miyu
miyu (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Eos 350d Vs. Nikon D70s

Merhaba!

Dslr almaya karar verdim ama gittiğim her dükkan ya da dinlediğim her insan biraz daha kafamı karıştırmaya başladı. İlk başta d70'in ,ileride makinayı değiştirmeyi düşünmediğim için, çok uygun bir seçim olacağını duymuştum fakat, 350d'nin daha avantajlı+kaliteli olduğunu söyleyenler çıktı.

bu iki model arasındaki farklar nedir? yardımcı olursnaız çok sevinirim..

Tarih: 8 Nisan 2007, 10:40 - İp: 88.***.**6.222
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Bu 2 model ile ilgili google'dan aratırsanız,istemediğiniz kadar çok fikir ve karşılaştırma bulacağınızdan eminim.
Ama madem soruyu sorarak bir emek harcamışsınız,size şunu söyleyeyim,
gövdelere pek takılmayın ilk etapta,asıl düşünmeniz gereken lens ihtiyaçlarınız.Kullanım alanınıza hangi firma daha kullanışlı ve kaliteli lensler ile hitap ediyorsa,o markaya yönelmeye çalışın.

Tarih: 8 Nisan 2007, 10:47 - İp: 85.***.**0.248
miyu
miyu (üye)
İstanbul / Amatör

evet dediğini yaptım teşekkür ederim..

ama şu var, bu karşılaştırmalarda yeni başlayacak birinden çok zaten olaya hakim olan insanların ilgisini çekebilecek şeyler var sanırım, amatör olduğum için birisinin "nikonla rahat edersin!" demesine ihtiyacım var sanırım

Tarih: 8 Nisan 2007, 14:55 - İp: 88.***.**6.222
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

bu bir saçmalık birinin demesi filan artık aşın bunları yenı teknılojı a100 e de bak...

fiyat cok ıyı bu aralar.

Tarih: 8 Nisan 2007, 16:33 - İp: 81.***.**8.28
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

eos 350 d bir kere d70 s in eline su dokemez. san kim eos 350 d soyle avantajlı boyle avanatlı dediyse malt etmis yani mayalam mis d 70s bir klasiktir...pil suresi, cekim hızı , lensleri... canon un da guzel makineleri diil ama karsilastirdigin iki makine arasinda kesinlikle tercihin nikon d 70s olmali...

Tarih: 8 Nisan 2007, 17:00 - İp: 88.***.**9.70
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

"d 70s bir klasiktir...pil suresi, cekim hızı , lensleri"

cekim hızı nedir, yada daha iyi olan lensleri?

Tarih: 8 Nisan 2007, 17:16 - İp: 88.***.**1.179
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

miyu,

Birisinin sana demesine gerek yok,bu makinanin adi Nikon, fazlasini arama.

350D ile karsilastirdigin zaman,D70s agir basar.Ama bu cok kucuk bir farktir,yoksa 350d de cok iyi makina.

2004 yilindan beri D70 kullaniyorum,uzerine baska makinada aldim ama bu seri bir baska dogrusu.Fotograf makinalarinda bir cok kisinin soyledigi gibi eski model,yeni model konusmalara kulagini tika,fotograf makinalarinda model diye bir sey yoktur.Onemli olan objektif secimini iyi yapman ve burada Nikon bir adim one geciyor.

Mimarca haklisin A100 fiyatlari baya dustu,cunku 6,7 aylik makinalar tamire gelmeye basladi bile.En son musteri makinanin tamir parasini ogrenince yere carpti makinayi gozumuzun onunde.

Tarih: 8 Nisan 2007, 17:26 - İp: 195.***.**2.5
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

şşş 350D ye laf yok ...iyi makinadır...

en iyi giriş seviyesi dslr seçilmiştir...digic II işlemcisi vardır...pil ömrü yeterlidir...canon lens çeşitliliği gözardı edilmemelidir...

ama tabii tüm bunlar demek değilki D70s kötüdür..

artık ikisinede bakacan hankısını daha çok seversen onu alacan...

Tarih: 8 Nisan 2007, 17:27 - İp: 85.***.**3.44
miyu
miyu (üye)
İstanbul / Amatör

hepinize çok teşekkürler ^^

sanırım d70'ten vazgeçmemeye karar verdim, tekrar teşekkürler ^^

Tarih: 8 Nisan 2007, 18:57 - İp: 88.***.**6.222
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

D70s'te, 350D'de çok iyi makinelerdir. Ama D70s 350d'yi döver. Bu bir gerçek. Ama hangisini alayım derden sana ikisinide alma derim. Çünkü çok su aktı bu iki makinenin üzernden. d80, 400d var artık. ayrıca DSLR pazarına bomba gibi düşen Sony A100 gerçeği var. yanında bide Pentax K100d ve K10d.. Çeşit çok. ama bak osmanlı ne güzel dimş. istersen git canon 5d al. dandik bi lensle kompakt makinenein 1 adım ötesinden daha ileri gidemezsin. Gövdeye takılma. Dandik bi lensle bana verilen Canon 30 d yerine, L serisiyle verilen 350d'yi tercih ederim mesela.

Tarih: 8 Nisan 2007, 19:22 - İp: 88.***.**6.72
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

mehmetklyr ne güzelll demişsin

lakin d70S 350D yi biraz zor döver

Tarih: 8 Nisan 2007, 19:29 - İp: 85.***.**3.44