erencakir
erencakir (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon 550d - Fuji Hs20

Öncelikle merhabalar ; bir konuyu sizlere danışacağım
Bugün bir teknoloji marketine gittim ve satıcıyla bir süre konuştum . Canon , Nikon , Fujifilm hakkında . Canon 550D ve Fujifilm Hs20 ' yi karşılaştırdı ve otomatik modda Fujifilm'in görüntü kalitesi gözle görülür cinstendi iyi hoş ama aklıma lens konusu takıldı ilerde Slr-like bir makinenin bana yetmeyeceğini düşündüm , satıcı makineyi almam için beni çok zorladı iyi ki de almamışım eve geldiğimde fiyatlarının çok daha ucuz olduğunu gördüm ( oradaki fiyat 1700 'dü ) velasıl benim soracağım Dslr bir makine mi almalıyım yoksa ilerde bana yetmeyeceğini tahmin ettiğim slr-like mi ? Dslr'nin çok maliyetli olacağını söylüyorlar

Tarih: 15 Nisan 2012, 18:29 - İp: 78.***.**0.235
erolerdem23
erolerdem23 (üye)
Elazığ / Meraklı

Durun O Teknomarketi i ben tahmin edeyim ''teknosa'' reklam yapmıyorum d90 ile de sorsanız hs 20 diyorlar full frame bi makine de sorsanız kensinlikle hs 20 derler bence kesinlikle 550 d teknosa'nın bir bildiği yok hangisinde daha fazla kar ediyorsa veya elinde daha fazla varsa onu size satmaya çalışır bakınız http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=teknosa%27dan+al%C4%B1%C5%9Fveri%C5%9F+yapacaklara+tavsiyeler

yada http://forum.netfotograf.com/fotografcilik/teknosadan-urun-almadan-once-51320-1.html

Tarih: 15 Nisan 2012, 18:43 - İp: 88.***.**7.167
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

Gönül isterki SLR like makineler , üzerlerindeki sabir 18-300 gibi iti lenslerle SLR lerin yaptığı işleri yapsın, bir seferde alıp kurtulalaım, ole tal çıkar işkeneside olmasın..dimi..bu slr likelerimn en ilgi çekicileri sony F 728 ve R! di...nikon D 70 s i almadna evvel az daha F 728 i alacaktım iyiki almamışım...Bu makineler şimşak makinelerin biraz daha geliştirilmişi olup dünyayı gezen bir gezginseniz boynunuza takıp basıp çekersiniz gördüklerinizi...ama günışığında..renkleride makinenin el verdiği kadar olur...R1 daha sonra çıkmıştı...onunda renkleri daha başarılı ancak objektifi 18-105 ayarı gibiydi...DSLR ler o donem bu kadar kabiliyetli ve çeşitli olmadığı için SLR Likeler görüntülerinide kullanıp tercih edilebiliyordu...Renk, ISO başarısı, objektif kalitesi ve seçme özgürlüğü...en önemliside işlemci farkı...ne yaparsanız yapın Canon g12 hariç slr lere yaklaşan slr like yok...bir tek canon nun yuksek zoomlu s serizi s40 olabilir...

Tarih: 16 Nisan 2012, 12:04 - İp: 88.***.**4.24
  • 1