hesse1971
hesse1971 (üye)
İzmir / Amatör

Canon 550d mi Sony Alpha A550 Mi

Selam Arkadaşlar
benim 550d ve 18-135 lensim var elimde.
Bir arkadaşımda cihaz alıcak ancak oda araştrıyor.ben canon 550d yi ona öneriyorum oda iki cihaz arasında kaldı.
bu iki cihazı değerlendirirmisiniz.ve önerilerinizi yazarmısınız.
İlginize teşekkürler

Tarih: 17 Temmuz 2010, 10:22 - İp: 88.***.**5.65
hesse1971
hesse1971 (üye)
İzmir / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 17 Temmuz 2010, 12:26 - İp: 88.***.**5.65
hesse1971
hesse1971 (üye)
İzmir / Amatör

anlayamadım arkadaşım bu yazıyı kim yazdı mutlaka admin olan biridir sanırım.
Ama buna ne gerek anlamadım.bunun yerine bunla ilgili konu varsa eğer o konu başlığını yada yolunu verebilirsiniz.Açıklama yapılırsa sevinirim.
Ha üyelik silerim diyorsanız da buyrun silin nediyim.
Hayret bir şey .
Eğer yanlış bir şey demişssem de önce uyarın özelden arkadaşım.Bune böyle yargısız infaz ve benim adımın altına yazılmış maddeler.kim yazdysada kendi adıyla yazsın.
ayrıca bu gibi davranışlar çok yanlış.bu forumu sürekli girilen bir forum yerine böyle artık pek kimsenin ziyaret etmediği bir forum haline bu gibi davranışlar getirir.Biz size değil siz bizim gibi kullanıcalar ihtiyaç duymalısınız diye düşünüyorum.Zaten bu noktadan sonrada silin kaydımı da önemli değil.

Tarih: 17 Temmuz 2010, 12:58 - İp: 88.***.**5.65
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Bu konu daha önce açılmışta ondan herhalde.

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=42410

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=43563

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=44768

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=44365

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=45332

Bunlar benim kısa bir araştırma ile bulduklarım. Sizde forum arama motoruna A550 yada 550D yazarsanız daha fazlasını bulursunuz.
#badboy79tr' tarafından 18.07.2010 01:26:15 tarihinde düzenlendi.

#badboy79tr' tarafından 18.07.2010 01:28:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Temmuz 2010, 01:24 - İp: 85.***.**8.37
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

her sitenin kendi kuralları vardır.
siz uye olurken o kurallara uyacagınızı taahhut ederek uyelik yapıyorsunuz.
forumda konu acarkende forum kurallarını onaylayıp oyle konu acıyorsunuz.
demekki kurallara uyacaksınız.
bitti.

site kuralları konu acmadan once arama yapın benzer konular silinecektir diyorsa, ve siz buna ragmen kurallara uymuyorsanız, konunuz silindiginde soz soyleme hakkınız yoktur.

ayrıca burada konunuz silinmemiş. daha konuyu acalı iki saat gecmeden yazdıgınız, "nıye kimse cevap vermiyor bu nasıl site" tarzı seyler silinmiş.

herkesin yazın ortasında hemde haftasonu evde bilgisayar basında sizin sorularınızı bekledigini sanıyordunuz sanırım ama malesef dunya hala o kadar guzel bir yer degil.

kurallara uymadıgınız halde konunun silinmedigine dua edin.
ve bir zahmet forumda birazcık arastırma yapın, kolay gelsin

#gaijin' tarafından 18.07.2010 04:39:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Temmuz 2010, 01:42 - İp: 92.***.**6.228
hesse1971
hesse1971 (üye)
İzmir / Amatör

gaijin
karşınızdaki insana dikta bir tavırla sizin açınızdan doğru olanı bu tarzla söyleyemezsiniz.Hatta bana hiç söyleyemezsin.
bitti.

