cndnk
cndnk (üye)
Bartın / Amatör

Canon 600d - 60d ?

Merhaba : Önceki sorumda sony mi yoksa canon mu demiştim ve canon'u seçmiştim. Ama şimdi ne yapacağım ? Canon 600D mi yoksa 60D mi? Alınca tekrardan lens almak istemiyorum pek 600D'nin lensi bir amatöre yeter mi sizce ? Çok çok teşekkürler =)

Tarih: 19 Aralık 2011, 17:03 - İp: 88.***.**3.192
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Amatorsun zaten yetip yetmeyecegini nerden anlayacaksin...Onceden p&s makina kullandiysan ,bu makinalar seni delirtir...

Ben bir amator olsam,profesyonel bir amacimda olmasa,giderim daha hafif micro4\3 den Panasonic,Olympus yada yeni Nikon J serisi ile kafa yorardim acikcasi...Hafif olan zaman ilerdikce daha cok aranir oluyor ki bi cok kez elimdeki buyuk makinalari uzun sure tasimanin hamallik oldugunu dusundum.Hele hele profesyonel bir amacim yok idi ise tam bir hamallik...Hafif ama yuksek performansida sunabilen bu makinalar gidilecek yeni yoldur...

Tarih: 19 Aralık 2011, 21:52 - İp: 85.***.**2.174
delirendeli
delirendeli (üye)
İzmir / Amatör

Haklı olabilirsin , tercih meselesi. Fakat ben APSC olmasına rağmen sony nex serisi ya da micro 4/3 leri kullanmak istemem. Hani bu şuna benzer: teknik ressam olarak çalışıyorum bunula igili bir örnek vereyim: diz üsyü bilgisayarlar hafiftir hem de pratik ve hızlıları da var. Ama proje çizimlerinde taş gibi bir masaüstü bilgisayarın yerini tutmaz.

Tarih: 20 Aralık 2011, 17:41 - İp: 217.***.**9.210
cndnk
cndnk (üye)
Bartın / Amatör

Fikirleriniz için teşekkürler Şuan elimde 20 yıldan kalma profesyonel bir makina var (: 18 mp'lik bir makina alınca ve düğmeye bastığında doğru düzgün fotoğraf çekince yavaş yavaş öğrenirim ve çok uzun yıllar kullanırım 14 yaşındayım Kim bilir bir daha ne zaman bir makina alıcam Alınca uzun yıllar kullanmak istiyorum (: Tabi siz benden daha da iyi bilirsiniz (: Ben sadece bir amatörün görüşünü söylüyorum (:

Tarih: 20 Aralık 2011, 18:17 - İp: 95.***.**3.43
  • 1