fotoguy
fotoguy (üye)
Ankara / Meraklı

Canon Eos-350d Vs Nikon D70s Vs(??)

Merhabalar,
Bu iki D-SLR fotoğraf makinesinden birini seçmeme yardımcı olursanız sevinirim.
Profosyönel kullanım için, gündüz ve gece çekimlerinin bol olduğu, çeşitli denemelerin (makro vs.) sıkça yapılacağı amaçlar için kullanılacak.

Nikon D70s Review
Canon Digital Rebel XT (avrupa adı: EOS-350D) Review

Yalçınlar'da bu 2 makina için bir sürü ve güzel kampanyalar var. Verilen objektiflerin F leri çok kötü ama yine de cazip gözüküyor.

Kampanya Sayfası:
Nikon D70s kampanyası

Canon EOS-350D Kampanyası

Tarih: 10 Kasım 2005, 18:25 - İp: yok
adosero
adosero (üye)
İstanbul / Amatör

saydigin kitler pek bana cazip gelmedi acikcasi fotoguy, sana bu lenslerden sadece nikon 18-70'i tavsiye edebilirim.
bu arada gece cekimi icin sana 1.8'in de yeterli olcagini dusunmuyorum. tripodun yoksa ister f:1.0'olsun..
neyse 350d vs.70s polemigine girmeden sadece tavsiye niteliginde:
sigma 18-50 f:2.8 + sigma 70-300 APO DG sectigin makine hangi marka olursa olsun...
cok basarili bir cift.. 1300 euroyu falan da gecmez..

Tarih: 16 Kasım 2005, 18:09 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Nikon D50 yi 1200-1300 ytl civarı bir fiyata alabilirsiniz kalan paraylada iyi bir lens yada orta kalitede 2 lens alabilirsiniz

Tarih: 16 Kasım 2005, 18:31 - İp: yok
mba
mba (üye)
İstanbul / Meraklı

D200 BODY +18-200VR
SU ANDA PAHALI GELEBILIR AMA VASAT BIR OBJEKTIF ALIP DAHA SONRA NORMAL BIR OBJEKTIF VE DAHA SONRA DA IYI BIR SEY ALACAK BIRIYSEN BASTAN IYI BIRSEY ALMAK EN AKILCISI BENCE
TABII 18-200UN PERFORMANSINI DAHA BILEN YOK BIR DENEMEK LAZIM ISMI KADAR GUZEL OLMAYABILIR.
EGER 18-200U BEGENMEZSEN 2,8LIK BIRSEY ALMAK GUZEL OLUR.
NEYSE BU HAFTAKI D70 - D350 KIYASLAMASI DA YAPILDI HAFTAYA HAZIRLANALIM

Tarih: 16 Kasım 2005, 19:51 - İp: yok
fotoguy
fotoguy (üye)
Ankara / Meraklı

@adosero,
bahsettiğin "sigma 18-50 f:2.8 + sigma 70-300 APO " lensleri almak göze ve kulağa çok hoş geliyo. Fakat 1300€ dediğin bu 2 lensin fiyatımı? Yoksa body + 2lens mi?

Aydınlar Foto Markette şöyle bir paket buldum; sizin bahsettiğiniz ile uyuyor. Fakat lensler hakkında detaylı bilgi yok. Paketteki lenslerin sizin bahsettikleriniz (Sigma'lar) olup olmadığını belki resme bakarak anlayabilirsiniz.

Bakınız: CANON EOS 350D + 18-50mm F2.8 + 70-300mm f4.5-5.6 Sigma Double Lens Kit

Bu lensleri satan başka bir yer bulamadım Web'de. Yardımcı olursanız sevinirim.

@mba,
D200 Harika bir makine tamam. Fakat sadece gövdeye 2000$ veremem. Bütçemi ve kullanım amacımı açıkladım. D200 almak isterim ama alamam ve alırsam çok mantıksız olur.Çünkü kendisi 3 aylık maaşım olur!

#fotoguy' tarafyndan 17.11.2005 01:40:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Kasım 2005, 00:51 - İp: yok
fotoguy
fotoguy (üye)
Ankara / Meraklı

Bu forumdan anladığım kadarıyla Sigma 70-300 f4.5/5.6 APO lens pek met ediliyor. Bir de Sigma 18-50mm F2.8 var. Fakat anlamadığım bu lenste diyafram ayarı yok mu; Sabit f2.8 mi yani?

Bu lensler ile Canon EOS 350D ve EOS 20D kitleri mevcut.(Aydınlar Foto) EOS 350D için bu Sigmaları tavsiye eden çok kişi var, fakat benim sormak istediğim bu Sigma lensler 20D'ye yakışır mı? Yani bu kadar mükemmel bir foto makinesi almışken bu lensler ile hakkını verebilir miyiz?

Bir diğer soru: CANON EF-S 17-85 mm IS USM Zoom Lens (923€ ) 'e baktığınızda Sigma 70-300 (245€ ) 'e tercih eder misiniz? Yani çok çok daha mı iyidir?

Hatta "18-50mm F2.8 + 70-300mm f4.5-5.6Sigma Double Lens Kit" almaktansa sadece CANON EF-S 17-85 mm f/4-5.6 IS USM lensi almayı tercih eder miydiniz
Ben etmeli miyim diye sorsam daha iyi olur sanırım.

Son olarak: Konudan bayılanlarınız varsa özür dilerim; ama bu konuda benim gibi teknik bilgisi süper olmayan fotoğraf aşıklarının yapabileceği tek şey sürekli soru sormak. Hayatta çeşitli konularda dünyanın parasını verip beklediğim kaliteyi alamamaktan sıkıldım.

