dolagar
dolagar (üye)
İzmir / Amatör

Canon Eos 350d Bir Dinazormu?

okuyan herkese oncelıkler slmlar

forumda daha once slr almak yada almamak diye bi konu acmıstım.ordaki tartısmalar sonucu 350d ye karar kıldım.

yurt dısından getirtme planlarım askıya alındı, onun icin bende yurt ici pazarını yoneldim.960 ytl ye gg den buldum.
2. el olması sebebıyle endısem vardı ancak satıcıyla konusunca 100 poz kadar cekım yapıldı sadece dedı.
sımdı ben bu makineyle uretiminden buyana kac poz cekildiigini nerden anlarım.fotograf adındaki rakamlara bakınca bi fikire ulasabilirmiyim?
ayrıca kafamı kurcalıyan ve asıl cevap almak ıstedıım soru su;

canon eos350d bu tarıhte artık bir dinazormudur?
okadarda eskimedi canım diyomusunuz?
makine zaten cagının otesindeydi cıktıgında, onun ıcın yeni yeni eskimeye basladı 2 3 yıl daha pıyasada tutunur diyebilirmisiniz?

bir cok dukkanda ''artık bıttı bu makıne'' diye yorumlarla karsılastım.ne derece dogrudur?

dusuncelerinizi paylasırsanız cok mutlu olurum.

Tarih: 11 Mart 2007, 18:28 - İp: 88.***.**0.42
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar arkadaslar..
350d'de dogru sonuc veriyor, cunku bende de 350d var ve ben denedim bunu.. ama 400d kullananlar dogru sonucu goremediler..
ama cok da onemli degil dogrusu bu shutter count sayaci.. sonucta shutter perdesi, ille de 50000 gidecek diye bir kaide yok.. 5bin'de de bozulabilir.. 100bin'de de..
ama onemli olan ne? makinenin ne kadar yeni gorundugune bakmak yeterli olur bence..

Tarih: 14 Mart 2007, 02:51 - İp: 86.***.**0.120
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

eskime olayı bir şehir efsanesi 350d için...

Tarih: 14 Mart 2007, 10:54 - İp: 85.***.**7.124
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

o ne demek erhan?..
350d eskimiyor mu demek istiyorsun?.. oyleyse, gercekten de oyle.. hala populer..

Tarih: 14 Mart 2007, 11:27 - İp: 86.***.**0.120
dolagar
dolagar (üye)
İzmir / Amatör

makine yarın elimde olur.

hemen denerim bakalım kacta?

yorumlarınız ve paylasımlarınız ıcın tesekkurler.

Tarih: 14 Mart 2007, 15:09 - İp: 88.***.**1.27
dolagar
dolagar (üye)
İzmir / Amatör

arkadaslar sonuda makineme kavustum 350d
flickerde shutter counterı kontrol ettım her fotograf ıcın aynı degerı verıo ve 6400 dıyor.
sanırım 350d ıcın dogru sonuc vermıyor.
ama makinenin govdesi son derece temiz.
tahmınımce 200 cekım fln yapılmıs olabılır.
ellerim kucuk olduundanmıdır neden bilmiyorum aslında ellerımde kucuk dııldır makine elime tam oturdu.
son derece begendım
ancak exposure degerını degıstıremedım okadar kurcaladım
bır fıkrı olan varmı
350d kullanıcıları bı el atın bakem

Tarih: 15 Mart 2007, 19:12 - İp: 88.***.**5.131
droral
droral (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba dolagar, yeni makinan hayırlı olsun. Sanırım makinanın bugüne kadar kaç çekim yaptığını merak ediyorsun. Aşağıda vereceğim programı denemeni tavsiye ederim. BURADAN programı indirip bir bak istersen. Sony A100 ve birçok kompakt makinede denedim sonuç olumsuz, ama Nikon D50'nin counter'ı resetlenmiş olsa bile gerçek çekim sayısını gösteriyor bu program. Canon'la deneme şansım olmadı. Eğer deneme şansın olursa beni de bilgilendirmeni rica ediyorum. Kolay gelsin....

Tarih: 15 Mart 2007, 20:53 - İp: 195.***.**0.251
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Hayırlı olsun. Bence için rahat olsun benim makineyi de 7300'de gösteriyordu

Tarih: 17 Mart 2007, 10:59 - İp: 88.***.**1.209