mthee
mthee (üye)
Eskişehir / Meraklı

Canon Eos 400d Hakkında

Öncelikle merhaba, fotoğrafçılık hakkında yeni yeni bir merakım uyanmaya başladı ve hobi olarak bu işe başlamak istiyorum. Ama ne yazık ki öğrenci hali fazla bir bütçem yok. 500tl ye kadar siz tecrübeli arkadaşlardan tavsiye istiyorum. Forumu biraz inceledim bazı şeyler öğrenmeye çalışıyorum ama dediğim gibi çok yeniyim.

İlk gözüme takılan Canon EOS 400D modeli 2. el fiyatı benim bütçeme uygun gibi 500-600 tl arasında 18-55m lens ile çantasıyla hafıza kartıyla vb. ile satılıyor.

Bunun yanında birkaç sorum daha olacak Lens - batarya - hafıza kartı - perde hızı - iso değeri - titreme engelleme - toz koruması gibi tanımlar dikkatimi çekti benim için hangilerinin önemli olduğunu düşünüyorsunuz? 2. el ve internetten alım yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Bu makine haricinde bana önerebileceğiniz bir makine var mı? Günlük yaşamda çevremi çekeceğim hobi olarak yapmak istiyorum gezdiğim gördüğüm yerleri tarihi antik binaları vb. çekmek için bu makine ideal mi tabiki lens ile birlikte.

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum..

#mthee' tarafından 20.04.2012 12:50:30 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Nisan 2012, 21:17 - İp: 78.***.**1.244
mthee
mthee (üye)
Eskişehir / Meraklı

arkadaşlar 2 tane seçenek belirledim kafamda canon 350d ve 400d ikisininde 2. el fiyatı uygun 350d ile 400d arasındaki farklarıda araştırdım çok önemli fark olmadığı kanısında bazı arkadaşlar.
ama almışken bari kötünün iyisini alayım diyorum internette 400d 18-55mm lensi bataryası boyun askısı 4gb hafıza kartı ile birlikte 600 tl sizce bu fiyata almalı mıyım eğer okuyorsanız lütfen fikrinizi belirtin 1 haftadır cevap bekliyorum çok kararsız kaldım ilginize tekrar teşekkür ediyorum

#mthee' tarafından 22.04.2012 02:39:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Nisan 2012, 12:51 - İp: 78.***.**1.244
mthee
mthee (üye)
Eskişehir / Meraklı

arkadaşlar 400d satan birisiyle irtibata geçtim alacak gibiyim aldıktan sonra makineyi nerede test ettirebilirim yani değişen parçası varmı çalışmayan bi özelliği v.b varmı diye?

Tarih: 22 Nisan 2012, 19:04 - İp: 78.***.**1.244
  • 1