unknown315
unknown315 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 600d 70-200 F2. 8 Lens Nasıl Olur

Arkadaşlar ben CANON 600D lens aldım . Amator olarak çalışmak için ama şu FULL frame konusunu anlamadan . Şimdi de anlamıyorum . DSLR,SLR,Full Frame falan ... Lütfen bu konuda bana yardımcı olunuz ve canon 600D makinem için 70 - 200 lens taksam nasıl olur ?

Tarih: 6 Temmuz 2013, 00:47 - İp: 94.***.**3.109
burak33
burak33 (üye)
Ankara / Meraklı

SLR Nedir ?

"SLR, bir makine modelinin genel adıdır. Bu fotoğraf makineleri, Single Lens Reflex denen bir ifadenin kısaltmasıdır ve çalışma mantığı, filmin oluşmasından önce bir aynanın kalkarak, ışığı makinenin içine almasıdır. O ayna, kalkmadan önce görüntüyü vizöre yansıtmaktadır ve fotoğraf çekilirken çıkan ses, o aynanın ve mekanizmasının hareketine aittir (ki çoğu kişi bu sesi çok sever).

SLR makineler asıl adını buradan almakla birlikte, günümüzde “lensi değişebilen” makineler olarak algılanmaktadır.

Said Erdoğan in yazisi. "(forumdan alıntı yapılmıştır İlgili Konu )

DSLR Nedir?

Günümüzde "lensi değiştirilebilen" makine olarak adlandırılan sistemin Dijital halidir başındaki " D " harfi Dijitalden gelmektedir. Film değilde hafza kartına kayıt yapması buna bir örnektir.

Full Frame ve Crop Sensör Nedir ?

Lens Tercihiniz ve Makinanız hakkındaki Şahsi yorumum:

Almış olduğunuz makinadan benimde kullanma şansım oldu gerçekten çok iyi bir makina ele oturuşu gayet güzel hoşuma giden bir body. seçmiş olduğunuz lens ise 70-200 f2.8 is usm L serisi lens ise çok başarılır bir lenstir ama bu lensi almak için bu kadar acele etmemenizi öneririm. almış olduğunuz body ile bir kit lens vermiş olmalılar 18-55mm veya 18-135mm bu lensler amatörlüğünüzü atmanızda sizlere fazlasıyla yeterli olacaktır. Kendinizi biraz daha geliştirin sonrasında belki o lensi almak yerine başka bir lens almayı isteyeceksiniz. Saygılarımla

#burak33' tarafından 06.07.2013 02:47:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Temmuz 2013, 02:45 - İp: 88.***.**7.20
theyapici
theyapici (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

merhabalar 70-200 mü bir de 2.8 is2 ise harika olur ne denek olur mu?

Tarih: 11 Temmuz 2013, 20:02 - İp: 88.***.**7.188
  • 1