dolagar
dolagar (üye)
İzmir / Amatör

Canon Eos 350d Bir Dinazormu?

okuyan herkese oncelıkler slmlar

forumda daha once slr almak yada almamak diye bi konu acmıstım.ordaki tartısmalar sonucu 350d ye karar kıldım.

yurt dısından getirtme planlarım askıya alındı, onun icin bende yurt ici pazarını yoneldim.960 ytl ye gg den buldum.
2. el olması sebebıyle endısem vardı ancak satıcıyla konusunca 100 poz kadar cekım yapıldı sadece dedı.
sımdı ben bu makineyle uretiminden buyana kac poz cekildiigini nerden anlarım.fotograf adındaki rakamlara bakınca bi fikire ulasabilirmiyim?
ayrıca kafamı kurcalıyan ve asıl cevap almak ıstedıım soru su;

canon eos350d bu tarıhte artık bir dinazormudur?
okadarda eskimedi canım diyomusunuz?
makine zaten cagının otesindeydi cıktıgında, onun ıcın yeni yeni eskimeye basladı 2 3 yıl daha pıyasada tutunur diyebilirmisiniz?

bir cok dukkanda ''artık bıttı bu makıne'' diye yorumlarla karsılastım.ne derece dogrudur?

dusuncelerinizi paylasırsanız cok mutlu olurum.

Tarih: 11 Mart 2007, 18:28 - İp: 88.***.**0.42
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Dadanagast hala kullanıyor.Dİnazor olsa kullanmazdı.Eminim iyidir hala.

Tarih: 11 Mart 2007, 18:38 - İp: 85.***.**8.104
myspor
myspor (üye)
İstanbul / Amatör

Kardeş makine tekniği ile bilgi veremem
yalnız makinen ile kaç fotoğraf çekildiğini anlaman için
reset yapılmamış aynı bellek kartını kullanıyor olması lazım.
Makinenizin geçerliliği hakkında senin makinen sağlamsa senin işini görüyorsa sevmişsen isterse piyasadan hepten yok olsun seninki çalışır durumda ve senin işini görüyorsa daha ne derdin olsun ki?
Makinen hayırlı olsun güle güle kullan bende slr'ye geçeceğim hayırlısıyla benim de başıma diyelim.

UZMAN ARKADAŞLARDAN SORULARINA CEVAB BEKLİYORUZ BENDE TAKİP EDECEĞİM BU KONU İLGİNÇ.

Tarih: 11 Mart 2007, 18:39 - İp: 85.***.**0.251
dolagar
dolagar (üye)
İzmir / Amatör

bende ona guvenerek almaya kararverdım ztn
ama pro bi kisilik diilim.
arada sıkılırsam makineden kolay elden cıkarabılırmıyım fazla zarar etmeden?

Tarih: 11 Mart 2007, 18:40 - İp: 88.***.**0.42
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar..

350d eskidi artik, dogru ama oldu demek cok yanlis olur..
gayet iyi sonuclar verebilen bir kamera.. hele ki iyi bir lensle kullaniyorsan..

http://www.flickr.com/
adresine bir fotografini yukle dolagar.. daha sonra kac shutter'da oldugu goruluyor rahatca.. (yalniz arkadaslar bazi makinelerde saglikli sonuc vermiyor bu.. mesela 400d fotograflarini denemistik, dogru shutter'i vermedi.. yine de cogu kamerada dogrusunu soyluyor.. 350d de bunlardan biri..)

eger gercekten az kullanilmissa neden alinmasin..

artik 350d bitti diyen dukkanlara, neden canon hala daha bu kamerayi dslr kameralarinda tanitiyor diye sor bence dolagar..
canon kaldirmiyor cunku fiyatini iyice asagiya cekti 400d'den sonra ve nikon'un d40'ina bir karsilik vermis oluyor boylece..

Tarih: 11 Mart 2007, 20:07 - İp: 86.***.**0.120
mineee
mineee (üye)
İstanbul / Amatör

oooo,sen 350dyi soruyosun dinazor mu oldu diye,ben geçen cuma ikinci el 300d aldım :D ilk slrem olduğundan mıdır nedir,makine benim için mükemmel.ne istediysem çekiyorum,fotoğraflarım da iyi çıkıyor.zaten insanlar da aldığım makine için "eski yeni makine eğer makineye iyi bakılmışsa pek farketmez" demişlerdi.gün geçtikçe bu görüşe katılıyorum...

Tarih: 12 Mart 2007, 12:27 - İp: 85.***.**0.254
oguziu
oguziu (üye)
İstanbul / Amatör

Ben sorun olacağını sanmıyorum SRL SL dir ben de 300D alıcam 20 içerisinde falan elimde olucak inşallah bir aksilik çıkmazsa. Bunlar SLR makinalar bence Canon giriş seviyesi SLr lerinde fazla bir değişiklik yapmadı

Tarih: 12 Mart 2007, 19:03 - İp: 88.***.**7.150
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Ben 400D'yi de denedim, aralarında fazla performans farkı göremedim. 8MP ile 10MP fazla bir çözünürlük farkı yaratmıyor. Bu arada flickr olayını 350D için ben de denemiştim doğru sonucu vermiyor.

Tarih: 12 Mart 2007, 20:58 - İp: 88.***.**3.178
dolagar
dolagar (üye)
İzmir / Amatör

dadanagast 350d de dogru sonuc veriyo diyo sen vermiyo diyosun gorkemkgo.
ayrıca orada bu bilgiye nasıl ulasıcagımı hala cozmus diilim
nerden goruoruz kacıncı shutterda oldugunu??

Tarih: 12 Mart 2007, 21:08 - İp: 88.***.**4.48
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

gercek sonucu servis ten alabilirsin hocam

Tarih: 12 Mart 2007, 21:29 - İp: 81.***.**2.239
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Selam,

Öncelikle fotoğrafa tıklanıp yeni pencere açılıyor sonra maviyle yazılmış more properties linkine tıklamak yeterli oluyor.

Başta ben de acaba mı dedim?? Çünkü 2300'de olduğunu düşündüğüm ve ilk sahibi olduğum makine 7500'de görünüyordu. Sonra kontrolün bende olduğu dönemde aralarında belirli bir fark olan fotoğrafları siteden kontrol ettim 300kare kadar sapma olduğunu görünce içim rahatladı. Bu durum çıkan sonucun güvenilir olmadığını gösteriyor. Zaten tüm fotoğraflarda shutter count bilgisini gösteremiyor.

Makinem geldiğinde üzerinde en ufak çizik leke yoktu. 5000 kare çekilen bir makinede ufak tefek çizikler olması kaçınılmaz birşey. Ben büyük özenle kullanmama rağmen satarken üzerinde çok azda olsa ufak tefek izler vardı.

Makineyi aldığım yer beachcamera.com, çok güvenilir bir site 18000'den fazla müşteri yorumunun %98'i olumlu. Olumsuz olanlar da gönderi tarihinin bir iki gün gecikmesi gibi şikayetler.

Dadanagast'ın fikrine saygım var. Bugüne kadar birçok konuda yaptığı yorumlarla bana çok yardımı dokundu. O da bir 350D kullanıcısı. Belkide makineden makineye değişen birşeydir.

Tarih: 13 Mart 2007, 22:34 - İp: 88.***.**0.192