sphynx
sphynx (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 70d mi Sony Alpha77 Mi

Birbirine çok yakın makineler özellik ve fiyat olarak. Lens seçeneklerini göz ardı edersek(18-200 lens olacak hangisini alırsam). Marka takıntısını bir yana bırakırsak, birinin diğerine göre ezici üstünlüğü olan bir özelliği var mı sizce.

karşılaştırma linki de burada.
http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-70D-vs-Sony-A77.

Niyetim tartışma ortamı değil fikir paylaşımı ve karar verme konusunda farklı bakış açıları edinme. Ufak da olsa fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

Tarih: 22 Kasım 2013, 10:21 - İp: 92.***.**3.10
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

derinlere girmeden kendi gördüğüm kadarını aktarmak isterim.. Sony, minoltayı satın aldıktan sonra dSlr'larını denemek istedim, beni rahatsız eden nokta ergonomiydi ve halen uyum sağlayamıyacağımı düşünüyorum.. Deklanşörün pozisyonuna alışacak kadar kullanmadım tabi (itiraf )..

iki fotoğraf eklemeye çalışıyım:..

teknik konuya dalmaksızın, benim ilk dikkat çekmek isteyeceğim mesele bu.. sadece size değil, herkese söylenmesi gerekli bir mesele; ergonomi konusunda soru işaretlerini gidermek için, müstakbel makineler elimize ne derece uyuyor bakmak gerekli...

Belki bana uymayan ergonomisi, size daha iyi gelebilir.. hayırlı alışverişler diliyorum...

Tarih: 22 Kasım 2013, 11:54 - İp: 94.***.**0.131
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı
sphynx
sphynx (üye)
İstanbul / Amatör

Bi yerde alıp bi süre tutmak lazım haklısınız. 70D için de sağ el ile makineyi tutarken dokunmatik lcd ekrandan ayar yapmak sol el ile çok zor deniyor yabancı sitelerdeki incelemelerde. Bu da bi ergonomi sorunu yaratıyor sanırım.

Tarih: 22 Kasım 2013, 15:23 - İp: 92.***.**3.10
ozturert
ozturert (üye)
İstanbul / Meraklı

70D'i ekrandan kontrol etmek zorunda değilsin. Harici kontrolleri herşeye yeter.
70D'yi seçerdim. Hstts bence toplam puanda şu anda 70D en iyi orta seviye makine. D7100'ün imaj kalitesi 2 gram daha iyi olsa da toplamda 70D daha iyi. Modern 7D gibi düşün, hareketli ve dokunmatik LCD de ekstra.

Tarih: 26 Kasım 2013, 11:13 - İp: 193.***.**5.248
kangtegwon
kangtegwon (üye)
Sakarya / Amatör

Teknik olarak detaylarini cok cok iyi bilemem ama ben 2010 Haziran`dan beri Sony a550 kullaniyorum.gayette memnunum sony`mden. ancak ilerleyen gunlerde Full Frame bir makineye gecmeyi dusunsem yada eskidi elimden cikarip yeni makine alayim diye dusunsem ilk olarak- sony 2. elde cok tutulan bir makine degil, yani en azindan Canon kadar tutulmuyor. 2- Sony yeni makinelerine cokta fazla birsey ekleyemedi diye dusunuyorum. birbirine benzer modeller cikararak daha ucuza-daha cok satayim dusuncesiyle daha cok yeni baslayanlara hitap eder duruma geldi sanirim.tabii ki bu demek degil ki A77,A99,A700,A900 iyi makineler degil. derin dusunmek lazim. denemek lazim. elinize alip kavramak, ele oturmasina bakmak lazim. iki makine de sizi pisman etmez kesinlikle.ama gelecegi de dusunmek lazim.

Tarih: 28 Kasım 2013, 13:04 - İp: 195.***.**8.186
sphynx
sphynx (üye)
İstanbul / Amatör

Kendime almıyorum zaten (ki kendime alıyor olsam gene a77 alırım) iş yerine alınacak. Demirbaş olarak kalacak eskiyince de depoya falan atarlar sanırım. A77 de karar kıldım gibi. Bugün yarın talebini de yaparım artık 10(11)-20 ve 18-200 lensler ile. Fikirleriniz için teşekkürler. Sony daha hızlı ve elektronik vizör olduğu için işimi çok çok kolaylaştıracak kanısına vardım. Canon belki imaj kalitesi olarak daha iyi ama iso başarımı vs.. sony daha önde gibime geldi.

Tarih: 28 Kasım 2013, 16:22 - İp: 92.***.**3.10
  • 1