ersoyodabas
ersoyodabas (üye)
İstanbul / Amatör

Canon D500 İcin Tripod Secimi

SLM..Trpipod alacagim ancak hangisini alsam kararsizim... Tripodlar hakkimda bilgi verebilir misiniz....yanlis bir seyi almayayim...

BU LINKTEN SATIN ALACAGIM...Acaba ne ypsam...

http://www.bestbuy.com/site/Camera-Accessories/Camera-Tripods/abcat0410045.c?id=abcat0410045

Tarih: 29 Ağustos 2010, 00:19 - İp: 207.***.**0.238
raulgs21
raulgs21 (üye)
Adana / Meraklı

bende 500D kullanıyorum ve bende tripod almayı düşünüyorum.Bu işi biraz daha ciddi yapmam gerektiğini anladım.fakat ben gg den 60-80 lira arası bir tripod almayı düşünüyordum.Senin yolladığın linktekilerde 3 aşağı 5 yukarı aynı fiyat aralığında bazıları.bence o yüzden bir Türkçe site seçin.tabi seçim sizin.Tripod içinse ben dün baya bakktım siteye geçmiş konularda baya yorum yapılmış ve forum genelinde yapılan tavsiye; ''en ağır lensinizle makinenizi taşıyabilecek bir sağlamlıkta tripod alın, bazı tripodların kafaları ayrı satılıyor alırken buna dikkat edin, taşınması ve toplanması kolay olsun ve ayakları yere sağlam bassın'' diye tavsiyelerde bulunmuşlar...

Tarih: 29 Ağustos 2010, 00:28 - İp: 92.***.**2.34
ersoyodabas
ersoyodabas (üye)
İstanbul / Amatör

tesekkur ederim.... verdiğim linkteki alışveriş şirketi hemen yanımda AMERİKADA yım... ondan orayı terrcih ettim! ... ama hangini almalıym bilmiyorm birinden tavsie bekliyorm

Tarih: 29 Ağustos 2010, 06:54 - İp: 24.***.**6.177
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba,
Konuyu ekipmanlarda açsanız daha uygun olur..
Aşağıda tripod seçinizde faydalı olacak yazının linkini gönderiyorum..

Tıklayınız.. Tripod Seçimi

Ne yaparsanız yapın; tripod seçiminde ucuza gitmeyin, sonra yenisini almak zorunda kalırsınız..
Ayrıca 3 tarafa oynayanlardan ziyade, topluları tercih edin. Manfrotto'lar oldukça pahalı olmasına rağmen en iyi tripodlardır. Benro marka bulabilirseniz, tavsiye ederim. Kalite olarak oldukça iyi, fiyatı da manfrottolara göre oldukça iyi..
Saygılarımla..

Tarih: 29 Ağustos 2010, 08:37 - İp: 58.***.**3.29
camoka
camoka (üye)
İstanbul / Meraklı

Size 4 yıldır sorunsuz kullandığım aşağıdaki linkteki tripodu tavsiye ederim. Bütçeniz elveriyorsa bu modelin Karbon fiber olanı çıktı onu alın derim. Nedenine gelince. Bu tripodda segmentleri açmak ve kapamak için baklalı sistem uygulanıyor diğer birçok tripodda bu işlem ayağı çevirerek sıkma-gevşetme yaparak sağlanıyor. Ben onlara alışamadım. Güç kontrolunu kaybedip çok sıkıyorum gevşetmek zor oluyor. Gevşek kalırsa ayak kayıyor vs. Size önerdiğim Bu modelde orta segment basit bir müdahale ile çabucak yan döndürülebiliyor ve gerektiğinde tripod 11 cm'ye kadar aşağıya inebiliyor. Farklı açılardan fotograf çekmenize pratik bir şekilde yardımcı oluyor. Başka modellerde bu imkan yok. Manfrotta da sadece prob modelinde bu imkan var.
Kafayı mutlaka ayrı alın ve 'ballhead' diye tabir edilen modellerden seçin diğer modellere göre çok kullanışlı oluyorlar. Uzantılı sapları olan modelleri hem kullanmak zor hem de taşırken hep problem oluyorlar. 'Ballhead' modellerinde de seçenekler var. En iyisi alüminyum hidrostatik olanlar çok güzel kavrama yaparlar ama fiyatları 250 USD civarında bunların daha ekonomik olanları da var.
Aşağıdaki siteyi incelerseniz çeşit ve fiyatlar hakkında en geniş bilgiyi elde edebilirsiniz. Selamlar.
http://www.bhphotovideo.com/c/product/480322-REG/Manfrotto_190XPROB_Pro_Aluminum_Tripod.html

Tarih: 31 Ağustos 2010, 10:25 - İp: 212.***.**5.65
  • 1