candolu
candolu (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Eos 40d Hakkında Öneri !!!

Arkadaşlar merhaba öncelikle forumda yeni olduğum için konu açımında vs hata yaptıysam afbuyrun... Gelelim konuya;

Uzun süredir makine araştırması yapıyorum artık kafayı yiyecek duruma geldim fazlaca yardıma ihtiyacım var.
En başta en çok istediğim Nikon D90'dan parasal nedenlerden dolayı ve biraz acele ettiğimden dolayı vazgeçtim.
Sonra Canon EOS 40Dyi keşfettim. Yalnız tam olarak hangi lens ile alacağımı kestirebilmiş değilim. 1 kere almak 1sene kadar sorunsuz kullanmak istiyorum lensi. Şimdi birkaç makine arasında kaldım onları yazacağım içinden önerilerinizi bekliyorum benim için çok önemli. ( Bu arada portre fotoğrafçılığı yapacağım )

40D + Canon EF 28-200mm f/3.5-5.6 ( 1350TL ) / Aralığın fazla olması keskinliği düşürdüğünü söylüyorlar beni biraz düşündürüyor. Ama aralığı fazla olan lense herzaman ihtiyaç duyuyorum.

40D + Canon 50mm f1.8 ( 850 TL ) / Burdada aralığın hiç olmaması sıkıntı, ama portre fotoğraflarda çok işe yarayan bir lens bildiğiniz gibi.

40D + Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM ( 1350 TL ) Bu lens hakkındada iyi yorumlar duymuyorum. Ama yorumu size bırakıyorum.

40 D Body + ( Sizin öneriniz )

Evet konu bu arkadaşlar size ne yapmalıyım ? Cevaplarınız benim için çok değerli ve önemli olacaktır şimdiden Çok teşekkür ederim ...

Tarih: 27 Ağustos 2011, 00:17 - İp: 46.***.**0.130
thoreau
thoreau (üye)
Yurtdışı / Amatör

Hocam bu fiyatları nereden alıyorsunuz? Makinenin ve lenslerin durumu nedir?

Tarih: 30 Ağustos 2011, 23:16 - İp: 78.***.**2.173
candolu
candolu (üye)
İstanbul / Amatör

Makine ve lenslerin durumunu bilemiyorum sadece resimde gördüklerim yani, sahibinden.com'dan bakıyorum bu fiyatlar oraya ait

Tarih: 30 Ağustos 2011, 23:26 - İp: 46.***.**2.197