kolalicelibon
kolalicelibon (üye)
Ankara / Amatör

Canon Eos 400d İle İlgili Bi Soru

ben amatörüm ve cybershotlarla takıldıktan sonra srl almaya karar verdim
1200 ytlye kadar çıkabilirim ve canon eos 400d almaya karar verdim
bu dogru bi seçim mi yoksa farklı bi markaya mı yönelmeliyim
fikir verebilcek olan var mı çok detaylı bi iş kendim karar veremiyorum

msjı da 4. yollayışım umarım gider

Tarih: 13 Kasım 2008, 00:16 - İp: 88.***.**6.251
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba arkadaşım... 400D güzel bir tercih olur... Ama takıntı yapma... Git ve 3 aşağı 5 yukarı bütçene göre aşağıda yazacağım makineleri tek tek eline al ve bir aç poz baz deklanşörüne... Çünkü SLR makine alırken eline aldığında tüm fikirlerin değişebiliyor... Deklanşör sesi, eline aldığında sana verdiği haz, ağırlık bunlar çok çok önemli... Ben kendim Sony A300 kullanıyorum ve çok çok memnunum... İlk tercihim nikon D80 idi... Fakat radikal bir kararla aldım sonyi.. Canonu deklanşör sesi ve küçük bodysi (benim boyutlarıma göre) sebebiyle itici buldum ve tercih etmedim...

İşte önerilerim;
Canon:
400D, Nisbeten daha uygun fiyatıyla 1000D, temiz ikinci el olur diyorsan 40D fakat bu senin tecrübene bi nebze büyük olabilir...

Nikon:
D40 piyasada sıfır fiyatları 750-800 civarı olmalı... eline almadan alayım deme küçük gelebilir... Ayrıca almayı düşünürsen gövdede AF motorunun olmayışının senin için dezavantaj olup olmayacağını çok iyi düşünmelisin...

Sony:
A200 bence bütçen için alabileceğin en güzel makine olacaktır... Yeni başlayan birisi olarak gövdeye bütünleşik gelen titreşim engelleme özelliği çok çok büyük bir avantaj olacaktır... Zira diğer saydığım makinelerde bu özelliğe yalnızca yeni lacağın lenslerle sahip olabilirsin ve onlarda oldukça pahalı lensler... Sonyde ise taktığın her lens gövdeden dolayı bu özelliğe sahip olmuş olur.

A300 A200'ün ağabeyidir... Ben kullanıyorum... Hareketli LCD ekranı büyük kolaylık sağlıyor çekimlerde.. Çünkü saydıklarım mekinelerin hiçbirinde olmayan LCDden çekim yapabilme artısı var... Sakın kompakt makine gibidir diye düşünme.. Çünkü inan çok farklı...

Pentax:
K100D ve K200D bu makineler hakkında çok fazla bir bilgim yok... Fakat 4er kalem pille çalışıyor olmaları direkt eleme sebebidir... Tabi bence...

Allah kolaylık versin kardeşim... İşin çok zor... Şu saydığım makineleri sıralayacak olsam şöyle sıralarım

Sony A300> Canon 400D> Sony A200>Nikon D40 (pentaxları koymadım çünkü hiç kullanmadım... Yanlış bilgi vermek istemem)

Tarih: 13 Kasım 2008, 01:23 - İp: 78.***.**8.167
  • 1