turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

Canon 7d Ne Kadar Sağlam ?

Bu video linkini başka bir sitede gördüm. Sizlerinde görmek isteyebileceğinizi düşünerek linki aşağıya koydum.

Bir fotoğraf makinası ne kadar sağlam olabilir ? düşünce bozulurmu, içine su kaçarsa veya donarsa ne olur vb..

Tıklayın-İzleyin

Tarih: 14 Mayıs 2012, 22:11 - İp: 85.***.**0.58
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

Yine aynı elemanın sağlamlık konusunda yaptığı nikon-canon karşılaştırmalı testleri var. malesef canon sırf bu segmentte ayıp olmasın diye sağlam yapmış görünüyor.

Tarih: 24 Temmuz 2012, 10:50 - İp: 85.***.**0.64
turk
turk (üye)
Balıkesir / Meraklı

tasviran ; Yine aynı elemanın sağlamlık konusunda yaptığı nikon-canon karşılaştırmalı testleri var. malesef canon sırf bu segmentte ayıp olmasın diye sağlam yapmış görünüyor.

Bazı ifadeleri anlayamadım.
Sağlam görünüyor ama sağlam değilmi?
Sadece bu segmente ? Canonun başka segmentlerde sağlam makinası yokmu?

Ayrıca ben ilk mesajımda Nikonla kıyasa gitmedim. Eminim Nikonunda benzer testlerden geçecek sağlamlıkta makinası vardır.

Tarih: 15 Ağustos 2012, 21:02 - İp: 88.***.**5.155
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Videoyu izledim. Malesef bana inandırıcı gelmedi. Öyle bir darbede veya çarpmada hasar almayacak bir makina düşünemiyorum. mutlaka hasar alır.
Kasa olarak hasar almasa da elektronik devreler mutlaka zarar görür.

#ercan43' tarafından 15.08.2012 22:28:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Ağustos 2012, 22:26 - İp: 217.***.**6.178
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

Sağlam görünüyor ama sağlam değilmi?

yanlış kelime kullanmışım sağlam demek istedim. özür

Sadece bu segmente ? Canonun başka segmentlerde sağlam makinası yokmu?

hayır yok! canon sağlamlığa önem vermez üst seviye modellerini biraz daha sağlam yapıyor hepsi bu...

Ayrıca ben ilk mesajımda Nikonla kıyasa gitmedim. Eminim Nikonunda benzer testlerden geçecek sağlamlıkta makinası vardır.

Abartılmış testler bunlar. o testlere tabi tutulduktan sonra nikon olsun, canon olsun, vs. olsun yine eskisi gibi çekim yapabileceklerinimi sanıyorsun! bizler en fazla yere düşürürüz yada çarparız bunlar makinenin çalışırını etkilemiyorsa sağlam demektir. önceki cevapta bende kıyasa girmemiştim niye marka kompleksi yaptınki..! zaten sağlamlıkta canonla nikon kıyaslanmazki! nikon her modelinde sağlamlığa önem verir üst segmentlerde bu dahada fazladır. bunu markacılık olarak değerlendirme! olanları söylüyorum işyerinde kullandığım (avatarımdada gördüğün) EOS_550D var ayrıca şahsıma ait D90'ım var, mutlu bi şekilde herikisinide kıskandırmadan kullanıyorum

Tarih: 22 Ağustos 2012, 09:53 - İp: 85.***.**0.64
hata
hata (üye)
Ankara / Meraklı

Ula poh yiyenin uşağı ne edeyi macinalara öyle.

Tarih: 22 Ağustos 2012, 11:16 - İp: 78.***.**7.125
  • 1