gul-nur83
gul-nur83 (üye)
Mardin / Meraklı

Canon 60d Veya Nikon D90

ikisinden birini tercih edicem,bilen,kullanan arkadaşlar yardım eder mi,ve alırken neye dikkat etmeliyim.fiyatlar arsındaki farkı nasıl yorumlamalıyım.

Tarih: 25 Haziran 2012, 23:04 - İp: 46.***.**9.15
turk52
turk52 (üye)
Ordu / Reklam Fotoğrafçısı

Merhaba. Ben ilk ciktigindan bu yana 60d kullaniyorum. Nikon d90 da kullandim. Bana sorarsaniz bende 60d diyorum. D90 da guzel cok baba ve saglamlik hissi veriyor. Ama nikondaki govdesindeki dugme karmasasi ve bunlarin coklugu bence gereksiz. Canon 60d gayet sade ve cok iyi.. Daha ust bir modele cok ihtiyac duymazsiniz her isinizi gorur. Sensoru ve foto kalitesi cok iyi. Noise orani dusuk. Donen lcd ekrani zaten devrim niteliginde mukkemmel. Ozellike makro ve ya yukarikadirip cekim yaparken video cekerken cok ise yariyor. Hizli bir sd card alirsaniz makina canavar gibi seri cekimler yapiyor tabiki kit lensin el verdigi sartlarda. Iyi bir objektif alma sansiniz olursa en kisa surede objektifinizi degistirin.

Tarih: 26 Haziran 2012, 00:07 - İp: 188.***.**4.133
wh1sky
wh1sky (üye)
İzmir / Amatör

D90 4 yıllık bir makina 60D ise yeni bir model. bu açıdan karşılaştırılmaması gereken 2 model yazmışsınız. Ben D90 kullanıyorum size önerim eğer bütçeniz 60D'ye yetiyorsa nikon D7000 modeline yönelin. arada 100$ civarı bir fiyat farkı var. Benim fikrim kesinlikle değer bu farka.

Tarih: 26 Haziran 2012, 01:19 - İp: 78.***.**8.63
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Ne amaçla kullanacaksınız ?

Tarih: 26 Haziran 2012, 05:42 - İp: 88.***.**1.35
gul-nur83
gul-nur83 (üye)
Mardin / Meraklı

canon 60d yerine nikon d7000 mi diyorsunuz sayın turk52. bu da bir alternatif olabilir,onu da bir araştırayım. bu alanda daha çok yeniyim ve de çok acemi.o yüzden sizin fikirleriniz benim için son derece önemli.
sayın emre,özel bir amacım yok,bu güne dek dijital kullandım,ihtiyaç duyabileceğim her alanda,daha doğrusu kullanmaya çalıştım. şu anda yalnızca iyi ve almışken uzun bir süre kullanabileceğim,ihtiyaç halindeyse lenslerle,objektiflerle çekim kalitesini arttırabileceğim iyi bir body'e ihtiyacım var.ayırmayı düşündüğüm bütçem 2500 civarında,biraz daha ekleyerek benim için daha faydalı ve uzun ömürlü bir şey alabileceksem,bütçemi arttırabilirim. şu anda sıkıntım marka ve model konusundaki bilgi eksikliğim ve kararsızlığım. yanıt veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Tarih: 26 Haziran 2012, 08:24 - İp: 46.***.**3.13
erolerdem23
erolerdem23 (üye)
Elazığ / Meraklı

Pentax K5 İde Seçenekleriniz Arasına Koyabilirsiniz.

Tarih: 26 Haziran 2012, 11:59 - İp: 88.***.**8.173
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Bir body'i uzun süre kullanabilirsiniz pek normal olarak ancak bodyler eskir, fiyatları düşer, lensler ise öyle mi?

Teknoloji her gün gelişiyor ancak optiğin bir sınırı olduğundan gelişme ivmesi de oldukça sınırlı, diyeceğim o ki daha düşük bir gövde ve çok daha iyi lensler ile başlayıp, ilerde ihtiyaç duymanız durumunda Full Frame diye geçen Tam Kare sensöre sahip bir makine ile model yükseltebilirsiniz.

Fotoğrafın kalitesiniz body'den ziyade lensler etkiler, her konuda ayrılabilir fotoğrafçılar ama bu konuda herkes hemfikir emin olun

Tarih: 26 Haziran 2012, 13:03 - İp: 88.***.**1.35
gul-nur83
gul-nur83 (üye)
Mardin / Meraklı

tamam,teşekkür ediyorum. araştırdıkça öğrenicem inşallah.

Tarih: 26 Haziran 2012, 13:08 - İp: 31.***.**3.237
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

soruyu ne kadar ciddiye almışsınız böyle?...
sanki ilk defa soruluyormuş gibi...

Tarih: 26 Haziran 2012, 13:48 - İp: 94.***.**6.85
  • 1