makulmurat
makulmurat (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Eos-1d Mark Iıı

canon 40d derken , Canon EOS-1D Mark III cıktı
Onemlı ozellıkler;

DIGIC III ıslemci
14-bit convertor
iso 3200( ..6400)
10MP
APS-H (28.1 x 18.7 mm) CMOS sensor
Sensor temizleme sistemi
3.0 Lcd
10fps
3999 $.......
http://www.dpreview.com/news/0702/07022208canoneos1dmarkiii.asp

#makulmurat' tarafından 22.02.2007 08:42:45 tarihinde düzenlendi.

#makulmurat' tarafından 22.02.2007 08:45:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Şubat 2007, 08:36 - İp: 212.***.**3.10
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ben de iki tane link vereyim arkadaslar..

asagidaki linkte 1dMIII'nin ozelliklerini gorebilirsiniz..

http://web.canon.jp/Imaging/eos1dm3/html/eos1dm3_specifications.html

ve asagidaki pdf'de de 1dMIII hakkinda detayli bilgi var..

http://www.jirvana.com/pdfs/EOS_1D_Mark_III_WP_070221.pdf

....

furkan dun ilk isim 1dMIIN'in fiyatini cekmek oldu..
bir sitede 2100 pound idi.. ve yaninda 580ex flash da hediye olarak veriliyordu..
yani fiyat 1800 pound'a geliyor..
1dMIII ciktiktan sonra daha da dusecektir umarim.. veya cikmasina yakin diyeyim, cunku piyasadan kaldirirlar sonrasinda..

1dMIII tek kelimeyle muthis bir kamera.. (benden 5 yildiz..)

sessiz modu bilem var aletin.. af micro adjustment.. 2 tane digic III islemci.. daha neler neler..
......

adnan baksana pazarbey flash'i yok diye vazgecmis..
furkan, pazarbey icin flash takamaz miyiz hocam?.. bir de yanina 18-200 diyecegim ama o da uyumsuz olacak simdi.. pazarbeye bir tane de 28-300 L aliriz, iste tamam..

.......

Tarih: 23 Şubat 2007, 16:06 - İp: 86.***.**0.120
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

40D'nin hala tanıtımı yapılmadı.Merak etmeye başladım ben.
Fiyatı,şu anki 30D ile yakın mı olur?
bu makina piyasaya çıkmasına yakın 30D fiyatları düşer.Satışların artacağı kanaatindeyim.
400D ve 30D'nin garantili(Tr garantili) ve spot fiyatları nedir piyasada?

Tarih: 23 Şubat 2007, 17:25 - İp: 85.***.**2.134
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

cikar yakinda merak etme kivanc..
kivanc, ne gibi ozelliklere sahip olarak cikacagina bagli fiyati..
benim tahminim, 40d'nin 30d'nin su andaki fiyatina yakin bir fiyattan cikacagi.. biraz daha fazla olacak fiyat.. ama 30d'nin ilk ciktigindaki fiyat kadar da yuksek olmayacaktir..
ve 5-6 ay sonrasinda, fiyati, simdiki 30d'nin fiyatinin altina dusecektir..
.......

satislar artacak mi azalacak mi bilemeyiz su asamada..
canom bir tek 1dMIII'yi cikartti piyasaya.. belki diger firmalari bekliyorlar su anda.. onlar da yeni makinelerini cikardiktan sonra, canon da yine bombalar patlatacaktir..

Tarih: 23 Şubat 2007, 19:30 - İp: 86.***.**0.120
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Sevgili Xtolga,

Senden benim başka bir markayı karalayan sözler sarfettiğim cümlelerimi göstermeni rica ederim.Aksi taktirde bana haksızlık ettiğin içinde özür beklerim.Ben Nikon geride dediysem bu büyük bir çoğunluğa göre doğru kimine göre de ( Nikonculara göre) yanlış.

Karalama bunun neresinde.Sektörde olduğum yıllardan beri ben hiç bi makine için yada marka için kötü kelimesini asla kullanmadım,Hep iyi olanın daha iyi olduğunu söyledim.Şahsi fikrim PRO sınıfta Canon 1 adım öndedir her zaman için,ki bu karalamak değildir.Kompakt sınıftada zaten satış adetleri belli Dünyada ve Türkiyede.

Aslında pazarbey çok güzel bir konuya değindi Avrupanın bir çok yerinde ve amerikada Canon rakiplerine oranla daha başarılı satış adetlerine ulaşırken biz burada küçükmüş,plastik body miş,18-55 lensmişmiş,falan konuşuyoruz.Body dedin mi biraz ele oturcakmış.Canon bunu üretirken gelip tek tek fikrimizi alacak değil.Kaldı ki 30 D var onu al o zaman.O zamanda pahalı deniyor,İnsan oğlu doyumsuz ben dahil olmak üzere.Zamanında stüdyosuna D100 alan arkadaşlarım var bu iş bitti artık en iyisi bizde daha makine almayız derken yenisi çıktımı ağızlarının suyu akmaya başlar.AR-GE giye birşey var.Bu yönde bir üretime başlamış ve başarılıda olmuş.Canon tek bir ülkeye göre hareket etmezki,Genel isteğe çoğunluğu göz önünde bulundurur.

