trboy
trboy (üye)
İzmir / Amatör

Canon D600 Veya 550d Alacağım Yardım

Merhaba, canon eos 600d veya 550d almayı düşünüyorum.türkiye garantili almak istiyorum onun için spotçulardan bakmayacağım fakat bu gittigidiyor.com adresinde bedavashop varmış oradan alanlar baya memnunlar ve garantide var.bende en uygun fiyat orayı buldum.yalnız sorunum şu ilk defa dslr kullanmaya başlayacağım bu yüzden sizler hangi modeli önerirsiniz?bir de kit lensten başka yanına ne almalıyım manzara resimleri çekmek için

Tarih: 10 Nisan 2012, 22:14 - İp: 85.***.**8.230
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

Tamam kardeşim al da bunun için yeni konu açmana gerk yoktu.Bi dünya konu var onların devamında bi yere sorsan zaten konu başa taşınıyo.

kit lens yerine 18-135mmIS lens alırsan başka bi şey almana gerek yok.

Tarih: 10 Nisan 2012, 22:22 - İp: 88.***.**1.153
trboy
trboy (üye)
İzmir / Amatör

peki ekstradan yanına da portre için 50mm almama gerek var mıdır?

Tarih: 10 Nisan 2012, 22:28 - İp: 85.***.**8.230
mehmetorenboz
mehmetorenboz (üye)
Eskişehir / Amatör

ben 550d kullanıcısıyım makine çok güzel kullanışlı ben fotoğraf çekmek için aldım video ihtiyacımı da gayet güzel karşılıyor. bu iki makinenin arasında fazla fark yok bence 550d al aradaki fiyat farkı da cebine kalsın. fotoğrafa yeni başlayanların ilk sorusudur hangi lensi almalıyım siz bence kit lensi alın onunla vakit geçirin makinenizi tanıyın ondan sonra ihtiyaçlarınızı görerek ona göre bir lens araştırın öncelikle kit lensle en az bir yıl zaman geçirin, hemen alacağınız lens size para kaybından başka bir şey kazandırmaz.

ayrıca resim yapılır fotoğraf çekilir bir fotoğraf makinesi kullanmak istiyorsan başta bu ayrımı yapman gerekir

#mehmetorenboz' tarafından 11.04.2012 19:32:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 11 Nisan 2012, 19:29 - İp: 78.***.**4.30
trboy
trboy (üye)
İzmir / Amatör

bilgilendirdiğiniz için teşekkürler haklısınız ilk bir başlayayım bu işe daha sonra amacıma göre karar vereyim.makine konusunda ise bir bakayım fazla fiyat farkı olursa dediğiniz gibi yaparım

Tarih: 11 Nisan 2012, 20:22 - İp: 85.***.**9.203
  • 1