snowboard
snowboard (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Eos +450d Ve Genel Bir Soru

Arkadaşlar belkli bir çok defa sorulmuştur bu soru fakat herkesin bir yerde amacı farklı oldugu için bende ayrıca sormak istedim. Canon eos 450D modelini bu ayın 10 gibi felan almayı düşünüyorum. Daha öncede amatör Samsung S630 ' um vardı onun vaadi doldu artık, genel olarak D-SLR makineler hakkında çok fikre sahip degilim alırken nelere dikkat etmeliyim, bekletilerimi fazlasıyla karşılayacagını düşünüyorum 450D ' nin . Diğer taraftan lens olayı işin içersine giriyor sanırım üzerinde gelen (sanırım 18-75 di) lens ilk etapta bana yeterli gelir sanırım bu tür konularda yönlendirmede bulunursanız çok faydalı olacak

Diğer taraftan, ekipman alırken örnegin Lens almak istedik, canonda mı yada nikondamı daha uygundur fiyatlar veya bu karşılaştırma lens degilde farklı argümanlar içinde olabilir bu konularda da birşeyler yazarsanız memnun olurum...

şimdiden teşekkür ederim ...

Tarih: 28 Mart 2010, 15:34 - İp: 88.***.**2.24
mertozdemir
mertozdemir (üye)
Ankara / Amatör

Merhabalar. öncelikle lens fiyatları 3 aşşa 5 yukarı aynı ikisininde çok uç noktaları var tabiki ayrıca sigma lenslerin (canon veya nikon uyumlu) kullanımı ve kaliteside hatırı sayılır derecede fazla yani lens konusunu kafanıza takmayın.

Eğer fotoğrafalarınızı poster büyüklüğünde bastırmayacaksanız megapikselinde çok büyük bi önemi yok gerçi şuan büyük ekran tvler hdler var tvden bağlayıp bakmak istediğinizde de fark edecektir.

Genelde üzerinde kit olarak 18-55 lens geliyor evet sizi dediğiniz gibi bir süre idare eder daha sonrada araşıtırıp çeşitli kampanyaları kollayarak 2. el alma durumlarını inceleyerek uygun lensi alırsınız. Eğer 450D kafanıza yattıysa bencede çok iyi bir makine.Saygılar..

#mertozdemir' tarafından 28.03.2010 17:08:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Mart 2010, 17:08 - İp: 78.***.**2.54
snowboard
snowboard (üye)
İstanbul / Amatör

Çözürlürlük konusuda sıkıntım yok genelde işte hobi olarak ugraşmak istiyorum, farklı şeyler söyleyecek varsa keyifle takip ediyorum. Cevap için teşekkür ederim.

Tarih: 28 Mart 2010, 17:15 - İp: 88.***.**2.24
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Su anda DSLR piyasasinda bircok urun var ve piyasadaki rekabet artik ortada kotu DSLR burakmadi birkere ki tum DSLR lar kisilerin zevk ve tercihlerine gore iyidir diyebilirim.Canon ve Nikon u tercih ederim cunku bu makinlar genelde biraz fazla performs ve piyasa hakimiyetine sahipler ki urun cesitliligi acisindan tuketiciye avantaj teskil ederler.Canon 450D guzel bir makina ve yeni baslayan birisi icin daha cok fazla seyden de haberi olmayan birisi icin yeterde artar.Zaten yeni baslayan birisinin makinadan sikayet etmeyi burakip makinanin hakkini verene kadar birazcik ogrenmesi ve praktis yapmasi gerekir ki ilerideki duruma gore yeni nesil makinalara atlamada bilgi sahibi olsun.Sen kit lensi ile alsan bile sorun yok aslinda 18-55 IS ile,ancak isteklerin ve butcen el veriyor ise tabikide sana kalmis bir durum artik.

Tarih: 28 Mart 2010, 17:17 - İp: 221.***.**4.187
snowboard
snowboard (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ederim sanırım bu makineyi alacagım, burda verilen cevaplarda beraberinde gelen lensin çok iyi olmadını söylemişsiniz, sanırım farklı şeceneklerle de makineyi almak mümkün, peki başlangıç için ne tavsiye edersiniz ? Birde eminönü veya istanbulda en uygun nerden alabilirim bu cihazı, , sorun halinde satıcılar arkasında dururmu malum spot ürün ...

Cevaplar için tekrar teşekkürler iyi çalışmalar ...

Tarih: 28 Mart 2010, 21:34 - İp: 88.***.**3.9
a.ebrar06
a.ebrar06 (üye)
Ankara / Amatör

istanbulu bilmem ama ben Ankara'da haftasonu bu makinayı çanta+2gb hafızakartı+ eğitim kitabı ile beraber 1470 tl ye aldım.

#a.ebrar06' tarafından 29.03.2010 12:01:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Mart 2010, 12:00 - İp: 78.***.**6.194
olta58
olta58 (üye)
Antalya / Amatör

Merhabalar,mesajınızda EOS 450D almak istediğinizi yazmışsınız.Eğer ilgilenirseniz bende bir tane var.Yaklaşık 4 ay önce almıştım,ancak ihtiyaçtan dolayı satmak istiyorum.Üzerinde 18-55mm kit lensi ,28-135mm Canon lensi,UV Filtresi,Parasoley,üç tane yedek aküsü,normal ve araba şarj cihazlarıyla birlikte satacağım.Hepsine 2000 TL istiyorum.Uygun bulursanız görüşebiliriz.Makina ve aksesuarları sıfır ayarındadır.Öğretmen olduğum için makinayı fazla kullanma imkanım olmadı.

Tarih: 29 Mart 2010, 12:45 - İp: 94.***.**7.102
mertozdemir
mertozdemir (üye)
Ankara / Amatör

bir kaç gündür siteye girmiyordum sorunuza bilmem başka cevap bulabildinizmi ama 18-55 IS lens kötü değil başlangıç olarak. İstanbulda doğubank ve hayyam pasajında fiyatların uygun olduğunu biliyorum. Garantisiz alıcağınız ürün canınızı pek fazla sıkmasın genelde arkasında duruyorlar. Garantisiz derken yetkili servis garantisi olmuyor yine aldığınız yer bir yıl iki yıl abi sorun olursa getir diyorlar

Tarih: 31 Mart 2010, 20:07 - İp: 78.***.**2.202
  • 1