chimera500
chimera500 (üye)
Antalya / Amatör

Canon Eos 40 D Vs Canon Eos 550 D

merhabalar.uzun donemdır sıteyı takıp etmekteyım.forumları da elımden geldıgınce incelıyorum.pek cazıp bı konu gıbı gelmeyebılır ancak cok yakında bı dslr alarak aranıza katılacagım.bu sebeple yardım edersenız sevınırım.bu ıkı makıne arasında bır karar verecegım.baslangıc olarak 18-55 ıs(butce sebebı ıle) baslıcam.550 d kagıt uzerınde cok cazıp ozellıklere sahıp [sensor(7d ile aynı) işlemci (digic 4) iso 6400(12800) vıdeo kaydı onemsız] sormak ıstedıgım asıl sey hem 40d yı hemde 550 d yı aynı lensler ıle kullanan arkadasların fıkrı.goruntu kalıtesı acısından kıyaslar mısınız.ıso performansında cıddı bı fark var mı.ben gunluk fotograflar.insan yuzleri.gece ve gunduz sokaklar,manzara cekmek ıstıyorum.bırde makro.bu amaclara yonelık lens tavsıyesınde de bulunursanız mınnettar kalırım...tesekkurler.

Tarih: 31 Mart 2010, 23:44 - İp: 188.***.**2.173
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Tam konuya uygun olmasa da , yüksek megapixelden fazlasıyla etkilenen arkadaşların daha önce başka topikte de tartıştığımız meşhur DIFFRAKSIYON tablosuna bakmalarını öneririm .

APS-C'de 13 Mp üstünün neredeyse hiç bir şey ifade etmediğini özetliyor ( edit : diffraksiyon limitsiz , tam açık diyaframda en iyi sonucu veren özel super telefoto lensler dışında )

Açıklamaların olduğu topik için

TIKLAYIN

#paperman' tarafından 04.04.2010 20:41:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Nisan 2010, 20:12 - İp: 96.***.**4.180