mahmutaydogan
mahmutaydogan (üye)
Niğde / Amatör

Canon 7d Mi 650d Mi ?

Iki makine arasinda kararsiz kaldim hangisi alirsam daha kullanisli olur govde olarak alacam fiyat farki var biraz yaninda 85 mm 1.8 lens almayi dusunuyorum arka alanin flu olmasi istiyorum o lenslede mumkunmu ?

Tarih: 4 Ekim 2013, 21:57 - İp: 95.***.**9.159
cankat35
cankat35 (üye)
Yurtdışı / Amatör

Şimdi şöyle bir durum var. 7D üst sınıf kullanıcılara hitap eder. Çünkü full auto modu(yeşil çerçeve şeklindeki) dışında herhangi bir otomatik mod yok. Anladığım kadarıyla da siz üst seviye kullanıcı olmaktan oldukça uzaksınız. Bu nedenle teorik ve pratik bilginizi geliştirene kadar 7D size çok ağır gelir. O nedenle ya 650D'yi alın ya da bence daha akıllıca olanı elinizdeki d3100'ü küçümsemeden kendinizi biraz daha geliştirene kadar çekmeye devam edin. Çünkü 650D, D3100'den ahım şahım üstün bir makine olmayacak ve harcadığınız parayla kalacaksınız. Diğer bir mesele de sadece 85mm lens, çekim yapmak için inanılmaz derecede sınırlı kalır. Vasat ya da iyi hiç fark etmez illa ki daha geniş açılara çıkabilen bir lense ihtiyacınız olacak. Kesinlikle 85mm alacağım diyorsanız bütçenize göre ucuz derseniz 18-55 3.5-5.6, pahalı derseniz 24-70 4L gibi bir lens alın.

Tarih: 22 Ekim 2013, 22:24 - İp: 213.***.**8.119