34beuwolf
34beuwolf (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 650d Yeni Aldım Odaklama Sıkıntısı

hayyam pasajından canon 650d makine aldım 2.el kit lens ile birlikte sorunum şu otomatik modda çekim yaparken lens çok zor odaklıyor yada odaklamıyor gece gündüz farketmiyo vıyk vıyk şeklinde sadece odaklamaya çalışıyo fakat odaklayamıyo aldığım yeri aradım lensin lastiğini v.s böyle bişey dediler 100 tl ücret istendi benden ve garantiye girmediği söylendi neyse bunu geçtim arkadaşımdada 550d makine mevcut onun kit lensindede otomatik modda gene aynı şey ağır odaklama sıkıntısı yada hiç odaklamıyor bu neden kaynaklıdır fotoğrafçı tanıdığıma götürdüm makinen sorunsuz çok temiz dedi fakat çizik olan kısım mevcut oda şurası :

ve şuan makinenin shutteri 7000 bin civarı gözüküyo fakat bi programla v.s shutterını göremiyorum birde altındaki seri numara bandı kaldırılmış lütfen bir cevap bekliyorum

Tarih: 7 Ocak 2014, 20:59 - İp: 78.***.**0.100
34beuwolf
34beuwolf (üye)
İstanbul / Amatör

Cevap Bekliyorum Lütfen

Tarih: 7 Ocak 2014, 23:55 - İp: 78.***.**0.100
vendorr
vendorr (üye)
İstanbul / Amatör

kullandığınız lens nedir?
hangi odak uzaklığında netlemiyor.
netlemediği cisim kaç cm uzakta?
af modunuz nedir?
yeterince ışıklı ortamlarda mı netlemiyor?
fabrika ayarlarına dönüp denedinizmi?
lensi başka makina ve başka bir lensi kendi makinanızda denedinizmi?

Tarih: 8 Ocak 2014, 18:02 - İp: 176.***.**9.230
nikonfili
nikonfili (üye)
Yurtdışı / Amatör

senin lensi arkadaşın makineye taktın ve çalışmıyorsa arkadaşın lensi senin makineye taktın da çalışıyorsa lens bozuktur.ya aldığın yere git ya ada tamirciye. 18-55 ise değmez kendine güzel bir lens al..

Tarih: 8 Ocak 2014, 18:04 - İp: 151.***.**2.69
34beuwolf
34beuwolf (üye)
İstanbul / Amatör

kullandığım lens 18-55 canon 3.5-5.6 is 3 lens tüm uzaklıklarda yapıyo af modu aı olanda diğerlerindede denedim aynı şekilde yapıyo benim asıl sorum şu fotoğrafda belirttiğim yerde derin çizikler var bundan kaynaklımıdır yoksa değilmidir lütfen cevap bekliyorum bu arada arkadaşımın lenside benim lensle aynı oda yeni aldı is 3 lens ondada yaptı ama daha az

Tarih: 8 Ocak 2014, 20:32 - İp: 78.***.**0.105
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

En onemli soruya - her isik ortaminda ayni sorun oluyor mu sorusuna cevap vermemissiniz. Gunduz aydinlikta ayni sorun var mi / yok mu ?

Seri numarasi olmamasi hayra alamet degil - kolay kolay cikaramazsiniz o numarayi yerinden ... Oyldir demiyorum ama akla calinti olma ihtimali geliyor.

Tarih: 9 Ocak 2014, 10:00 - İp: 96.***.**5.17
34beuwolf
34beuwolf (üye)
İstanbul / Amatör

gündüz/gece farketmiyo aynı sorun devam etmekte güneş ışığındada yapay ışıktada aynı problem devam etmekte evet bende alırken seri numarasının olmamasına dikkat çektim ama adam asla öyle bi şey olmıyacağını söyledi bana ürünü önceden kullanan kişi kaldırmış bodyde hiç bir çizik v.s yok sadece fotoğrafta belirttiğim alan sensör v.s temiz sorum şu acaba resimdeki çizik etkilermi lensi v.s bugün foruma gidip bi lens deniycem arakdaşımdada aynı hatayı yaptı ama bide başka lenste denemek lazım olmadı garantiye götürücem

Tarih: 9 Ocak 2014, 14:09 - İp: 78.***.**0.105
  • 1