dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 500d Nasıl Bir Makinadır

bende daha önce kompakt bir makina vardı onu elimden çıkarıp 500d aldım bu tip makinalerı ilk defa kullanacağım18/55 objektifi ile birkaç fotoğraf çektim beğendim.fakat şimdi objektif olayına girmiyeceğim,birazdaha uzmanlaştıktan sonra iyi bir objektif almayı düşünürüm.18/200 tampron gibi ilerde bir objektif almayı düşünüyorum.bu işte uzmanlaşmış arkadaşların makine ve objektif konusunda beni ve sitedeki arkadaşları aydınlatırsa menun kalırım.

Tarih: 2 Ağustos 2009, 12:16 - İp: 65.***.**2.12
macrolog
macrolog (üye)
İstanbul / Meraklı

Şimdi siz makineyi anladığım kadarıyla almışsınız..

"kompakt bir makina vardı onu elimden çıkarıp 500d aldım"

Hayırlı olsun..

"fakat şimdi objektif olayına girmiyeceğim" objektif olayına da girmiyoruz peki..

"bu işte uzmanlaşmış arkadaşların makine ve objektif konusunda beni ve sitedeki arkadaşları aydınlatırsa menun kalırım."

Forumda Dslr satın alma bölümünde 500D ile ilgili birçok döküman mevcut, şöyle bir göz atamanızı öneriyorum. aradığınız kullanımıyla ilgili ise.. onunla ilgili birşey sorabilirsiniz..

Lenslerle ilgili ise, yine forumda Lensler ile ilgili özel bir bölüm var.. Bir de oraya bakın derim. Ama en önemlisi "neyi merak ettiğiniz" çünkü daha önce onlarca kez konuşulmuş bir makine hakkında tam olarak ne hakkında cevap yazacağını bilemeden birinin sizi aydınlatması çok güç..

Ancak şanslısınız ki bu sitede birçok profosyonel fotoğrafçı var, senelerini bu işle geçirenler var, ve zaman zaman birçok kişinin bilmesi gerekenleri forumlarda ayrıntılarıyla yazıyorlar..

Sevdiğiniz bir müziği açın, makinenizi de yanınıza alın, bir de soğuk limonata, kendinizi uzmanların anlattıklarına bırakın..

İyi günler.

Tarih: 2 Ağustos 2009, 15:57 - İp: 78.***.**9.229
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

işi az ogrenınce 18-200 gibi bir lensin iyi bir objektif olmayacagınıda goreceksiniz..
hayırlı olsun makineniz..

burada makine hakkında su sudur bu budur dıye yazamayacagımızı biliyor olmanız gerek,butun makinelerin calısma prensibi aynıdır, bunlarada temel fotografcılık bilgisi denir..
sizin yapmanız gereken forumdaki konuları okumak,okudugunuzun pratigini yapmak..
bu forumda aklınıza gelip gelebilecek her konuda cevap verildi yıllar boyunca..
buradan sonrası size dusuyor.

Tarih: 2 Ağustos 2009, 16:26 - İp: 78.***.**1.129
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

insanların kalbi illa bir tarafa kayar kimse bunu engelleyemez ve yaşamın her alanında beğendiği yada taraf tuttğu vardır .bu insanyaşamının ve kişilerin terchlerinden kaynaklanır. ortaya çeşitlilik çıkar.tercihlerin artıları ve eksileri vardır.bu hayattan neyi beklediğimize ve ne yapmak istediğimize bağlıdır.bende dijital makineleri araştırıp fiyat ve özelliklerine bakıp artı video özelliği olan bir makineyi almayı kendime uygun gördüm.forumları takip edip bilgilerinizden yararlanacağım.herkese iyi çekimler

Tarih: 2 Ağustos 2009, 16:29 - İp: 65.***.**2.26
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

aldıgınız makine hakkında hiçbir sıkıntınız olmasın,
500d suanda canonun alınabilecek en iyi makinesi bana gore..
video cekim ozelligi benım için zerre kadar onemli degil ama ornek videoları gorunce aklım gitmedide degil..
hayırlı olsun tekrar..

Tarih: 2 Ağustos 2009, 18:02 - İp: 78.***.**1.129
sewqi
sewqi (üye)
İstanbul / Amatör

Benim alacağım makinedir : D

Tarih: 2 Ağustos 2009, 20:17 - İp: 78.***.**0.236
mkgonc
mkgonc (üye)
İstanbul / Amatör

gaijin;
500d 'mi 40d 'mi deseler hangisini seçerdin, neden ?
Bir de anladığım kadarıyla 500d' nin videolarında focus yapabiliyosun sanırım,hani diyafram ayarlama olayı fln var galiba öyleyse aklımı çeldi benim izledim deneme videolarını da

#mkgonc' tarafından 03.08.2009 14:26:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Ağustos 2009, 14:18 - İp: 85.***.**7.248
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hangisi ucuzsa onu secerim..

Tarih: 3 Ağustos 2009, 16:58 - İp: 78.***.**2.242
mkgonc
mkgonc (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.sahibinden.com/orjinal_kutusunda_sifir_takas_yok-12WQQaXQQ15797628WQQpXQQdisplayitem

Eğer böyle bişey varsa 500d , 40d nin üçte biri

Tarih: 3 Ağustos 2009, 17:39 - İp: 85.***.**7.248
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bu makine amerikanın spot piyasası ebayda bile 800 dolara satılıyorken bu adamın bu makineyı 400 dolara satmasına imkan yok..
dolandırıcılık olabilir. dikkatli olmak gerek.

Tarih: 3 Ağustos 2009, 18:05 - İp: 78.***.**2.242
mkgonc
mkgonc (üye)
İstanbul / Amatör

Ya dolandırıcıdır ya dalga geçiyodur
Mümkün değil,o fiyata arızalısını bile vermezler

Tarih: 3 Ağustos 2009, 20:20 - İp: 78.***.**2.83