cagana
cagana (üye)
Ankara / Amatör

Canon 7d- Canon 60d

selamlar öncelikle..
canon 500d kullanmaktayım makinemi değiştirip 7d yada 60d almak istiyorum..aralarında fiyat farkı var biraz ancak önemli olan fiyat farkından çok verim alabilmekte.. bazı forumlarda 7d nin odaklanma sorunları yaşandığını okudum ve bunun yanında Compact Flash hafıza kartı ile kullanılıyor.. dezavantaj yaratacağı düşüncem var ama bir yanımda 7d den vazgeçme diyor.. sizce hangisini almalıyım.. özellikleri hemen hemen aynı olan bir makineyi sadece body olarak alacağımı göz önünde bulundurursak 7d mi 60d mi? şimdiden teşekkürler..

Tarih: 13 Mayıs 2012, 21:23 - İp: 78.***.**8.211
aktasonur
aktasonur (üye)
İstanbul / Meraklı

Ben de 500d kullanıcısiydim 18-50 f2.8 sigma lens ile kullandım ayın 15inde biraz aceleye geldi fakat yanında 16gb sandisk 30mb kart ile 2200 e aldm ekran korumasi vs kullanma klavuzu kutusu herseyi vardi daha 2000 çekimde alırken tereddüt ettim aldığımdan beri sadce noise sorunu yaşadım biraz netlemede hicbir sıkıntı yok ama 60d alıp lens yatırım da yapabilirsiniz benim gibi az fiyat farkında bulamıyorsanız ama 7d 60d ile mark 2 arası bir makine bana göre güvenini bosa cıkarmaz

Tarih: 27 Mayıs 2012, 14:49 - İp: 176.***.**3.211
darcirosso
darcirosso (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

ozturert biraz geç oldu size dönmem afedersiniz . alan derinliği diyaframınız ile alakalı . tam kare 35mm ise görüntünün sensöre düşme kalitesi ile bunu biliyorsunuzdur . full frame sensör ile aralarındaki farkı biliyorsunuzdur . konuyu tekrar okuma zamanım olmadan yazıyorum ki kısa film yarışmalarının bir çoğu 35mm istemekte . full hd cekimlerde 35 mm ve diğer sensör boyutları arasındaki farkı incelemenizi öneririm

Tarih: 1 Ağustos 2012, 20:11 - İp: 78.***.**0.57