cedayroy
cedayroy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Canon Eos 500d

Arkadaşlar DSRL makina almak istiyorum ama kararsızım. Daha önce compact makina kullanıyordum ama artık bana yetmiyor. Dsrl ye yeni adım atacağım fakat ileride makina terfisi yapmak istemiyorum, evladiyelik bir makina istiyorum. Live view ile anladığım çekilecek görüntünün aynı anda lcd den izlenmesi sanırım ve benim için önemli bir fonksiyon. Canon EOS 500D hakkında fikirleriniz nelerdir. Nikon ve Canon arasında marka olarak da model olarak da kararsız kaldım. Yurtdışında yaşadığım için ürün fiyatları türkiyeye göre daha makul. Bunu düşünerek 500D beklentilerimi karşılarmı?

Tarih: 14 Şubat 2010, 08:55 - İp: 81.***.**3.86
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

500D iyi makinadir arkadasim.Live view ozelligine fazla takmamani tavsiye ederim cunku performanslari oyle normal makinalar gibi hizli falan degil.Video cekimleride sensor isinmasi nedeni ile kisitli zaman dilimlerinde olmak zorunda ve dalgalanma yapma olasiliklari yuksek.Sadece kisa olan,hadi burdada video cekeyim amaci ile bir arti ama DSLR icinde fotograf a endeksli kullanicilar acisindan bence pek bir onemide yok.Onun yerine normal kucuk kamera alirsin,hem ucuz,hemde HD kalitesinde videolar cekersin.Yani sorun yapilacak bir konu degil.550D cikti zaten fiyatlarda ucuzluk baslar bilirsin yurtdisini.Ben Japonyadayim ve 500 dolar civarina kadar simdiden dusmeye basladi lens ile birlikte.Bizim Japonlar duydumu yenisi geliyo hemen piyasaya duser eskileri ve 2-3 aylik daha yeni 2.elleri bile mevcuttur piyasada.
Sen nerdesin bilmiyorum ancak Turkiyekinden fazla para vermeyeceginden eminim.

Tarih: 14 Şubat 2010, 11:03 - İp: 221.***.**4.187
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

beklentilerini karşılayacağını umuyorum.fakat şimdi canon 550 d 18 mp bir cihaz daha çıkardı.bunlar alıcıların kafasını karıştırıyor.fakat canon nıkona göre daha teknolojik bir cihazdır.aynı kategörideki ürünleri nıkona göre tüketiciye fiyat açısından olukça uygun gelmektedir.canondan şaşma derim.

Tarih: 14 Şubat 2010, 11:05 - İp: 88.***.**4.144
cedayroy
cedayroy (üye)
Yurtdışı / Amatör

ozansan dediğin gibi video çekimi öncelik değil ama 500D de böyle bir özellik olması ekstradan kamera taşıma hammallığından kurtarmış olacak. Ben şu anda suudi arabistandayım. Fiyatlar konusunda türkiye ye göre modeller arasında daha az fark var.

http://www.extrastores.com/EnglishPages/ProductList.aspx?BrandID=89&FamilyId=238

Yukarıdaki linkte canon için fiyatlar var, sar cinsinden (1$=3,75 Sar)
Siz olsanız fiyat performansa bakarak yine 500D yi mi alırdınız diye fiyat bazlı olarak sorumu tekrarlıyorum. 550D için henüz fiyat almadım ama ekonomik olmayacağını düşünüyorum.

Ironman dediğin gibi tercihim canondan yana olacak ama türkiye ve burasının fiyatları beni aldatıyor.

Tarih: 14 Şubat 2010, 15:50 - İp: 81.***.**3.86
cedayroy
cedayroy (üye)
Yurtdışı / Amatör

arkadaşlar dün akşam gittiğim alışveriş merkezinde 500D yi indirimde görünce almadan çıkmak istemedim. 1440 tl gibi bir fiyata 18-55 lens kitiyle beraber orjinal canon sırt çantası ve 2 GB SD kartla beraber aldım. forumdaki görüşler benim gibi bir amatör için çok yararlı oldu. böyle güzel forumların kafası karışık kullanıcılara yardımcı olması çok güzel. tekrar herkese teşekkür ediyorum

Tarih: 18 Şubat 2010, 07:38 - İp: 81.***.**3.86
  • 1