şimdi bensana aynen bu uslupla ceap versem ilk tepkin agresif olacaktır.
Ama önce açıklayıp sonra uyulmaz ise dikta bir tavır belki makul olurdu.
Neyse ben kimsenin beni hazırda beklediğini düşünmedim.O söylemiş olduğum da bu sitede eski hatta yanlış değilsem üst düzey olan biri sitenin ah eski hali gibi serzenişlerine istinaden tasdik edici bir ifade idi.
Araştırmaya gelince araştırdığımda bana çıkmadı yada ben doğru kelimeleri girmedim.Bu tavır yerine arkadaşım şu konulara bir göz atın sanırım bulamadınız hatta şöyle ararsanız bulurdunuz gibi bir tavır daha iyi olurdu.

neyse sizi kınıyorum derdim ama gerek yok.

sitenin yenisi olduğum için saydığınız nedenler anlayışlı olabilirdi.
site kurallarınıda üye olurken kimse okumaz.bu yüzden hatalar olabilir ve güzellikle düzeltilmesi sağlanabilir.
öyle küt diye kuralları anlamsızca sıralamak yerine ve hatta sizin bu amiyane tavrınız ile de olmaz.
size bol fotoğraflı günler diliyorum.kaydımıda siliniz lütfen.
ben bu siteye azar iştmeye değil sevdiğim bir konuda paylaşımda bulunmaya gelmişti.
iyi günler

Tarih: 18 Temmuz 2010, 19:10 - İp: 78.***.**3.170
hesse1971
hesse1971 (üye)
İzmir / Amatör

bu arada badboy79 arakadaşım uyarınıza ve tarzınıza teşekkürler.

Tarih: 18 Temmuz 2010, 19:12 - İp: 78.***.**3.170
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hesse kendi tarzınıza bakın once.
baskalarının tarzı hakkında sonra yorum yaparsınız.

"kuralları kimse okumaz uye olurken", ne biçim bir savunmadır anlayamadım.
eger kabul ettim onaylıyorum diyorsanız o kurallara uyacaksınız, kurallara uyacagınızı taahhut ettikten sonra kuralların uygulanmasını sorgulayamazsınız
boyle boş sozlere gerek yok,
kendi tavrınız ve konusma uslubunuz ortadayken baskalarına ders vermeyede gerek yok.

ben siteyi temsil etmiyorum, yani evet size ihtiyacım yok.
ve işin sizin acınızdan guzel tarafı sizinde bana ihtiyacınız yok. ne de olsa sordugunuz sorunun cevabı daha once verilmiş.

Tarih: 18 Temmuz 2010, 19:29 - İp: 92.***.**6.228
hesse1971
hesse1971 (üye)
İzmir / Amatör

gaijin
"her sitenin kendi kuralları vardır.
siz uye olurken o kurallara uyacagınızı taahhut ederek uyelik yapıyorsunuz.
forumda konu acarkende forum kurallarını onaylayıp oyle konu acıyorsunuz.
demekki kurallara uyacaksınız.
bitti. "

bu uslubu sen kullanırken akıl vermek seninde haddin değil.Uslubunu düzelt istersen önce sonra bana uslub öğretmeye bak.Artık bana cevap da yazma çünkü muhatab olarakta almıyorum seni.
Uslubun düzeldiğinde ve benim ne demek istediğimi anladığında gel konuşuruz.
Hadi güzel kardeşim daha fazla senden büyüklere saygısızlık etme olurmu.

Tarih: 19 Temmuz 2010, 10:54 - İp: 88.***.**9.125
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Olay mahkemeye gitse tabiki site yonetimi hakli cikar ancak arkadasada anayasa gibi tum kurallar siralanacagina bu hatayi doguran kural belirtilse ve su sebepden dolayi bu konu site yonetimi tarafindan kapatilmasi uygun gorulmustur falan dense,sonrada bir link verilse de arkadas ordan baksa falan benzer konuya cok super olacak...

Tarih: 19 Temmuz 2010, 11:16 - İp: 221.***.**6.23
okiii
okiii (üye)
İstanbul / Meraklı

http://www.bascek.com/3600/sony-alpha-550-video-incelemesi/

hesse bey yukarıda ki linkte a550nin ayrıntılı video incelemsi var..Bu videoyu hazırlayan kişiler 500d mi a550 mi diye soranlara 500d diyorlar yani 550d yi banko olarak önerirler..

http://televidyon.com/p/2436/canon-eos-550d
yukarıdaki linkte ise 550d video incelemesi var...

önerilerin neredeyse yüzde yüzü canon olur bence, bunlar forumlarda rastladıklarım tabiki yoksa makineler haqkkında bilgim yok..

Tarih: 19 Temmuz 2010, 20:32 - İp: 78.***.**4.54