eos350d - Fuji Finepix S9500

Selamlar...
Ben amatör olarak Canon EOS1n kullanıcısıyım. Daha çok macro ve portre çekimleri üzerinde yoğunlaştım. Yaklaşık 2 hafta kadar önce de Canon EOS 350 D kit satın aldım. Fakat aldıktan sonra da bir pişmanlık duygusuna kapıldım. 350 D yi almadan önce Fuji Fİnepix S9500 satın aldım. Birkaç çekim yapıp bilgisayara aktardım. Sonuçları gördüğümde görüntüde piksellerin kırık olduğunu ve özellikle resim kenarlarındeki sınırlarda beyazlanmalar olduğunu gördüm. Ertesi gün aldığım yere götürüp EOS 350 d ile değiştirdim (Tabi aradaki fiyat farkını da ödedim) Makinaları aldığım yerdeki satıcı kendisi de S9500 ile örnek çekimler yaptı. Benim çekimlerimden daha iyi bir sonuç elde ettik ama ben yine beğenmedim. Sitelerde S9500 ile ilgili yazıları okuduğumda makinanın çok kaliteli görüntüler elde ettiğini öğrendim. Acaba benim böyle bir makinayı EOS 350 d ile değiştirmem mantıklı oldu mu? Ben alacağım tüm aksesurları her iki makinada da (Hem EOS1n hem de EOS 350d) kullanabilmek için EOS 350D satın aldım.İki makina arasında ne gibi farklılıklar var? Aradaki fiyat farkı buna değer mi? Gerçekten Fuji Finepix S9500 bu kadar kaliteli bir makina mı? Aslında biraz daha maddi durumum elverseydi EOS 5 d satın almayı düşünüyordum. Ayrıca hem EOS1n de hem de EOS 350D de kullanabileceğim 2,8 f değerine sahip hangi objektifi önerirsiniz? Hem sorularıma cevap verecek hem de bu iki makinanın teknik özelliklerini bilen arkadaşlardan yanıt bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Tarih: 22 Mayıs 2006, 19:26 - İp: 85.***.**9.99
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşım merhaba
Canon 5D için yola çıkıp Fuji S9500 alıp,onu beğenmeyip arkasından 350D almakla çıktığın yolculuk çok ilginç.
Sanıyorum buradaki forumları okuyup biraz bilgilenmen gerekiyor.Çünkü bahsi geçen bu 3 makinanın birbirine benzer veya özellik açısından denklik olarak birbirine yakın hiç bir ortak noktası yok.
Fakat sonuçta 5D alamıyorsan 350D de de karar vermen isabet olmuş.

Tarih: 22 Mayıs 2006, 20:00 - İp: 85.***.**6.166
imageturk
imageturk (üye)
İzmir / Amatör

Üyelik iptal edilmiştir.

Tarih: 22 Mayıs 2006, 20:02 - İp: 85.***.**8.48
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Ben bu imagetürk'ün parantez içine aldığı rakamları anlamadım.
Salih belki titremeden kaynaklanan bir sorundur fuji ile ilgili olan sorun.Birde tripod ile çekim yapmayı denemelisin.

Tarih: 23 Mayıs 2006, 01:36 - İp: 85.***.**9.110
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

imageturk ün parantez içine aldığı rakamlar mp oranları.

salihbaba, 350D alıyorsunuz, S9500 den farkını bilmiyorsunuz ama keşke 5D alsaydım diyorsunuz. İlginç. En iyi çözüm Forum sayfalarını bir hafta takip edin bu işin uzmanı olursunuz.

Sonuç olarak 350D almakla doğru karara vermişiniz. Nerden bakarsanız bakın SLR makine. Asla da kötü değildir.

Tarih: 23 Mayıs 2006, 08:05 - İp: 85.***.**5.252
  • 1