burak.82
burak.82 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Eos 550d Fiyat ???

Slm arkadaslar,

Forumda yeniyim, Turkiyede yasamiyorum, yurtdisindan gelirken fotograf makinesi alip gelecegim ama kardesim hayyam carsisinda fiyatlarin her yerden uygun oldugunu soledi.

Bulundugum yerde 550D + 18-55mm kit lensin fiyati KDV dahil 950 Euro. Hayyam carsisindaki fiyatini nasil ogrenebilirim?

Bildigim kadariyla gene, Turkiye dist. olan Erkayalar Hayyam carsisindaki urunleri garanti kapsaminda tutmuyor, cunku adamlar direk yurtdisindan getiriyorlar.

Yorumlarinizi bekliyorum, fiyat konusunda yardimci olursaniz sevinirim

burak

Tarih: 14 Nisan 2010, 22:30 - İp: 78.***.**8.25
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

Gittigidiyor a bakın, ona yakındır fiyatlar diye tahmin ediyorum. 1700 civarı bulunabiliyor bu sitede ortalama 2000 lira... 950€ aldıktan sonra edeceğiniz kar ya da zarar sizi ne güldürür ne öldürür. Makine her türlü garantisizdir bu arada.

Tarih: 14 Nisan 2010, 23:29 - İp: 78.***.**0.218
burak.82
burak.82 (üye)
İstanbul / Amatör

GG ye baktim o fiyatlara var dediginiz gibi, 2 yil garantili diyor urun. Nasil nerden garanti veriyorlar anlamiyorum? Uluslararasi garantisi varmi canon urunlerinin?

tsk

Tarih: 15 Nisan 2010, 00:00 - İp: 78.***.**8.25
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Atıyorum gg satıcısı ürünü hong kong'dan temin ediyor herhangi bir arızada siz kargo ücretiyle beraber makineyi satıcıya gönderiyorsunuz o hong kong'a gönderiyor makine yapılıp size geri ulaştırılıyor.Yani gg satıcılarının garanti dedikleri şey aracılık...

Tarih: 15 Nisan 2010, 13:49 - İp: 78.***.**6.243
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Japonyadaki fiyatida 750 dolar arkadasim.en cabuk burda eskir,en cabukta burda ucuzlar.Aradan 1-2 ay gecince fiyatlar ortalama %20 duser.Avrupada genelde kazik.Cinliler bile bazen bizim buraya gelip makina alirlar.Birde Canonlarin uluslar arasi garantisi vardir burda satilanlarinin.Digerlerininde oyle olmasi gerekir,sallayan sallamasin lutfen honk hong falan degisir diye.Pedere zamaninda burdan japonyadan aldigim G9 pasalar gibi garantiye girdi Turkiyede yani.SIKIYOsa sokmasinlar aninda sikayet ve yetkilerinin alinmasina kadar gider olay...

#ozansan' tarafından 15.04.2010 17:04:52 tarihinde düzenlendi.

#ozansan' tarafından 15.04.2010 17:07:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Nisan 2010, 17:02 - İp: 221.***.**4.187
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

GG deki satıcılar ya ocanic'in dediği gibi aracılık yapıyorlar ya da dükkan garantisi veriyorlar. hong kong olmak zorunda değil usa ya da gönderebiliyorlar ürünü. dükkan garantisinde de bir tamirciye (belki kendileridir) tamir ettirip geri gönderiyorlar. uluslararası garanti anlaşmalı ülkelerde geçerlidir (apple ürünleri de uluslararası garantilidir -ki hep böyle satarlar- ancak ülkemizde geçerli değildir) canon un da uluslararası garantisi ülkemizde geçerli değil diye biliyorum ancak yarın erkayaları arayarak doğru bilgiye ulaşır ve sizi aydınlatırım. bildiğim kadarıyla istanbul ve ankarada var sadece canon yetkili servisi.

#bolubeyi' tarafından 15.04.2010 20:09:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Nisan 2010, 20:08 - İp: 88.***.**8.176
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

http://www.bhphotovideo.com/c/product/675618-REG/Canon_4462B003_EOS_Rebel_T2i_Digital.html

950 euro fiyatı Hayyam çarşısında görürsem, şahsen oradan görüp dokunarak almayı tercih ederim..

Linkde 900 dolar fiyata baktığımda, yurtdışı alışveriş için 950 euro yüksek rakam görünüyor..

Tarih: 15 Nisan 2010, 22:40 - İp: 94.***.**9.92
brkylmz
brkylmz (üye)
Yurtdışı / Amatör

Arkadasim yurtdisi derken, nerede kaliyorsun Avusturya da saturn de 759 euro

burada

Tarih: 16 Nisan 2010, 01:18 - İp: 83.***.**9.37
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

"Pedere zamaninda burdan japonyadan aldigim G9 pasalar gibi garantiye girdi Turkiyede yani."

Sallama

Tarih: 16 Nisan 2010, 09:32 - İp: 78.***.**6.243
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Üretici firmanın yada ana tedarikçinin, distribitör yada ülke toptancısına bir ortaklığı yada iştiraki yoksa uluslar arası garanti söz konusu olmuyor.

Yanlış bilmiyorsam ;
Canon, yılda en az ............$ değerinde makina alması karşılığında erkayalara ana distribütör hakkı veriyor. Yani canon türkiyede başka hiç kimseye resmi satış ve tedarik yapmayacağını taahhüt ediyor.
Bunun karşılığında da erkayalar canon ürünlerini üretici firmadan alıp türkiyede satıyor.. Garanti tamamen erkayaların sorumluluğu altında oluyor. Üretici firma erkayalara sattığı ürünlerde bir üretim hatası oluşursa sorumlu oluyor. Mesela makina 3 ay çekim yaptı ve sorun çıkarttı.. sorumlu erkayalar.. canon değil.. Bu makinayı atıyorum almanyada ki bir canon yetkili servisi garanti kapsamına sokmayabilir.
Tam tersi almanyadan aldığınız bir makina 3 ay sonra arıza yaparsa, türkiyede tek yetkili servis olan erkayalar garanti kapsamına sokmaz.. Çünkü o makinaya yapacağı masrafı alması doğrultusunda canonla bir anlaşması yada işbirliği yok..

Tarih: 16 Nisan 2010, 10:35 - İp: 85.***.**4.46
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

Erkayaları (Canon Yetkili Servisini) arayarak bilgi aldım,

CANON ÜRÜNLERİNİN ULUSLARARASI GARANTİSİ TÜRKİYE'DE GEÇERLİ DEĞİLDİR!

Tarih: 16 Nisan 2010, 10:43 - İp: 193.***.**0.50