#fotoguy' tarafyndan 17.11.2005 13:24:25 tarihinde düzenlendi.

#fotoguy' tarafyndan 17.11.2005 13:25:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Kasım 2005, 13:19 - İp: yok
stanbul
stanbul (üye)
İstanbul / Amatör

D70S ile 350-D karşılaştırman çok yanlış. D70S bir üst seviyede. Eğer karşılaştıracaksan D50 ile 350D karşılaştır.
Bunu bilmemene şaşırdım anlaşılan pek araştırma yapmamışsın.
En iyi makina ve lens sıralamamı istersen
1. D70S kit 18-70mm
2. D50 18-70mm
3.D50 18-50mm
4. 350D kit

Tarih: 17 Kasım 2005, 15:19 - İp: yok
stanbul
stanbul (üye)
İstanbul / Amatör

Unutmadan sana bir iyilik yapayım. Yaptığım araştırmalar sonucu buralardan fiyat al makinanı almadan önce inan bana fiyat farkı seni şaşırtacak.
1. Yalçınlar : en pahalı burası satıyor.
2. Sirkeci Yuvam Foto fiyatları iyi hemde taksit olanağıda var.
3. Sirkeci Hayyam Çarsısı, özellikle Nikon makinalar için çok iyi fiyat bulabilirsin.

Tarih: 17 Kasım 2005, 15:27 - İp: yok
fotoguy
fotoguy (üye)
Ankara / Meraklı

Vasfınızı bilmiyorum ama söylediğiniz şey tamamen yanlıştır.
eski modeller olan
EOS-300D ve D70
ve yeni modeller olan
EOS-350D ve D70s
makinaları BİR BİRİNE RAKİP olarak üretilmiştir.
Yıllardır dcresource, dpreview ve steavs digicam gibi siteleri takip ediyorum. Bunu da buralardan öğrendim.

En kötü ihtimalle düşünücek olursak fiyatları ve özelliklerinin çok yakın olması ve piyasaya çıkış tarihlerinin çok yakın olması bunun kanıtıdır.

Durduk yere aşağılamışsınız beni...Siz bana şaşırmayın; millet sizin bu luzumsuz davranışınıza şaşsın.

Tarih: 17 Kasım 2005, 15:29 - İp: yok
stanbul
stanbul (üye)
İstanbul / Amatör

Canon marka DSLR kameralar orijinal lens dışındaki lensler ile sorun yaşıyor dikkat et.Ama Nikonlarda öyle bir sorun yok.

Tarih: 17 Kasım 2005, 15:39 - İp: yok
adosero
adosero (üye)
İstanbul / Amatör

dikkat et yalniz fotoguy sigma 70-300 lenste modelin DG olmasinin cok onemi yok ancak APO olmasi onemli.. Olmayan veriyonuyla (eskiden DL idi saniyorum) ciddi bir kalite farki var..
Eski Apo ver. super macro II'de kirmizi bir serit vardi lensin ustunde yeni DG apo'da var mi bilmiyorum..
Sigma 18-50 icin 2.8 tum fokallerde min diyafram degerin yani sabit. bazilarilarinda fokal artikca en acik deger de artar ya bunda ogle degil hep 2.8..
Yakismak hangi anlamda fotoguy?? 20d kadar mukemmel bir alete yakismayip da 350d kadar bo.tan bir alete (!) yakisan hangi lens var mesela? 350d ile 20d arasinda pur kalite anlaminda (ergonomi, af vs haric) hemen hemen hicbir fark yok ki..
Ben 70-300'u 17-85'e hicbir sekilde tercih etmem fotoguy.. cunku bu iki lensin kullaniminda hicbir benzer yan yok.. Biriyle yaptigini digeriyle yapamazsin.. İkame degil tamamlayici urunler yani.. elma ile elma mukayesesi seklinde
Ben sahsen 17-85'i 18-50'ye de (sigma) tercih etmem.. Keskinlik ve kontrast test sonuclari sigma icin biraz daha avantajli.. Ayrica cok pahali.. Forumdaki bir cok kisi sana 17-85'i ovebilir ozellikle IS icin ama bence IS:
- telelerde cok cok daha gerekli yani 18-70 araliginda olmazsa olmaz kesinlikle degil,
- alacagin makinalarda yuksek ISO degerlerinde dahi kalite kaybin min duzeyde olacagi icin kucuk isik kayiplari (IS ihtiyac duyacagin 1/8 1/15 yerine 1/30 mesela) ISO artirarak telafi edilebilir..
Hos olsa da fena olmaz ama benim tercihin sigma olurdu .. hem fiyat olarak da cok cok daha uygun..
Bi de son olarak fotoguy fotografi ceken aslinda makine degil sensin.. kompakt'lardan farkli olarak kalite senin teknik becerin ve deneyiminle gelecektir. ne kadar cok para yatirirsan o kadar kalite artmayacak yani.. Ekipman anlaminda dogru tercihleri yaptiktan sonra ,, grafik gunden gune artacaktir..
Ayrica ilk fotolarin hayal kirikligi yaratabilir fotoguy ozellikle auto modlarda sik ratlanan bir durumdur onun icin de en kisa zamanda expert moda gecmeye bak derim (Av,Tv,M modlari) bu acidan..
kolay gelsin..

Tarih: 17 Kasım 2005, 15:46 - İp: yok