jonquil
jonquil (üye)
İstanbul / Amatör

Canon A610 & Kodak Z740

merhaba herkese,
yeni bir makina almak istiyorum ancak sizlerden a610 ve z740 la ilgili görüşlerinizi istiyorum.özellikle her iki modelin de negatif özelliklerini belirtirseniz sevinirim.fiyat performans dengesi açısından kodak'ın daha uygun olabiliceğini düşünüyordum ancak markalaşma takıntısından mıdır bilinmez ,çoğu yerde a610 un daha başarılı olduğunu okuyorum.lakin beni cezbeden tek şey z740ın 10x optik zoom'u,ve biliyorum video çekimi pek kaliteli değil ama video çekimi için almıyorum zaten. kısacası fikirleriniz nedir?
teşekkürler...
(bu arada yeni alternatifler sunarsanız da bütçem 500ytl civarı..)

#jonquil' tarafından 20.05.2006 20:41:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Mayıs 2006, 13:12 - İp: 195.***.**3.45
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

kodak z740 al. ben kullanıyorum cok memnunum . canon un dedigin modelinden iş yerinde var. 4 pille çalışıyor birkere bence negatif. yanında 8 pil tasiyacaksin . ama pile sarfiyatı iyi. kodak 2 pille calisiyor. pil sarfiyanı normal. geçe çekimlerinde neteleme sorunu var kodak ın. pozlama yapabiliyorsun.sana 8 saniye veriyor. canon un en guzel ozelligi ardıl çekim ile panoromik goruntu islemesi. ancak ekranının dönel olması başlarda avantaj gibi görünsede uzun süreli kullanımlarda sorun çıkartacagini düşünüyorum. ayrıca canon un bumodeli kodak z 740 a eş diil. kodak z 740 ın canon daki ekürisi s2c1 mi nedir zoomlu model var o işte. canon güzel fotograflar çekiyor. ama kullanım kolaylıgı ve manuel mudahalelerine zoom ozelliginide eklersek bence kodak z 740 al. fiyatı 560 ytl ye düşmüştü en son. hiç kaçırma derim. 512 lik birde kart alırsın. ha bu arada video çekimi o kadarda kötü diil. tabiki bir video kamera gibi çekemez ama kesinlikle akranlarındna aşağı kalmaz. sanırım canon da gridlerde olumlu bir özellik olarak gösterilebilir. bu sekilde fotografinizi ufuk cizgisi yarı ve mizansen ayari gibi hususlarda ayalayip oyle cekebiliyosunuz. canon un manuel ozelliklerine ulasım( bu model icin konusuyorum) zor. yani kısaca arkadasım her ikiside cok guzel fotograf cekiyor ama kodak manuel kolayligi ve zoom ile daha farklı. manuel ayar ve zoom benim icin onemli diil ben basar cekerim diyosan canon al... yok manuel de cekerim zoomda olsun diyosan kodak al.nacizane fikrim bu...

Tarih: 20 Mayıs 2006, 21:50 - İp: 85.***.**1.108
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

sana tavsiyem z740 dır ayrıca video ekolrak mükemmel diyebilir 13 fps e takılma bence 30 fps yazıpta o kaliteyi vermeyen makinalar war ben kullanıyorum cok memnunm histogram olsa iiolurdu ama dioptirisi 1/1 kodak retinar burada klasını konusturmus diyebilirim sonra kullandgı renk cipi gercekten benzersiz canlı renkler sunuo galeride ekledigim bazı resimler fikir acısından bakabilirsin sonra 10x optik zoom cok hızlı ve tatmin edici markaya takılma bence ve böyle donanımlı bir makine sadece 2 kalem pille calısıo bence pisman olmassın manuel ayarlar 16 cekim modu gayet güzel karar senin tabi

Tarih: 20 Mayıs 2006, 22:05 - İp: 88.***.**6.49
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba

z 740 modeli zoom konusunda gayet iyi fakant ışığın az olduğu ve yüksek ıso kullanman gerekn yerde fotoğraflarda noise görülüyor bu konudada A 610 daha başarılı ayrıca focus hızı yine z 740 göre daha iyi çünkü A 610 modelinde dıgıc 2 işelmcisi var.Z 740 fiyat+performans bakımından gayet iyi aslında ama sanırım Z 740 modelinde kodak retinar lens var ve bu eksi yanını ortaya çıkarıyo bence 4x optik zoom bana yeter diyosan A 610 derim

teşekkürler

Tarih: 5 Haziran 2006, 16:40 - İp: 88.***.**0.8
  • 1