esrefselim
esrefselim (üye)
Eskişehir / Amatör

Canon Eos 450d Alıyorum

arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkürler.karar verdim canon eos 450D alıyorum...

#pixell' tarafından 12.02.2009 11:42:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Şubat 2009, 23:13 - İp: 78.***.**0.56
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Net soru net cevap NETFOTOĞRAF

Bence başlığınızı değiştirin böylesi konular kilitleniyor.

Ucuz birşeyler alın da ne marka model olursa olsun ucuzdan kasıt <1000TL

Tarih: 9 Şubat 2009, 23:21 - İp: 78.***.**6.24
esrefselim
esrefselim (üye)
Eskişehir / Amatör

başlık nasıl olmalı ilk defa konu açtım. ayrıca yaklaşım da süpermiş net fotoğraf..

Tarih: 9 Şubat 2009, 23:23 - İp: 78.***.**0.56
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

o para ile önce fotoğraf eğitimi al...

Tarih: 10 Şubat 2009, 00:30 - İp: 88.***.**8.166
esrefselim
esrefselim (üye)
Eskişehir / Amatör

sözleriniz biraz sitemkar geldi bana.amacım size rakip olmak değil merak etmeyin.ayrıca bence eğitimden çok hissetmek önemli.ve makinem olmadan eğitim almak saçma geliyor.çünkü bu para birdaha elime geçmeyecek.bilmem anlatabildim mi?

Tarih: 10 Şubat 2009, 00:44 - İp: 78.***.**0.56
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sitemkar??? rakip???
senin benimle rekabet etmek gibi bir şansın olamaz çünkü ben fotoğrafçı değilim fotoğraf makinesi tamircisiyim..

Eğer sadece hissetmek yeterli olsaydı sana cep telefonu yeterli olurdu sanırım..

Eğer benim elime bir daha bu kadar para geçmeyecek olsa ben eğitim almayı tercih ederdim. Yoksa senin durumuna düşer : " ...bu yüzden size tek bir sor soracağım.sizce bana en uygun slr makine hangisi olur?marka,model aklınızza ne gelirse.."

gibi daha soruyu hazırlarken bile emek sarfedilmemiş içi boş bir cümle KURARDIM.
Bilmem yeteri kadar net olabildi mi?

#burkay' tarafından 10.02.2009 02:56:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Şubat 2009, 02:55 - İp: 88.***.**8.166
esrefselim
esrefselim (üye)
Eskişehir / Amatör

haklı olabilirsiniz.sadece kararsızlığımdan bu yola başvurdum.rekabet konusuna gelirsek daha önce de söyledim öyle bir niyetim yok.zaten aynı kulvarlarda da değiliz.siz tamirci olmasanız da bu işi hobi olarak yapmak istememden dolayı ayrılıyoruz birbirimizden.profesyonellikle de işim yok.eğer ilerletebilirsem tabi ki düşünebilirim.ama şu an değil.

bu arada sözlerimi sanırım saygısızlık olarak algıladınız.yaşınız benden büyük olmalı böyle birşey aklınıza getirmeyin.her nekadar aşağılamaya çalışsanız da...

dip not: kolum kırık olduğundan sol elimle yazıyorum.eğer bahsettiğiniz soru değil sor yazmamsa sonradan farkettim ama nereden düzeltmem gerektiğini bilmiyorum...

#pixell' tarafından 10.02.2009 03:09:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Şubat 2009, 03:07 - İp: 78.***.**0.56
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

yaşım 42 ..
seni aşağılamak gibi bir niyetim yok .. benim itirazım soruya yani..
ayrıca senin aşağılanacak bir tarafının da olduğunu sanmıyorum.
sadece sana en uygun makineyi bizler değil senin karar vermen gerektiğini bunun içinde eğitime ihtiyacın olduğunu anlatmaya çalışıyorum.
eğer şu makinetyi mi yoksa bu makineyi mi alayım gibi bir soru olsaydı o zaman sana teknik bilgiler verebilirdik.ama "bana en uygun makine nedir ? gibi bir soru sorarsan bu soru havada kalır..

Tarih: 10 Şubat 2009, 03:27 - İp: 88.***.**8.166
esrefselim
esrefselim (üye)
Eskişehir / Amatör

var tabiki kafamda birkaç makine. mesela nicon D40 D60 veya pentax K100D süper. ama birinde olan özellik diğerinde yok onda olan öbüründe yok.çok kafa karıştırıyor.bu yüzden genel bir soru sorup bilir kişilein fikrini almak istedim.akıl akıldan üstündür düşüncesi güderek.

bana en uygun derken amatör oluşumu vurguladım.

eğitim de burada alamam ilçede oturuyorum eskişehir'e gitmem gerek.bir de ben birşeyi bilmeden alıp onu keşfetmeyi seviyorum.daha çok merak uyandırıyor bende.tabi ki eğitim şart buna itirazım yok.hatta imkanım olursa gitmeyi düşünürüm.

Tarih: 10 Şubat 2009, 03:40 - İp: 78.***.**0.56
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

hiç bir makine dört dörtlük değildir.
yeni bir slr makine yerine ikinci el bir ucuz slr almak arta kalan paraya da lens yatırımı yapmak sanırım en evla yoldur.Fotoğrafçılıkta lens yatırımı çok önemlidir.

Ben senin yerinde olsam temiz bir canon eos 300 (yaklaşık 400 tl civarıdır.) veya nikon d 100 (hemen hemen aynı fiyatlarda) veya fuji s 2 pro alırdım.
Artan paramı da lens almaya harcardım ve elime para geçtikçe de lens çeşitlerimi artırırdım.İlerde işi geliştirdiğimde body satar yeni aldığım gövde de lenslerimi kullanmaya devam ederdim. Bu durumda senin için pentax pek iyi bir seçenek değil.
Sony de öyle...Lens seçeneği en yaygın olan makineler Nikon Fuji Canon Olympus makinelerdir.

Tarih: 10 Şubat 2009, 04:00 - İp: 88.***.**8.166
esrefselim
esrefselim (üye)
Eskişehir / Amatör

abi doğru söylüyorsun.benim de istediğim bu fakat ikinci el olayınaa güvenemiyorum.böyle gördüm ailemden.sıfır nikon d100 ne kadar peki?onu alıp dediğin gibi lens çoğaltsam iyi olur mu?

bir de aklıma gelmişken en çok tutulan makine nikon diye duydum.daha keskin net görüntüler elde ediliyormuş.ne kadar doğrudur?

Tarih: 10 Şubat 2009, 04:07 - İp: 78.***.**0.56