fatihakboru
fatihakboru (üye)
Kocaeli / Amatör

Canon 7d Nikon D7000 Canon 60d

bu 3 makineyi alsak stüdyo ortamı yada açık havada aynı ayarlarda aynı değerlerde aynı objektifler olmasada kit lensleriyle çekim yapsak ve bu resimleri pc ye atıp baksak keskinlik iso pixel renk canlılığı budur işte diyeceğimiz resmi hangi makine çeker...??? soru 2. şu makine daha iyidir ama xxx lenlse bu cihaz fark atar diyebileceğiniz model nedir saygılar...

amatörüm almak isitiyorum portre manzara 3.5 yaşında oğlum var farklı açılardan onun resimlerini çekmek istiyorum ama amacım sadece bunlar değil farklı kareler yakalamayı kurs vsr baya baya merak sardım..

lütfen makine marka fanatiği olmadan cevaplarsanız sevinirim
genelde bu site için değil ama bir çok site için forumlar sonuçta hayal kırıklığı oluyor yanlış bir tercih yaparsam sıkıntı olur....

lütfen bu cihazları kullanan ve aradaki farkları karşılaştırma sitelerine bakarak değil tecrübeleri dayanarak
cevaplayanalara çok teşekkürler biraz uzun oldu ama idare edin

#fatihakboru' tarafından 28.05.2012 15:33:51 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Mayıs 2012, 15:32 - İp: 85.***.**7.95
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

3 üde iyidir bütçenize göre bir seçim yapın bence... bu cihazların hiçbiri diğerine fark atmaz..

Tarih: 28 Mayıs 2012, 15:46 - İp: 88.***.**7.19
zislamoglu
zislamoglu (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaşım benim Nikon D7000 makinam var sana tavsiye ederim sonuna kadar.

1. Fokuslamak için üç tane, resim için beş tane flaş çakmıyor.
2. Dslr makinelerde ilk olarak sahne modlu gelen makine (SCENE modda portre, manzara, çiçek, çocuk vs bir sürü mod var ayarlama yaparken hata yapma şansın yok. Ukala bir fotoğrafçı değilsen kesinlikle modlarda kalite garanti.
3. Video çekimi kaliteli çift kart haznesi var birine resim ikincisine video kaydedebiliyorsun. Ayrıca 1. fotograf çekerken dolarsa otomatik ikinciye devam ediyor.
4. Tek şarjla 1000 küsür resim çekebilirsin.
5. İlk türkçe menülü Nikon makine, eline aldığında oyuncak gibi durmuyor.
6. Amatöründen en profesyoneline kadar herkese hitab ediyor.
7. Kit lensi dehşet kaliteli ve başlangıç olarak paran boşa gitmiyor.
8. Ayar düğmeleri çok ideal; basınca, 1,2 kare, altı kare gibi ayarlar çarklardan ayarlanıyor.
9. Bence Nikon'un son yıllardaki en iyi makinesi.
10. Meraklı olan ben olduğum halde eşim benden iki üç kat daha fazla fotoğraf çekti bu makineyle; çocuğum evde ben işte, sahne modunu çocuğa al sonuç mükemmel.

Tarih: 28 Mayıs 2012, 15:51 - İp: 78.***.**2.190
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

hangisinin lensi iyise onu alın veya 60D canona adam gibi bir canon lens alıp devam edin...hepsi aynı cunku ...ama unutmayın lensinin mıtlaka 2,8 sabit diaframlı olssun ve veya I li olsun...

Tarih: 28 Mayıs 2012, 16:49 - İp: 88.***.**4.24
  • 1