e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Canon Eos 5d Revıew

Tarih: 28 Temmuz 2006, 16:07 - İp: 85.***.**3.100
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Eos 5D'yi incelemeyi mi düşünüyorsun?

Tarih: 28 Temmuz 2006, 16:09 - İp: 88.***.**7.70
e0s
e0s (üye)

Daha büyük halini yükleyemedim.
Orjinal boyutlarında çok etkileyici detaylar var.
Eos 5D önerileriniz die bir konu açmıştı arkadaşın birisi.Sonuçlarını paylaşmak için koydum hoşçakalın.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 16:09 - İp: 85.***.**3.100
e0s
e0s (üye)

Kıvanç biz seninle tanışmamıştık değilmi.?
Benim adım furkan erkayalarda çalışıyorum ve Eos 5d yide inceledim çok ince detayına kadar.
Bİr arkadaş Eod 5D önerileriniz die bir konuaçmıştı stüdyo sonuçlarını sormuş.
Bende o amaçla elimde olan bir kaç stüdyo fotografı içinden bunları yükledim.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 16:14 - İp: 85.***.**3.100
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Satyın Eos,

Orjinallerini yüklemek isterseniz burayı kullanabiliriniz. http://www.speedyshare.com/

İsteyen oradan indirip bakabilir.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 16:49 - İp: 212.***.**0.50
e0s
e0s (üye)

saol Xtolga.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 17:45 - İp: 85.***.**3.100
e0s
e0s (üye)

http://www.speedyshare.com/938116580.html
http://www.speedyshare.com/515258782.html
Orjinal boyutları linklerde.
Tolga Teşekkürler.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 17:55 - İp: 85.***.**3.100
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Furkan.. Selam..

Bu fotoğraflarda, renk ısısında bir problem hissettim.. Ben çekimlerimde, manuel olarak kelvin değerini girip, kalan detay için, WB Shift Bkt bölümünden hallediyorum..

Açıkçası, daha güzel örnekleri 20d ile vermek mümkün.. Başka konuda verdiğin, Canon.com dan ulaşılan tam çözünürlükte çekim örnekleri için tarifine teşekkürler... oradaki fotoğraflarda, buradaki durumun tersine soğukluk hissettim (yani onları, hiç beğenmedim diyebilirim)..

Renk ısısı ayarı bozuk çekimleri, birçok meslektaşımın yaptığını görüyorum.. aman sana söz söylediğimi zannetme.. yaşını tecrübeni tam bilmiyorum ama iyisin..

Canon'lardaki renk ısısı müdahelesini çok beğeniyorum.. Çektiğim, gelin damat fotoğraflarında; gelinlikte, beyazların içinde zengin beyaz tonlamalar... Aynı karedeki damatlıkta; siyahların içinde zengin siyah tonlamalar.. Yakalıyabiliyorum.. ve bunu RAW formatı kullanmaya lüzum kalmadan yapıyorum..

Renk ısısına müdahele, kullandığım 20d'de, o kadar iyiki, rötüşten önce veya sonra renge photoshopda hiç müdahele etmeden dijital minilaba baskıya yolluyorum..

Yani ; daha güzel örnekler bekliyoruz Furkan.. Örneğin bu fotoğraflardaki paraflaşları kullanmak zorunda kalsam; WB , K pozisyonunda ise WB shift Bkt penceresinden green yönüne 3 veya 4 basamak götürmem gerekirdi..

Tarih: 28 Temmuz 2006, 18:01 - İp: 88.***.**7.31
e0s
e0s (üye)

Mete merhaba.
Bu fotograflar da manuel beyaz dengesi yapmamıştım 4800 yada 4900 Kelvin kullanmıştım.
Paraflaşlar uzun zamandır kullanılmış ve ampuller yaşlanmıştı anlayacağın.
Ancak bunları yüklememin sebebi bizim stüdyoda yaptığımız bir çok denemede en iyi bu ayarda birebir renk aldık.
Bu arkadaşlar stüdyo sahipleri abi-kardeş.
Onların ten renkleri bu.Ayrıca stüdyo fotografçılığında kimisi soft seviyor kimide fotograf biraz sarı olsun sıcak olsun istiyor.herkesin beğenisi farklı.
Mesela bu arkadaşlarım sarı olsun ister fotograf.
WB BKT yönünde +3+4 green girdiğim de fotograf yeşile çalcak.
Bu fotografları hiç müdahale yapmadan baskıda almıştık fuji minilabtan.Hatta abartıp kişiyle yanyana getirmiştim fotografı ten renkleri birebirdi.
o yüzden bunları paylaştım.
Göz bebeklerinde ki beyaz kısıma bak sapma renk sapması yok.
Ayrıca Ben 20d kullanıyordum. Onuda bu arkadaşların Abisinin stüdyosuna sattım ve onun sonuçlarıda mükemmeldi.
Ancak en iyi renk Beyaz dengesi manuel olduğunda yakalanıyor.
Bazen fona göre bile kişi üzerinde etkisi değişiyor.Ve flaş herdefasında aynı patlamıyor ve aynı kelvinide vermiyor.
Şu sıralar manuel beyaz dengesi yaptık onunla çalışıyorlar.Oldukça iyi Gelin damt portreler var ancak insanların fotograflarını burada izinsiz yayınlamak istemiyorum.
Birde birşeyi anlamadım Canon la ilgili hangi fotograflar sana soğuk geldi Canon sitesindekiler mi.?

#e0s' tarafyndan 28.07.2006 19:38:28 tarihinde düzenlendi.

#e0s' tarafyndan 28.07.2006 19:41:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 19:27 - İp: 85.***.**3.100
e0s
e0s (üye)

Mete bu arada
"aman sana söz söylediğimi zannetme"
Demişsin söyle kardeş herkes herkesten birşey öğrenmek için burada değilmi.
Yani yanlış anlamam hemen karar vermem,söylediğin ile ilgili.
O kadar anlayış sahibi soğuk kanlı insanız evelallah,Yaşım bu arada 24.Fotografla 4 sene önce tanıştım.Çok sevdiğim için çok araştırıyorum ama çok zaman ayıramıyorum açıkçası.
En büyük avantajım Canon Erkayalar da çalışıyor olmam,yeniliklerle içiçe olup anında görme şansım,deneme şansım oluyor.Ayrıca çokta kaliteli bir ürün müdürüm var,onun bilgilerinden çok faydalanıyorum.
Bilgi Paylaştıkça Güzeldir.
Kendine çok iyi bak Mete.
Görüşmek üzere.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 19:47 - İp: 85.***.**3.100
e0s
e0s (üye)

bu arada fotograflara baktım zoom browser programında
5000 kelvin.

Tarih: 28 Temmuz 2006, 19:51 - İp: 85.***.**3.100