hesse1971
hesse1971 (üye)
İzmir / Amatör

Canon 550d Mi Sony Alpha A550 Mi

Selam Arkadaşlar
benim 550d ve 18-135 lensim var elimde.
Bir arkadaşımda cihaz alıcak ancak oda araştrıyor.ben canon 550d yi ona öneriyorum oda iki cihaz arasında kaldı.
bu iki cihazı değerlendirirmisiniz.ve önerilerinizi yazarmısınız.
İlginize teşekkürler

Tarih: 17 Temmuz 2010, 10:22 - İp: 88.***.**5.65
hesse1971
hesse1971 (üye)
İzmir / Amatör

okii bilgilendirme için teşekkürler.
değerli ozansan arkadaşım sizinle aynı fikirdeyim zaten bende bunu söylüyorum.
Bana Öm atıp kurallar gereği şu yaptığınız hatalı lütfen kurallara uyalım dense çok şık olurdu.Ama sebeb , uyarı , düzeltme olamadan ; al sen bunlar kural sen oku içinden hatanı bul v.s. v.s. denmiş.Bu bir paylaşım sitesi için etik değil.Ha ben sürekli hata yapan biri olsam anlarım.Israrla hata yapsam anlarım.ozaman istediğin gibi hareket et.Ama ben yok aramamışım yok siteye bakmamışım gibi ithamlarla direk yargısız infaz olmuş bu.
Neyse ben durumu özetleyeyim foruma aramada buluncak kelimeleri doğru yazmamış olabilir , ama şunu söylüyeyyim ben 550d üzerinde durarak aradım ama yukardada verilen linklere bakarsanız hep 500d ile karşılaştırmalar verilmiş yada 550d nin incelemesi verilmiş.Oysa ben 550d ile a550 arasındaki farkları ve hangisi daha mantıklı seçim olur konusunu sordum.ZAten bende arkadaşımda ayrı ayrı 550d ve a550 incelemelerini baktık.videolarını dahi izledik.Ama kullananlardan önerileri istedik sadece ve arkadaşımın seçimini kolaylaştırmak istedik.Ama konu nerelere geldi.
forumda eski bir kullanıcının sitenin eski halinden bahsetmesi ve şu anki durumun farklı olması haline bir atıf ve latife olan sözümüde yanlış yorumlayıp sanki siteye kötü bir söz etmiş havası yaratılmasıda hiç hoşuma gitmedi ayrıca.
ve yine neyse diyeceğim artık uzatıp ta tartışmanın bir anlamıda yok
bu arada arkadaşıma da 550d ve 18-135 lens sipariş ettik cuma günü elimizde.
yinede çok isterse yargısız infaz yapan yönetici arkadaş kaydımı da silebilir.
konuya verilen cevap lar mail adresime geldiği ve tarafıma cevap hakkı doğrduğu için ve gayet açıklayıcı , samimi cevap yazan arkadaşlara da teşekkür için girdim ve bunları yazdım.
İlgi ve alaka gösteren arkadaşlara teşekkürler.Aynı ilgiyi kuralları sıralayan admin den de beklerdim.Bu kadar konuşuyoruz daha hiç gelipte yanlış anlamaları düzelteleim çabasına girmedi.Yinede teşekkürler

Tarih: 20 Temmuz 2010, 09:29 - İp: 85.***.**9.222
hesse1971
hesse1971 (üye)
İzmir / Amatör

ilgilenen arkadaşlara teşekkürler

Tarih: 20 Temmuz 2010, 09:30 - İp: 85.***.**9.222
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Hayırlı olsun hesse. İyi günlerde kulllan. Bir Sonyci olarak üzüldüm Canon tercih etmene.

Tarih: 20 Temmuz 2010, 12:58 - İp: 85.***.**8.37