medyamen
medyamen (üye)
Denizli / Meraklı

Canon Eos 1ds Markıı ?

http://www.fotofanclub.com/ProductReviews/ProductReviewPage.aspx?PageId=ovr&ProdId=19
yukarıda verdiğim linkte ürün incelemesi ve ürünle ilgili yorum var. Yorum kısaca şöyle:Bugüne kadar incelediğim en gelişmiş D-SLR ürün olan Canon EOS 1Ds Mark II, kendi kategorisindeki şu an satılmakta olan en yüksek çözünürlüklü dijital fotoğraf makinesi. Film kullanan fotoğraf makineleriyle yapılan karşılaştırmalarda kullanılan ve teknik olarak ibrenin dijitale doğru dönmesini sağlayan bir ürün olan 1Ds Mark II, gelişmiş özellikleri, uyarlanabilir fonksiyonları ve full frame olması ile benden tam not aldı. 8000 Euro fiyat etiketiyle satılan ürün tamamen profesyonellere yönelik bir fotoğraf makinesi. Bugüne kadar incelediğim en gelişmiş D-SLR ürün olan Canon EOS 1Ds Mark II, kendi kategorisindeki şu an satılmakta olan en yüksek çözünürlüklü dijital fotoğraf makinesi. Film kullanan fotoğraf makineleriyle yapılan karşılaştırmalarda kullanılan ve teknik olarak ibrenin dijitale doğru dönmesini sağlayan bir ürün olan 1Ds Mark II, gelişmiş özellikleri, uyarlanabilir fonksiyonları ve full frame olması ile benden tam not aldı. 8000 Euro fiyat etiketiyle satılan ürün tamamen profesyonellere yönelik bir fotoğraf makinesi.Bugüne kadar incelediğim en gelişmiş D-SLR ürün olan Canon EOS 1Ds Mark II, kendi kategorisindeki şu an satılmakta olan en yüksek çözünürlüklü dijital fotoğraf makinesi. Film kullanan fotoğraf makineleriyle yapılan karşılaştırmalarda kullanılan ve teknik olarak ibrenin dijitale doğru dönmesini sağlayan bir ürün olan 1Ds Mark II, gelişmiş özellikleri, uyarlanabilir fonksiyonları ve full frame olması ile benden tam not aldı. 8000 Euro fiyat etiketiyle satılan ürün tamamen profesyonellere yönelik bir fotoğraf makinesi. Bugüne kadar incelediğim en gelişmiş D-SLR ürün olan Canon EOS 1Ds Mark II, kendi kategorisindeki şu an satılmakta olan en yüksek çözünürlüklü dijital fotoğraf makinesi. Film kullanan fotoğraf makineleriyle yapılan karşılaştırmalarda kullanılan ve teknik olarak ibrenin dijitale doğru dönmesini sağlayan bir ürün olan 1Ds Mark II, gelişmiş özellikleri, uyarlanabilir fonksiyonları ve full frame olması ile benden tam not aldı. 8000 Euro fiyat etiketiyle satılan ürün tamamen profesyonellere yönelik bir fotoğraf makinesi
Şimdi bende bu konuda şunu sormak istiyorum: Canon EOS 1Ds MarkIICanon EOS 1Ds MarkII profesyonel bir makina fakat Nikon DSLR D2X ile karşılaştırıldığında hangisi daha avantajlı. Hem fiyat bakımından hem çalışma bakımından.

Tarih: 4 Ocak 2006, 14:35 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Bende sana niye aynı şeyi farklı şekillerde 4 defa yazma gereği duydun onu sorim. Senin soruna gelince; hangisinin fiyatı, ergonomisi ve yapacağın işe göre sana uygun gelirse o makine daha avantajlıdır.

Tarih: 4 Ocak 2006, 16:04 - İp: 85.***.**9.70
edemirci
edemirci (üye)
Denizli / Profesyonel Fotoğrafçı

Sevgili medyamen,
Bu kadar yazıyı da okuttun ya bize... Hadi hayırlısı...
Kendi kategorisinde derken en yüksek Mega Pixelli makina diyorsun 22 MegaPixel bile var biliyorsun. Ama Nikon da Canon da henüz ulaşamadı bu hassasiyete. Ayrıca CMOS sensor boyutu da bu konuda makinanın türü veya markasından önce gelen ya da gelmesi gereken bir konudur.
Sevgiler sevgili dostum...

