carpediem1302
carpediem1302 (üye)
Şanlıurfa / Amatör

Canon 60d Ve Nikon 90d Kullananlar

arkadaşlar,kardeşlerim,üstadlar merak ettiğim bu iki makineyi
kullananların görüşü.almayı düşünüyorum.internetten inceledim ama
özellıkle canon 60d yi çok araştırmama rağmen daha
bulamadım.düşüncelerinizi bekliyorum...

Tarih: 13 Haziran 2011, 12:37 - İp: 46.***.**5.28
carpediem1302
carpediem1302 (üye)
Şanlıurfa / Amatör

gül-nur;
d90'nı neden sattım aslında satmamlıydım öncelikle bunu söyleyeyim. satma sebebim d7000e geçmek istememdi.Allah kısmet ederse yakında kavuşacam fakat inanın çok özlüyorum d90nı belki abartı olarak görebilirsiniz ama gerçekten özlüyorum.kesinlikle çok çok güzel bir makine. heaa tabi artık yeni teknolojik makineler çıktı bu yüzden biraz geride kaldı ama her ne olursa olsun kendi alanında açık ara lider benim gözümde ki ölede.kendini sonuna kadar kanıtlamış bir model.

canon 60d içinde şunu söyleyebilirim bende bir kaç araştırma yaptım ve edindiğim bilgilere göre kit(18-135mm) lense pek iyi performans vermediği söyleniyor ve bende denemelerimde hiç memnun kalmadım ama body olarak gerçekten iyi bir body.güzel bir lensle çok güzel fotolar çekilebildiği zaten ortada.

fiyat konusunda Türkiyede neresi uygun neresi güvenilir açıkçası pek bilmiyorum.seçimini yaparken lens konusuna dikkat etmelisin tabi fiyatlar len aralıklarına göre değişiyor

Tarih: 25 Haziran 2012, 23:53 - İp: 188.***.**4.47
turk52
turk52 (üye)
Ordu / Reklam Fotoğrafçısı

Merhaba. Ben ilk ciktigindan bu yana 60d kullaniyorum. Nikon d90 da kullandim. Bana sorarsaniz bende 60d diyorum. D90 da guzel cok baba ve saglamlik hissi veriyor. Ama nikondaki govdesindeki dugme karmasasi ve bunlarin coklugu bence gereksiz. Canon 60d gayet sade ve cok iyi.. Daha ust bir modele cok ihtiyac duymazsiniz her isinizi gorur. Sensoru ve foto kalitesi cok iyi. Noise orani dusuk. Donen lcd ekrani zaten devrim niteliginde mukkemmel. Ozellike makro ve ya yukarikadirip cekim yaparken video cekerken cok ise yariyor. Hizli bir sd card alirsaniz makina canavar gibi seri cekimler yapiyor tabiki kit lensin el verdigi sartlarda. Iyi bir objektif alma sansiniz olursa en kisa surede objektifinizi degistirin.

Tarih: 26 Haziran 2012, 00:02 - İp: 188.***.**4.133
gul-nur83
gul-nur83 (üye)
Mardin / Meraklı

carpediem,türk;
teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için.aklımdan hep d90 geçiyordu,ama canon 60d kafamı karıştırdı. artısını eksisini iyice düşünüp pişman olmayacağım bir karar vermek istiyorum.bi de birebir görme imkanım olsa makineleri belki karar vermem kolaylaşacak;ama yakında ulaşabileceğim bir yer yok maalesef yaşadığım yerde,nusaybin ve kızıltepe'de garantisiz ve piyasasının yarı fiyatına satıldığını söyledi fotoğrafçı bir arkadaşımız.garantisiz olması içime sinmiyor,benim bu acemi ve bilgisiz halim korkarım çok iş getirir alacağım makinenin başına.tekrar çok sağolun.

Tarih: 26 Haziran 2012, 22:35 - İp: 46.***.**8.104
carpediem1302
carpediem1302 (üye)
Şanlıurfa / Amatör

fabrikasyon üretiminde bir sorun yoksa ve düşürüp darbe almasına sebep olmazsanız hiç birşey olacağını sanmıyorum.Ama tabiki sonuçta elektronik aletler neyin ne olacağı belli olmaz benim başıma gelmedi.bende yurt dışından aldım ve garantisizdi.parasını sonuna kadar hakeden makineler, kolay kolay sorun çıkarmaz diye düşünüyorum.Aldığınız kişi önemli güvenilir olmasına dikkat edin yenilenmiş ürünler sorun çıkartıyor etrafımda çok gördüm.

Tarih: 26 Haziran 2012, 23:52 - İp: 188.***.**6.252