burak.82
burak.82 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Eos 550d Fiyat ???

Slm arkadaslar,

Forumda yeniyim, Turkiyede yasamiyorum, yurtdisindan gelirken fotograf makinesi alip gelecegim ama kardesim hayyam carsisinda fiyatlarin her yerden uygun oldugunu soledi.

Bulundugum yerde 550D + 18-55mm kit lensin fiyati KDV dahil 950 Euro. Hayyam carsisindaki fiyatini nasil ogrenebilirim?

Bildigim kadariyla gene, Turkiye dist. olan Erkayalar Hayyam carsisindaki urunleri garanti kapsaminda tutmuyor, cunku adamlar direk yurtdisindan getiriyorlar.

Yorumlarinizi bekliyorum, fiyat konusunda yardimci olursaniz sevinirim

burak

Tarih: 14 Nisan 2010, 22:30 - İp: 78.***.**8.25
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Ocanic arkadas sallayan senin gibi olsun.Olay gercek,ben japonyada yasiyorum gel sushi yiyelim deyip nezaket ornegi gostererek bu sallama olayina son vereyim...

Tarih: 16 Nisan 2010, 10:57 - İp: 221.***.**4.187
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Ozan bey yaşadığınız tecrübeyi paylaşmışsınız , hata ettiğiniz nokta insanların aynı veya benzer konularda değişik tecrübeler yaşayabileceğidir.Ben makine alım sürecinde bir çok gg satıcısı ile muhatap oldum sorular sordum ve aldığım cevaplar bu yönde olduğu için bu şekilde cevap verdim.Siz böyle bir tecrübe yaşamadığınız için benim tecrübem sallama oluyorsa sizinkide bana göre sallama olur.Bu benim değil sizin mantığınız...Suşi için teşekkür ederim

Tarih: 16 Nisan 2010, 11:53 - İp: 78.***.**6.243
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Onemli degil.Benim hatirladigim babam bunlara telefon acmis,demis boyle boyle japonyadan ama uluslararasi garantisi ile,demisler gonder abi sokariz garantiye.Oda gondermis ve hatta beles temizleme falan bile gerceklesmis diger batarya sorununun yaninda.Babamdan falan mi korktular acaba biraz sert sesli sanirim!!!Yada eskiden farkli olabilir bu durumlar.Ancak uluslararasi garanti demek ne demek?Turkiye uluslar disi bir ulkemi.Oyle ise yazik yani...Size tavsiyem deyin ordaki Erkayalarmidir nedir boyle boyle arkadas var Japonyada,oradaki Canon musteri hizmetlerine anlatmis durumu,garantiye her yerde girer eger yetkili Canon servisi ise,eger sokmuyolarsa bu birimle ilgili sikayette bulunun ve gerekli islemler yapilacaktir falan deyip gozlerini korkutun.Biraz hakkinizi arayin.Bence kendi bildiklerine is yapiyorlar.Kutunun icinde kapi gibi International Warranty Card var ve Turkiyede bu ulkelere dahil...

#ozansan' tarafından 16.04.2010 17:03:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Nisan 2010, 16:56 - İp: 221.***.**4.187
mkuruca
mkuruca (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar, eylül 2009'da güney kore'den SX20 is aldım. kutudan çıkan küçük kitapçıkta garantinin sadece satın alınan ülkede geçerli olduğu yazılıydı. bu durumda türkiye'de garantiden faydalanamadığımı düşünüyorum ama tabii ki tersi olursa sevinirim bu durum ülkeden ülkeye değişiyor mu onu da bilmiyorum.

Tarih: 12 Mayıs 2010, 19:46 - İp: 188.***.**7.4