hasanyagci
hasanyagci (üye)
Tekirdağ / Amatör

Canon Eos M / Canon 1200d

Herkese merhabalar,

Fotoğraf konusunda çok çok acemiyim. İleride lens değiştirip prof. çekimler yapma olayına da gireceğimi hiç sanmıyorum. Sadece tatillerde anı yakalama amaçlı fotoğraflar çekeceğimi düşünebilirsiniz.

2 makine arasında kararsız kaldım. Biri aynalı diğeri aynasız. Makineler yukarıda belirttiğim gibi canonun eos m ve 1200 d modelleri. eos m daha önce 1 günlüğüne kullanmıştım. Çektiğim fotoğraflar benim için gayet yeterli idi. Fotoğrafların netliği renklerin canlılığı ve çektiğim fotoğrafları yakınlaştırdığımda görüntünün bozulmaması beni tatmin etti açıkçası. Aklımda eos m almak var. Ama 1200d nasıldır? eos m ile kıyaslarsak hangisi daha güzel sonuçlar verir. Çok kısa süre içinde karar vermem gerek. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 8 Nisan 2017, 22:13 - İp: 213.***.**1.82
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın arkadaşım, aynasızlar içinde başka markalara neden bakmıyorsun? Örneğin Olympus, Panasonic veya Sony Onları araştırmanı öneririm. Ben Olympus kullanıyorum. İlgini çekerse bilgi veririm.

Tarih: 10 Nisan 2017, 15:00 - İp: 176.***.**1.139
akkaymaz
akkaymaz (üye)
İstanbul / Amatör

Satın aldınız ise hayırlı olsun . Eos M kullanıyorum . Pro kullanmayıp . Raw cr2 çekerken saniyede 1 adet fotoğraf çekebilmeye razı olursanız çok iyi makinedir .

Tarih: 28 Mayıs 2017, 00:56 - İp: 5.***.**0.55
  • 1