badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Canon 550d Çıkmış.

TIKLAYIN(1)

TIKLAYIN (2)

TIKLAYIN (3)

İncelemeleri yayınlanınca paylaşırız. 500D piyasaya çıkalı 1 sene bile olmamışken ve 7D varken insan gerek var mıydı diye sormaktan kendini alamıyor.

Tarih: 11 Şubat 2010, 23:58 - İp: 85.***.**3.167
sansabosa
sansabosa (Dedektif)
Ankara / Özel Gün Fotoğrafçısı

Şöyle düşünüyorum ben pazarlama stratejisi olarak. Şimdi bu adamlar yeni bi' ürün çıkardıklarında markanın verdiği güven ve kaliteyle, yeni ürünü kısa sürede satıyorlar. İstedikleri satış miktarını elde ediyo olsa gerek yeni ürün çıkarıyorlar. Şimdi ne oldu 1500 liradan giden 500d nin fiyatı düşecek, 1 yıl boyunca zaten parası olan aldı 500d' yi. E şimdi ne olacak fiyatı düşen 500d yi parası daha az olanlarda alabilecek. Hem yeni ürün meraklıları 550d yi almış olacak hemde canon firması istedikleri rakama ulaşan 500d yi ucuz fiyattan alamayanada satacak. her türlü kara geçecek. geçecek diyorum -ki geçmeseler böyle bir işe girerler mi? bence girmezler... Basit ama hep tutan bir taktik. Şimdi yeni ürün hastaları akın etsin 550d ye...

Tarih: 12 Şubat 2010, 00:41 - İp: 78.***.**1.26
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

7dnin küçük biladeri diyorlar bunun için.

Tarih: 12 Şubat 2010, 00:55 - İp: 78.***.**5.0
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Ben hala Canon'un APS-C'de 18 Mp israrını anlayabilmiş değilim - optik kuralları diffraksiyon sebebiyle 12-13 Mp üzerinin ( üstelik en kaliteli - prime objektifler kullanıldığında ) bir mana ifade etmediğini ispatlamış vaziyette iken

Tarih: 12 Şubat 2010, 08:56 - İp: 94.***.**4.57
badboy79tr
badboy79tr (üye)

Bu Sony'nin taktiğinden biraz farklı. Sony birbirinin aynısı makineleri birbiri ardına çıkararak hem en çok modele sahip marka olmaya çalıştı (tabi giriş seviyesinde) hem kırpılmış özelliklerle fiyatta indirim yaparak her fiyat aralığındaki müşterilerine ulaşmaya çalıştı. Yalnız tabi her modelden ne kadar üretip sürdü yada modeller arasında ne kadar fiyat farkı var bilmiyorum. Mesela A450 ile A550 nin fiyatı aynı idi sanırım. Oysa 450, 550 nin tıpatıp aynısının kırpılmışı idi. Yani Sony'nin niyetinin başarısı tartışılır.

Canon buna göre daha istikrarlı görünsede, epey telaşlı gibi geldi bana. Eskiden modeller arasındaki tanıtım ve piyasaya çıkış tarihleri çok daha uzundu. Artık iyice kısalttılar.

Yeni modellerin çıkmasından daha doğal birşey olamaz ama aralarında teknolojik olarak çok farklar olmadığı sürece, MP arttırarak, video eklentisini geliştirerek, ekran çözünürlülüğünü arttırarak nereye varılır bilemiyorum. Ben şahsen ya hiç video istemem dslr'ım da yada madem video çekecek en iyi şekilde zoomu, diaframı kontrol ederek çeksin isterim. Ne oldu şimdi 500D doğru düzgün video çekemez oldu. Bence kimse bu durumda 500D tercih etmez. Ya 450D yada 550D tercih edilir. Bu durumda 500D alanlara yazık oldu bence.

Tarih: 12 Şubat 2010, 11:30 - İp: 85.***.**3.167
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

papermana katılıyorum. lakin internette bu makinanın fotoğraflığından çok video özellikleri konuşuluyor.

yani

canon videoya oynuyor 7D alamayanların içinde kalmasın diyede benzer özellikleri KIRPILMIŞ halde sunuyor, ucuz fiyata

işte farkı bu bence.

bizim insanımız az paraya çok özellik peşinde koşar. bunu alacaklarına eminim.

kalite mi? oda ne ya kim kaybetmişki?

Tarih: 13 Şubat 2010, 02:41 - İp: 88.***.**6.35
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Canon gercek piyasaya,rakamsal rekabette one gecmek isteyen firma olarak ayni sekilde rakam meraklilarina hitap eden bir makina serisini devam ettiriyor hepsi bu.Arkadaslarin tum dediklerine katiliyorum.Ben DSLR ile video cekimi yapmak kadar sacma bir olayi hicbir zaman desteklemedim ve halada karsiyim.Alirsin HD Camcorder (yani kamera orda(Ben Tokyo)) ve bu olayi halledersin.Hatta kucuk HD cekim yapan P&S kameralar bile daha iyi cunku otomatik focus yapabilenleride mevcut su anda zoom dahil.Bende mesela sony WX1 mevcut bir ornek gerekirse.O yuzden kendini bilen fotograf meraklisi bizler icin bu oyun gecerli degil diye dusunuyorum.Ama bizim millet,yaris meraklisi millet ve yeni piyasaya dalmis kullanicilar icin iyi bir secim tabikide diyorum.Japonu olsun Turku olsun heryer ayni bu bahsettigim rakam meraklilari icin.Benim ilgimi tek ceken gelistirilmis ISO performansidir hepsi o.7D 18MP yi cift processor u ile kaldirir ama bu makina kaldirirmi bilemem.

Tarih: 13 Şubat 2010, 17:49 - İp: 221.***.**4.187
albayrak321
albayrak321 (üye)
İstanbul / Amatör

hele bir çıksın bakalım ne kadar alıcı bulacak =)

Tarih: 13 Şubat 2010, 19:05 - İp: 88.***.**3.216
badboy79tr
badboy79tr (üye)

İso performansı olarak 7D ye yetişirmi bilemem ama kesinlikle 500D yi aratmaz diyorlar. Tabi incelemeleri bir yapılsın göreceğiz. Ama bence 550D ye fotoğraf kalitesi ve performansı olarak 500D video olarak 7D diyebiliriz.

Tarih: 13 Şubat 2010, 21:59 - İp: 85.***.**3.167
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

video işlerinden anlayan kişilerin tartışmalarından anladığım kadarıyla, tek işlemcisi olduğu için dalgalanma yapabilir diye düşünüyorlar. 7D çift olduğu için diye mi düşünüğyorlar. aslında işin özü şu; ben bu makinaları hiç elime almadım ama kalitesine ve doğruluğuna inandığım sitelerden gördüklerim bu yöndedi.

ilgili site: http://www.ilkercanikligil.com/?p=1557

not: yazının altında tartışmalar olmuş. yorumlarıda okursanız az çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

elinde bna benzer linkleri olan varsa, paylaşırsa sevinirim.

---------
edit: kare atlama değil dalgalanmaymış düzeltildi.

#remi5861' tarafından 13.02.2010 22:18:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Şubat 2010, 22:14 - İp: 78.***.**5.56
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Canon 7D nin video kalitesi hakkinda bilgi sahibi olmak isteyenlere...http://dc.watch.impress.co.jp/docs/review/special/20091224_339117.html

Tarih: 15 Şubat 2010, 12:52 - İp: 221.***.**4.187
  • 1