Tarih: 4 Ocak 2006, 16:12 - İp: 193.***.**2.248
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı

"kendi kategorisi" = dijital SLR...

sizin dediginiz 22 mp DIjital Orta Format kategorisinde. Su anda en yuksek DSLR 1ds MKII.

Haber fotografcilari icin pek 1ds nin cekici olacagini dusunmuyorum. Haberciler icin bence D2X daha iyidir. Gerektiginde 8 fps hizi da var.

Bir de merak ettim bu 4 ayni paragrafi bilincli bir sekilde mi arka arkaya gonderdiniz? Neden?

Tarih: 4 Ocak 2006, 17:54 - İp: 213.***.**3.82
sukrudeniz
sukrudeniz (üye)
Antalya / Amatör

sevgili medyamen kasım ayı içinde erkayalar da canon 1ds mark ıı yi inceleme fırsatım oldu saolsunlar cok yardımcı oldular test cekimlerini birlikte yaptık daha sonra karfo karacusuluya gidip nikon dx2 ile de test cekimleri yaptık nikon bize gerek keskinlik gerek derinlik olarak daha iyi geldi hepinize sevgiler...

Tarih: 4 Ocak 2006, 22:39 - İp: 85.***.**5.167
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sn.Sukrudeniz, Bu iki makine de CMOS sensör kullanıyor. Sensör boyutu, oranı, sebepleri flan değil, merak ettiğim Nikon d2x'n neticeleri gerçekten daha iyi mi (Daha mı iyi diye sormuyorum)? Canon ISO aralığı da çok iyidi yaa.....

Tarih: 5 Ocak 2006, 09:34 - İp: 195.***.**2.86
omerbey
omerbey (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

herkes için farklı bu tabi. ikisi de harika makinalar. şu daha iyi demek doğru olmaz. kişisine göre değişir. ikisi de bir haber fotoğrafçısı için çok iyi olmayabilir gerçekten.

Tarih: 5 Ocak 2006, 12:54 - İp: 85.***.**1.233
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Mısır Unu demişki; "-benden baklava olurmu."
Aldığı cevap; "sen hele, ekmek olda gerisini boşver"
Söz konusu makinelerin hepsi kendi kullanım amaçlarına göre aksesuarlarla donatılmalı.... ve bunun için gereken bütçeden kaçınılmamalı... buna sadece lensler değil... anglefinder... vs aksesuarlarda dahil edilmeli.... sözkonusu makinelerin ikiside harika... Saygılar......

Tarih: 6 Ocak 2006, 09:55 - İp: 85.***.**7.0
sukrudeniz
sukrudeniz (üye)
Antalya / Amatör

sevgili afrikalı evet daha iyi dediğim gibi nikonda istediğimiz keskinliği yakaladık ayrıca d2x in cektiği resimler daha net daha fazla detay var ıso ya gelince ıso h2 de 3200 e kadar cıkıyor noıse canon da daha ıyı nıkonda bıraz daha sert kumlama var ama noıse onleyıcıyı calıstırdıgınızda bır parca keskınlıkten vazgecersenız noıse sorunu kalmıyor sevgiler..

Tarih: 6 Ocak 2006, 21:03 - İp: 85.***.**4.136
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Teşekkür ederim cevabınız için. Bütün eskilerimi elden çıkarıp, yeni bir ekipman kurmak istiyorum. Beş sene geri bakmamak için de iyi bir seçim yapmam lazım. İyi bayramlar diliyorum...

Tarih: 7 Ocak 2006, 14:53 - İp: 195.***.**2.86
omerbey
omerbey (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

afrikalı, dijital sektöründe 5 yıl uzun bir süre. Bu tür fotoğraf makinelerini alırken bence düşünülmesi gerekenlerden biri, "fiyatı üç kuruş olana kadar kendini çoktan amorti etmiş olur mu" olmalı.

Tarih: 11 Ocak 2006, 12:53 - İp: 85.***.**4.113