cizreweb
cizreweb (üye)
Şırnak / Amatör

Canon 600d Veya Nikond90 Mı

Kaç Aydır Fotoğraf makinası alacam ama Canon 550D mi,Canon600d Mi veya NİKON D90 mı hangisi alayım lütfen yardımcı olun.

Tarih: 11 Ekim 2011, 19:07 - İp: 88.***.**9.21
webdeveloper
webdeveloper (üye)
İstanbul / Amatör

@g.emre

Nikonla portre çekilmiyor anlamı çıkmıyor oradan önce onu bir düzeltelim, ama yine de iyi niyetli bulmuyorum bu yanlış çıkarımlarını.

Neden pratik olacağını zaten az önceki mesajımda belirttim. Açıp okursun, ve anlayana kadar tekrar edersin.

Tarih: 14 Ekim 2011, 21:25 - İp: 88.***.**8.129
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Hayaller alemine:
Yok öyle bir mesaj.
Olsa da saçmalıktan ibaret olacak, portre için düşük f değerleri ön planda tutulur.Bunu desen anlarım, ama canon daha iyi çeker diyorsun, anlıyorum desem de inanma.

Son bir not:
2. cümlemi tekrar oku.

Tarih: 14 Ekim 2011, 22:23 - İp: 78.***.**6.181
webdeveloper
webdeveloper (üye)
İstanbul / Amatör

Diğer konudaki demek istemiştim az önceki mesajımla, yukarıdaki demedim. Canon daha avantajlı diyorum, portre için pratiktir, verdiği sonuçlar nispeten daha iyidir diyorum. Başkasının bir şeyi nasıl bulduğuna nasıl burnunuzu sokarsınız anlamıyorum. Uslubundakilerle seni baş başa bırakmayıp yazmaya devam ediyosam bu yüzdendir, yoksa laf anlamama konusunda bir gerileme olduğu yok sende.

Tarih: 14 Ekim 2011, 23:32 - İp: 88.***.**8.129
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Anlatandan kaynaklanma ihtimalini düşünmeyi düşün-ebil-din mi hiç ?

Bir arat bakayım forumda kaç kişi "Canon mu Nikon mu" veya "Nikon alcam makine önerin" gibi başlıklar açmış.

Kolay gelsin.

Tarih: 15 Ekim 2011, 12:36 - İp: 78.***.**0.35
theyapici
theyapici (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

şimdi boşuna bir daha böyle bir başlık açmaya gerek olmadığını görüyorum peki benim de bir sorum oalcak bu 600d veya d90 yada 5100 her neyse alırken kit olarak hangi lensi tercih etmek lazım fotoğrafta yeniyim kursa yer bulamadım 2. dönem başlıyoum

Tarih: 15 Ekim 2011, 23:31 - İp: 78.***.**6.244
najdorf
najdorf (üye)
Ankara / Meraklı

Nikon için 18-105 i Canon içinse 18-135 i tercih etmeniz başlangıç için faydalı olacaktır

Tarih: 16 Ekim 2011, 00:10 - İp: 78.***.**8.210
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

g.emre her konuya burnunu sokma ve gereksiz polemiğe girmeleriyle meşur birisi.her yerde yorum her yerde kendini bilmiş yorumlarıyla yeterince can sıkıyor. gel elelim canon yada nikon portre çekimine.nerden duydun bilmiyorum fakat uzun süre önce şöyle bir şey duymuştum. canon un doğa fotoğraflarında nikon un da iç mekan çekimlerinde daha başarılı olduğunu. bu mümkün mü? mümkün olabilir çünkü renklerin sıcaklık değerleri var.ve makine lerin bu sıcaklık değerlerinde performansı.....

Tarih: 16 Ekim 2011, 00:35 - İp: 85.***.**8.193