ezgi.klc
ezgi.klc (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 7d & Nikon D7000 Arasındaki Fark?

bi kaç ay önce Nikon d5100 aldım ve şuan çok pişmanım.bu makinayı almadan önceki düşüncem ''bodysi önemli değil lensi önemli''ydi.meğerse yanılmışım çünkü 50mm 1.8 gibi vazgeçilmez bi lensle bile makinam yeterince iyi sonuç vermiyo.internetten takip ettiğim biri d7000 kullanıyo ve d7000nin 18-105 kit lensiyle çekim yapıyo ve çekimleri dergi kapağından fırlamış gibi.aşırı net,keskin.çokta renkli.işin kötü tarafı ben bu makineyi alırken d5100le d7000 arasında fark yok sadece fiyat farkı var! demişti satan kişi. bende inandım buna.meğerse makinamda AF motoru bile yokmuş.resmen kandırıldım.herneyse Canon 7dnin daha iyi olduğunu duydum ama elimde hep Nikona ait şeyler var lensi olsun çantası olsun.sizce hangisini seçmeliyim + verceğim paraya değermi ?

Tarih: 8 Eylül 2012, 02:31 - İp: 85.***.**2.20
theyapici
theyapici (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

çok gereksiz yere hayıflanıyorsunuz zaten canonlarda af motoru yok ve bu eksiklik değil.emreninde dediği gibi bayan olmanız elleriniz küçük küçük body daha iyi sizin için. 7d000 ile 5100 ün sensörü aynı ve fotoğraf kalitesi olarak eğri oturup doğru konuşalım 7d den daha iyi 18-105 de çok ahım şahım bir lens değil ama başlangıç için gayet stabil silent wave motor bizim canon usm ler gibi neyse. 50mm 1.8 sizi tatmin etmediyse satın 50mm 1.4g alın ama aradaki farkı anlamnız için kendinizi geliştirmelisiniz.

Tarih: 10 Eylül 2012, 00:08 - İp: 78.***.**3.61
kendo
kendo (üye)
Yurtdışı / Amatör

Canon 7D alın derim ben bide 50mm 1.4 lens

http://products.lowepro.com/product/Fastpack-250,2086,14.htm

daha dayanıklı bir gövde
Ele daha güzel oturuyor
Daha kaliteli vizör'e sahip

http://www.kodlab.com/KitapDetay.aspx?kitapID=121

sanırım bu işinizi görür set olarak ama açıkçası elinizdeki makinayla çekemiyorsanız görüntü sensörü arızalıdır yada gerçekten siz çekemiyorsunuzdur ve sanırım elinizdeki lensin af motoru yok

Tarih: 12 Eylül 2012, 01:43 - İp: 88.***.**5.215
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Konuyu acan Ezgi kardes de, soruyu sorduktan sonra 4 gundur bir daha foruma girmemis . 8 Eylul'den beri kendi aramizda konusur dururuz .

Tarih: 12 Eylül 2012, 05:25 - İp: 96.***.**5.17
okiii
okiii (üye)
İstanbul / Meraklı

Yukarıda gene bir fanatik nikon çekimde üstündür demiş..... bir canon sahibi, pentax sahibi yada herhangi bir makine sahibi şayet iyi bir fotoğrafçıysa sen istediğin kadar didin dur arkadaşım ömür boyu geri kalmaya mahkumsun sana senden katrilyon kat daha güzel çekilmiş pentax, canon, sony, fuji fotoğraflarınıda gösteririm, bak farklı markaya sahip bir dünya sanatçı, moda fotoğrafçısı vb var hadi git çekte görelim ne kadar övdüğün netliği

Tarih: 15 Eylül 2012, 02:09 - İp: 78.***.**9.175
ezgi.klc
ezgi.klc (üye)
İstanbul / Amatör

daha yeni fırsatım oldu yazmaya kusura bakmayın.cevaplarınız için teşekkür ederim ama bazı arkadaşlar bende sorun olduğunu düşünmüş..emin olun çektiğim fotoğrafları çevremdekiler çok beğeniyo fakat bi tek bana yetersiz geliyo çekimlerin kalitesi vb.zaten konuyu açma amacımda bu nolursa olsun saygı duyuyorum yanıtlarınız için teşekkürler

#ezgi.klc' tarafından 07.10.2012 16:05:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Ekim 2012, 16:04 - İp: 85.***.**5.5