medyamen
medyamen (üye)
Denizli / Meraklı

Canon Eos 1ds Markıı ?

http://www.fotofanclub.com/ProductReviews/ProductReviewPage.aspx?PageId=ovr&ProdId=19
yukarıda verdiğim linkte ürün incelemesi ve ürünle ilgili yorum var. Yorum kısaca şöyle:Bugüne kadar incelediğim en gelişmiş D-SLR ürün olan Canon EOS 1Ds Mark II, kendi kategorisindeki şu an satılmakta olan en yüksek çözünürlüklü dijital fotoğraf makinesi. Film kullanan fotoğraf makineleriyle yapılan karşılaştırmalarda kullanılan ve teknik olarak ibrenin dijitale doğru dönmesini sağlayan bir ürün olan 1Ds Mark II, gelişmiş özellikleri, uyarlanabilir fonksiyonları ve full frame olması ile benden tam not aldı. 8000 Euro fiyat etiketiyle satılan ürün tamamen profesyonellere yönelik bir fotoğraf makinesi. Bugüne kadar incelediğim en gelişmiş D-SLR ürün olan Canon EOS 1Ds Mark II, kendi kategorisindeki şu an satılmakta olan en yüksek çözünürlüklü dijital fotoğraf makinesi. Film kullanan fotoğraf makineleriyle yapılan karşılaştırmalarda kullanılan ve teknik olarak ibrenin dijitale doğru dönmesini sağlayan bir ürün olan 1Ds Mark II, gelişmiş özellikleri, uyarlanabilir fonksiyonları ve full frame olması ile benden tam not aldı. 8000 Euro fiyat etiketiyle satılan ürün tamamen profesyonellere yönelik bir fotoğraf makinesi.Bugüne kadar incelediğim en gelişmiş D-SLR ürün olan Canon EOS 1Ds Mark II, kendi kategorisindeki şu an satılmakta olan en yüksek çözünürlüklü dijital fotoğraf makinesi. Film kullanan fotoğraf makineleriyle yapılan karşılaştırmalarda kullanılan ve teknik olarak ibrenin dijitale doğru dönmesini sağlayan bir ürün olan 1Ds Mark II, gelişmiş özellikleri, uyarlanabilir fonksiyonları ve full frame olması ile benden tam not aldı. 8000 Euro fiyat etiketiyle satılan ürün tamamen profesyonellere yönelik bir fotoğraf makinesi. Bugüne kadar incelediğim en gelişmiş D-SLR ürün olan Canon EOS 1Ds Mark II, kendi kategorisindeki şu an satılmakta olan en yüksek çözünürlüklü dijital fotoğraf makinesi. Film kullanan fotoğraf makineleriyle yapılan karşılaştırmalarda kullanılan ve teknik olarak ibrenin dijitale doğru dönmesini sağlayan bir ürün olan 1Ds Mark II, gelişmiş özellikleri, uyarlanabilir fonksiyonları ve full frame olması ile benden tam not aldı. 8000 Euro fiyat etiketiyle satılan ürün tamamen profesyonellere yönelik bir fotoğraf makinesi
Şimdi bende bu konuda şunu sormak istiyorum: Canon EOS 1Ds MarkIICanon EOS 1Ds MarkII profesyonel bir makina fakat Nikon DSLR D2X ile karşılaştırıldığında hangisi daha avantajlı. Hem fiyat bakımından hem çalışma bakımından.

Tarih: 4 Ocak 2006, 14:35 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

omerbey hakli afrikali.. dijitalde gercekten de uzun bir sure 5 yil.. ama merak etmeyin, nasil olsa, iki sene icinde yeni bir makine almak isteyeceksiniz.. simdiden almam diye dusunmenizde bir sakinca yok..
.......
bence nikon d200'u kesinlikle inceleyin.. bugun, test degerlendirmesini okudum.. tam not almis, harika bir makine olarak soylenmis..
profesyonel ama amator fiyatta olan bir makine..
.........................

bu arada, medyamen, arkadaslar zaten gerekli cevaplari vemisler.. ama ben birsey daha eklemek istiyorum.. 1Ds M II veya D2X, ilk makinen mi olacak? bence cok daha ucuz bir dlsr'la basla olaya.. mesela nikon d200 gibi.. ayrica 5fps cekim hizi seni tatmin edecektir..

Tarih: 12 Ocak 2006, 21:43 - İp: 62.***.**2.10
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Haklısın dada, ben maymun iştahlı birisiyim.her gördüğümü alıyorum. Beğenmediğimi Hayyam çarşısı sağolsun... Tek kıyamadığım Nikon F3 hp ve F4. Şu anda 80-200 f4, 50-300,24,28,50 1.4, 60 mm micro, 35-70 f3.5,manuel ve 24-120 af lenslerle birlikte 2 ad Nikon var. gördüğün gibi hepsi benimle yaşıt.D1 yok artık, yaşlandı ve gitti.. Dijital olarak yeni bi tane alacağım hemen.sony t5 hoby olarak aldım ama ııhh. Sony 828, T1,ve Nikon 5400 çocuklarda var. Ve d200 kararımı verdim. Yeni objektifler almam gerekecek ama artık öyle geziye flan gitmediğime göre fazlasına gerek de yok. Teşekkür ediyorum önerileriniz ve bilgilendirdiğiniz için.

Tarih: 13 Ocak 2006, 09:43 - İp: 195.***.**2.86
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

afrikali neden sigma 18-50 f/2.8'i de dusunmuyorsun d200 ile beraber? bence alinacak en iyi lens.. daha dogrusu hesapli da olacak..
yoksa nikon 17-55 f/2.8 var tabii..
...
hemen alin bari de bizlere neler dusundugunuzu soyleyin..

Tarih: 13 Ocak 2006, 20:33 - İp: 62.***.**2.10
omerbey
omerbey (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

merhaba. d200 alıyorsanız, ve fazla lens istemiyorsanız, nikon 18-200 vr bayağı iyi görünüyor. hatta "too good to be true*" derler, öyle görünüyor.

gerçi bir de "if it seems too good to be true, it probably is**" derler ama. boşverin

*gerçek olamayacak kadar iyi.
**eğer gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, muhtemelen gerçek değildir.

Tarih: 14 Ocak 2006, 14:44 - İp: 85.***.**4.113
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bence yeterince iyi bir lens omerbey.. ustelik VR II sistemi de harika, 4 stop'a kadar destek veriyormus..
mtf grafigine de bakarsak, zaten it's too good to be true...
ama 18-200 degil mi?.. muhtemelen gercek degil..

Tarih: 14 Ocak 2006, 17:25 - İp: 62.***.**2.10
omerbey
omerbey (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

kullanana kadar şüphem baki kalacak. kullandıktan sonra korkarım haset edeceğim.

Tarih: 14 Ocak 2006, 18:33 - İp: 85.***.**4.113