rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Eos 20d Alayım Mı?

Merhaba arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var, önceden D70s kullanıyordum makinemi kısa bir zaman önce sattım, forumu takip ediyorum her an bir makine alabilirim, fakat fotoğrafçı bir arkadaşım sütüdyosunda kullandığı 20d yi satmaya karar verene kadar daha yeni ve ekonomik sistemlere bakıyordum 400D pentax K100D gibi ama şimdi işin içine aynı fiyata 20D girdi, ne dersiniz arkadaşlar.

Tarih: 25 Kasım 2006, 14:38 - İp: 85.***.**6.26
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

20D iyi tercih.Magnezyum gövde olması güzel.Eleştiri alan tek noktası Lcd'nin küçük olmasıymış ama pek önemli değil.

17-85mm lens,IS özelliğine sahip olduğu için f/4 olması pek birşey kaybettirmez.IS'siz lenslere göre birmiktar daha düşük hızda çekim yaparak karanlık ortamlarda rahat edebilirsin.

Mesela IS'siz f/2 lensli çekim yapar gibi.

Tarih: 26 Kasım 2006, 02:16 - İp: 85.***.**3.246
rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

Evet sayın Osmanlı LCD çok küçük hatta makine üzerinde biraz komik duruyor çünkü makinenin kasası biraz büyük yani bu sorunu 30D de çözmüşler,

17-85 IS olması, evet doğru bazı durumlarda avantaj olacaktır ama IS sadece hareketsiz konularda işe yaramakta, konu hareketli olunca IS falan yalan oluyor , ama yine de 17-85 e diyecek yok yanına birde 50 mm 1,8 alırım olayı çözerim .

Tarih: 26 Kasım 2006, 10:22 - İp: 85.***.**3.11
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

perdesi daha yeni degismisse, perde omru de tukenmemis demektir.. yepyeni gibi makine aliyorsun o halde..
ama sana tavsiyem, iyice makineyi cekmen almadan once..
bu arada furkana da katiliyorum, yeni bir 400d ile lens almak da iyi olabilir.. ama soyledigin fiyat cok uygun dogrusu..
gule gule kullan..

Tarih: 27 Kasım 2006, 03:18 - İp: 86.***.**0.120
rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkür ederim dadanagast, ben de 400D seçeneğini düşündüm ama o fiyata kit lensle birlikte ancak bir 400D alabilirim belki daha da pahalıya gelir ekonomik olarak da bu makine tercih sebebim.

Tarih: 27 Kasım 2006, 09:10 - İp: 81.***.**6.163
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

rkantarci, aslinda 20d tabii ki cok daha iyi bir makine ama, ihtiyacin olani belirlemeye calis bence.. mesela 400d'de picture style ozelligi var.. veya lcd'si 2.5".. bunlar da arti.. ayrica fokus sistemi 20d'ninki gibi.. cekim hizi 5fps degil ve body, magenzyum alasimli degil.. diger yandan, 400d'nin icindeki buffer da daha genis 20d'ye gore.. 11 raw'a karsin 6 raw.. bunlari da hesaba kat istersen..
eger ki her gun agir sartlarda cekim yapan biri degilsen, magnezyum body olmasina cok da gerek yok.. ama ne kazaniyorsun, sifir bir makine eger ki 400d alirsan..
ama iste 20d de 20d.. valla zor bir soru..
ama unutma, sifir bir makine alma yerini birkac senelik kullanilmis bir makine alacaksin..
neyse. ben de senin aklini karistirmak istermisim gibi.. (herseyi simdiden dusunmek cok daha iyi oldugundan soyluyorum tabii ki..)

Tarih: 27 Kasım 2006, 16:31 - İp: 86.***.**0.120
rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

bu söylediklerini ben de düşündüm aslında dadanagast, 20d evet LCD gerçekten çok küçük onun dışında pek tereddüt etmiyorum aslında, bide fiyatı ekonomik geliyor, ama önerini dikkate alacağım dadanagast biraz daha sabredebilirim, sanırım, belkide, emindeğilim, sabredemem

Tarih: 27 Kasım 2006, 17:16 - İp: 85.***.**1.139
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bosver soylediklerimi.. sen icine sineni al.. sonucta her ikisi de harikalar.. ve iki-uc sene makineni upgrade edene kadar seni idare ederler..

Tarih: 29 Kasım 2006, 04:36 - İp: 86.***.**0.120
rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

20D den vazgeçtim gibi, sanırım 400 D alacağım yada birazdaha bekleyip K10D nin test sonuçlarına göre hareket edeceğim, 20D güzel bir makine aldım kullandım, ama eski makine ve eski teknoloji olduğu için vazgeçtim, birazdaha sabretmeliyim diye düşünüyorum ama inanın zor bir seçim son 6 ayda 3 makine değiştirdim (fuji s9500, minolta 5D, nikon D70s) artık aldığım makineyi en az 1 yıl kullanmak istiyorum kararsız kaldım

Tarih: 29 Kasım 2006, 09:42 - İp: 81.***.**6.163
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

k10d'yi bekle mutlaka..
birkac yerde k10d'nin ornek fotograflarini gordum, iyi degillerdi.. ama iyi olacak da deniyor.. o yuzden artik ne dusunecegimi de bilemiyorum dogrusu..
once ciksin, bir denensin, sonra kararini verirsin..
ki k10d, digerlerinden daha iyi duruyor teorik olarak..
....
bir bakacagin kamera da d80 kesinlikle..
400d'yi de gormeden alma mutlaka..

Tarih: 30 Kasım 2006, 05:50 - İp: 86.***.**0.120
rkantarci
rkantarci (üye)
İstanbul / Amatör

Evet öyle yapmayı düşünüyorum İlker sağol ilgilendiğin için, bu arada senin siteye de üye oldum rknTR kullanıcı adıyla, güzel bir site olmuş eline sağlık, hayırlı olsun.

Tarih: 30 Kasım 2006, 08:38 - İp: 81.***.**6.163