Tabi herkes konuşsun fikrini söylesin lafım yok ama ben bi laf ettimmide sen zaten CANON cusun ne demek,evet canoncuyum ama bunun canon da çalışmamla bir alakası yok.Bu gün ilk fırsatta param oldumu CANON alırım gene.Zamanında Nikonda aldım SONY de aldım.
Ben CAnon un önde olduğunu düşünüp,Nikon 1 adım geride demişsem bu karalamak değildir XTOLGA.

avatar resminde Nikon makine görüyorum Nikon sever olsanda benim için birşey değişmez.Sana sen zaten Nikoncusun bana muhalif olursun karaladığımı söylersin demem.Seni tanımıyorum ve samimiyetini bilmiyorum.

Ben Canon da çalışıyorum diye körü körüne CANON demem.Bu karakterimle alakalı bir durum.

Bana göre Canon un daha iyi olması burada kimseye kötü demiyorum lafım ortada,hiç bir markayı karalamak değildir.

Tarih: 23 Şubat 2007, 21:53 - İp: 88.***.**9.36
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili Eos

Öncelikle şunu belirteyim benim hiçbir markaya karşı ekstra bir sempatim yok. Hangi makine olursa olsun kullanırım. Avatarımdaki cihaz Nikon D2X tir, kendi servisimizde kullandığımız makine Canon 1Ds Mark.

Benim tepkim, sizin ALFA 100 beklenilen havayı verdimi sizlere bende sorarım şimdi herkese. bu sözlerinize oldu. Siz bir firmayı temsil ediyorsunuz, en azından bunu söylemeniz gerektiğini düşündüm. Ama sözlerim kırıcı olduysa özür dilerim. Amacım kimseyi kırmak değil.

Hiçbir markaya karşı diğerinden daha fazla sempatim olmadığını söyledim, çünkü ben www.fotoseli.com adlı sitemde ürün incelemeleri yapıyorum. Her markaya da aynı mesafede yaklaşırım. Canon 400D ye ilgi olmadığı söyleniyordu. Ben de yukarıya bir liste ekledim. Bilmem gördünüzmü Bu liste benim sitemde hangi ürünün ne kadar çok izlendiğini gösteriyor. Burda 400D listenin başında geliyor. Demekki 400D ye ilgi sanıldığı kadar az değil. Bunu anlatmaya çalıştım.

Diğer markalara olduğu gibi Canon a karşıda eksta sempatim olmadığı gibi anti sempatim de yoktur. Ben sadece doğru olarak neyi gördüysem onu söylerim.

Tarih: 23 Şubat 2007, 23:03 - İp: 85.***.**1.9
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Arkadaşlar her ikinizide tanıyan birisi olarak söyliyeyim birbirinizi yanlış anlıyorsunuz.

Tolga nın ne kadar tarafsız olduğunu biliyorsam Furkanın'da Erkayalardan ayrılsa bile Canon tutkusunun aynı şekilde devam edeceğini çok iyi biliyorum.

Sizler buradaki arkadaşlarımızla bilgilerinizi paylaştığınız için çok değerlisiniz.

O yüzden bence konuyu değiştirin.

#as' tarafından 23.02.2007 23:47:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Şubat 2007, 23:16 - İp: 88.***.**7.12
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Adnan, muhtemelen senin dediğin gibi birbirimizi yanlış anlamaktan kaynaklanan bir durum var yoksa amacım ne kavga etmek ne de tartışmak.

Furkan ın ne Erkayalar da çalışmasını ne de Canon u savunmasını eleştirmiyorum. Bu konuda bende yanlış anlaşıldığımı görüyorum. Zaten nickini de Açıkça Eos olarak belirmiş. Bunuda takdir ederim, açıkça Erkayalarda çalıştığını söylüyor en azından ajanlık yapmıyor.

Furkandan beklentilerim, bizleri Canon ürünleri hakkında daha fazla bilgilendirmesi, örneğin Canon 40D nin resmi duyurusu yapıldımı yapılmadımı, bu konuda en doğru bilgiyi bhizlere verecek kişi Eos olucak.

Tarih: 24 Şubat 2007, 00:16 - İp: 85.***.**1.9
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Çok pis konu değiştiririm.
İşte almanyanda sıralama.

1-Panasonic Lumix DMC-FZ50
2-Fujifilm Fuji FinePix F30
3-Canon EOS 400D

Tarih: 24 Şubat 2007, 00:25 - İp: 85.***.**1.241
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Dual Digic III
var bir nevi çift PPU 'lu bir makina.Çok hızlı resim işleyebilsin diye.Bu zaten ayırıyo kulvarda.

Tarih: 24 Şubat 2007, 00:30 - İp: 88.***.**0.245
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

Tolga ikinizde İstanbuldasınız niye tanışmıyorsunuzki.

Zaten Pazarbeyde gelmiş konuyu değiştirmeye Allah topiğin sonunu hayır etsin.

Tarih: 24 Şubat 2007, 00:44 - İp: 88.***.**7.12