ademyalcin01
ademyalcin01 (üye)
Adana / Stüdyo Fotoğrafçısı

Canon 600d,canon 60d Hangisini Almalıyım

Merhaba, serbest olarak stüdyo,düğün salonu fotoğrafçısıyım. Üniversite hayatımın başlaması nedeniyle şehir değişikliği yapacağım.Bu nedenle yaza doğru kendime ait bir fotoğraf makinem olsun istiyorum. Tabi fotoğraf makinem kaliteli olsun. Hem kişisel ihtiyaçlarımı gidersin hemde parttime olarak çalışır isem fotoğraf makinem profesyonelce çekimler için de destek olsun düşüncesindeyim.

1 Aya kadar Canon 600D alma düşüncesindeydim. Sonra Nikon D5100 almak düşüncesine kapıldım.Şimdi ise Canon 60D 18-55 lens almayı düşünüyorum.
Canon 60D kullanan arkadaşlar var ise deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim.Ayrıca Canon 60D ile Canon 7D gövde yapısı hakkında yorumlar gördüm diğer forum sitelerinde. Alırsam pişman olur muyum acaba ?
Kesinleştirirsem almayı arkadaşımın karısı ingiliz ve ingiltere'de oturuyor. Geliş gidiş yapıyor. Dışardan alsam garanti kapsamı ve fiyat yönünden tavsiyeleriniz olur mu ?
Çok soru sordumsa affınıza sığınıyorum ...

Tarih: 29 Ocak 2013, 17:33 - İp: 78.***.**3.226
m.hamdi
m.hamdi (üye)
Adıyaman / Amatör

arkadaşım, bence 60d al niye dersen eline oturuşu bir farklıdır zaten giriş seviye makine ile orta seviyeyi karşılaştırıyorsun ben 40d kullanıyorum stüdyoda performans çok iyi ayrıca 60d kullandıktan sonra eğer devam etmek istiyorsan bir profesyonel seri ile ( 5dmarkii 5dmarkiii ile) hiç yabancılık çekmezsin makinende. yurtdışı olaylarını da bazıları iyi görmüyor çünkü bu senin ekmek teknen tabiri caizse bu alet arıza yaptığında karşında muhatap biri görmek istersin yurtdışı olayında bu olmuyor maalesef. ayrıca 60d alıp kit lens ile dolaşma derim ben tamron 17-50 ve 50 mm 1.8 lensi de al bulundur bence

Tarih: 30 Ocak 2013, 10:23 - İp: 78.***.**9.176
visastrum
visastrum (üye)
İstanbul / Amatör

m.hamdi nin dediğine katılıyorum, giriş seviyesi ile orta seviyeyi kıyaslıyorsunuz. Yazdıklarınıza göre düğün salonu fotoğrafçısıymışsınız 600D nin size yetersiz olacağını düsünüyorum. Gövde ve performans olarak 60D 600Dden kat kat iyidir. Yabancı ülkeden makine almanı tavsiye etmem, cok yakın arkadasım 600D getirdi.Sorun cıktı ve garantisini kabul etmiyorlar,fiyat yönünden 200,300 TL daha düsük olur.Sizin yerinizde olsam 200,300TL verir Türkiyeden alırdım garanti konusunda daha güvenilir olur. Işığınız bol olsun.

Tarih: 30 Ocak 2013, 12:28 - İp: 95.***.**0.37
theyapici
theyapici (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

60d gerek fiyatı gerekse yapısı ve performansı ile size yetecektir şu önümüzdeki ay içinde 70d nin çıkması an meselesi aynı zamanda 7dm2 de eğer birazcık dha beklerseniz daha da ucuza alma şansınız var diye düşünüyorum.

Tarih: 30 Ocak 2013, 12:54 - İp: 141.***.**1.118
tute6
tute6 (üye)
İzmir / Amatör

herkes profesyonel ve giriş seviyesi bir makinayı karşılaştırıyorsunuz aynı olmaz demiş ama ben yine de fark göremedim aralarında. bi gövde yapısı farklı. onun dışında af noktalarında ufak bi fark var. 60d seri çekimde daha fazla fotoğraf çekiyor ve shutter hızı 1/8000 e kadar çıkabiliyor ama bunu çok kullanan olduğunu sanmıyorum. tabi kullanmadım ikisini de tamamen kağıt üzerinde gördüklerime göre yapıyorum ama bana pek de farklı gelmediler.

Tarih: 1 Şubat 2013, 02:48 - İp: 78.***.**4.74
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

konuyu açan, bir stüdyo fotoğrafçısı.. ve ona önerilmesi gereken asgari ekipman 60d olmalı.. 60d ve üzeri modellerde renk ısısı değeri rakamsal olarak girilebiliyor. 600d'deki manuel giriş şekli böyle değil...

Tarih: 1 Şubat 2013, 23:04 - İp: 83.***.**3.239
  • 1