cmturkmen
cmturkmen (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Eos 300d-350d-fuji S7000

Ne zamandır bir dijital fotoğraf makinesi alabilmek için araştırma yapıyorum...Şubat ayı civarında arkadaşlarımın tavsiyesi ile de Minolta Z5'in özelliklerini incelemeye başladım,taa ki Eftaş'a attığım mailin cevabı gelene kadar...Minolta'nın Türkiye distribütörü olan Eftaş bana yazdığı cevapta Minolta Z5'i ithal etmeyi düşünmediklerini belirtti...Bu haberi okuduktan sonra bi süreliğine fotoğraf makinesi alma konusunda karasız kaldım...

...

Bu kararsızlığın ardından tekrar araştırma yapmaya başladım...Bir kaç model üzerinde yoğunlaştım ama daha kesin kararımı veremedim..Mesela Fuji S7000...
Fuji S7000 ile ilgili bi fiyat araştırması yapmaya başladım..Tabii her mağaza farklı fiyatlar verdi ama içlerinden bi tanesi,Yuvam Foto,aklımı iyice karıştırdı...

...

Yuvam Foto'ya girdim...Fuji S7000 ile ilgili bi kaç soru sordum,fiyat vs...Tam o anda bana; madem bu kadar parayı gözden çıkarıyorsun 100-200 euro daha verip merceği değişebilen,dslr,bi makine alman daha iyi dediler..Bu arada bana Canon Eos-300D'yi önerdiler...Belki dediği doğru dslr bi makine her zaman daha iyidir...

...

Ama benim bu konuda bazı endişelerim var...Mesela daha önce hiç böyle bi dslr makine kullanmadım...Forumlardan okuduğum kadarıyla dslr makine de bakım önemli...Bi yandan da aklıma Fuji S7000 gibi bi makine aldıktan sonra onun bana ne kadar yeteceği geliyor...Eğer bu kalitede compact bi makine bana yetmezse bu sefer dslr almak zorunda kalıcam...Dslr bi makine de böyle bi sorun olmaması cazip geliyo...Yani en azından mercek değiştirme olayı var dslr makinelerde...

...

Bu konu hakkında bana yardımcı olabilirseniz çok iyi olur...

İnşallah bir daha fikrim değişmez...

Şimdiden herkese çok teşekkürler...

#cmturkmen' tarafından 07.07.2005 10:32:59 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Haziran 2005, 17:11 - İp: yok
cmturkmen
cmturkmen (üye)
İstanbul / Amatör

Makineyi alalı iki gün oldu(siyah aldım) ama daha birçok özelliğini keşfedememe rağmen çok güzel özellikleri olan bi makine...
Mesela en çok hoşuma giden bazı özellikler:
-7 odaklanma noktası
-Hiç ışık olmayan bi ortamda(zifiri karanlık)bile flaş sayesinde harika görüntüler elde edebiliyorsunuz..
Bunların dışında bi sürü özelliklik var tabi ama keşfedebildiklerim için de en hoşuma gidenler...

...

Nerden alma konusuna gelince...Bi kere İstanbul için bu işin adresi Sirkeci...Makineyi almadan önce bütün piyasadaki dükkanlara en az 2-3 defa girip çıktım...Kolay bi iş değil makine almak...
Benim fiyat konusunda yağtığım araştırmalar sonucu iki seçenek ortaya çıktı:

1)Eğer nakit olarak almayı düşünüyosanız bunu düşünebilirsiniz..Burda da taksit var ama yanılmıyosam ay başına %1.1 gibi bi faiz uyguluyorlar...Herhalde Sirkeci'de Büyük Postane'yi bilmeyen yoktur...Büyük Postane'nin sokağından Sirkeci yönüne doğru yürürseniz Büyük Eczaneyi göreceksiniz...Hemen Büyük Eczane'nin yanında Foto Yuvam var...Bu makine için (Canon Eos 350D+18-55 mm kit) 960 euro dediler(kdv dahil)

2)Diğer bi seçenek ise Yalçınlar...Yalçınlar Sirkeci'de Canon Eos 350d için kampanya yapmışlar..Bu kampanya Yalçınlar'ın diğer şubelerinde olmayabilir...Burda iki seçeneğiniz var ya nakit ya 10 ay taksit...Eğer nakit almak isterseniz 1600 ytl,yok taksitli alırım derseniz 1800 ytl...Ama Yalçınlar'da şöyle bi avantaj var...Makineyi(Canon Eos 350D+18-55 mm kit) alana bir takım hediyeler sunmuşlar...Çanta,tripod(153 cm, hama marka),256 mb kart(ama hızlılarında değil,ben ayrıca 512 mb lexar 80x kart aldım),çektiğiniz fotoğrafların 100 tane basımı bu sene sonuna kadar bedava...Ben Yalçınlar'dan aldım...

Ama bu iki seçenekten daha ucuzunu bulamadım...

Durum böyle...Artık karar size kaldı...

İnşallah yardımcı olabilmişimdir...

#cmturkmen' tarafından 06.07.2005 23:26:16 tarihinde düzenlendi.

#cmturkmen' tarafından 06.07.2005 23:30:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Temmuz 2005, 23:23 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Teşekkürler.Çok faydalı oldunuz gerçekten.Peki foto yuvamda sadece siyah renk gövde fiyatı ne kadar biliyormusunuz?Nakit olarak??

Tarih: 7 Temmuz 2005, 17:37 - İp: yok
cmturkmen
cmturkmen (üye)
İstanbul / Amatör

Murat sadece body'nin fiyatı hakkında bi bilgim yok...
Kolay gelsin...

Tarih: 7 Temmuz 2005, 17:55 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

Peki yolunun düştüğü bir gün sorup bana mesaj atar mısın?
Bol 350d ile fotoğraf çekmen dilğiyle...

Tarih: 7 Temmuz 2005, 22:05 - İp: yok
cmturkmen
cmturkmen (üye)
İstanbul / Amatör

Atarım desem yalan olur...Çünkü cumartesi gününden itibaren İstanbul'da olmayacağım....1 aydan da aşağı İstanbul'a gelemem....O zamana kadar beklersen sorarım tabii....
İyi tatiller...

Tarih: 8 Temmuz 2005, 00:58 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)

Maalesef o zamada kadar almış olacağım inşallah.Neyse ilgin için tşk.
Sanada iyi tatiller.

Tarih: 8 Temmuz 2005, 22:03 - İp: yok
mrtzsy
mrtzsy (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

canon 20d..

Tarih: 27 Temmuz 2005, 13:44 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

mrtzsy, canon 20D ne?

Tarih: 28 Temmuz 2005, 15:11 - İp: yok