__sheriff___
__sheriff___ (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon 500d Mi Yoksa Sony A550'mi

Hangisini tavsiye ederdiniz?

not: aksesuar bolluğu önemli değil! gövde kalitesi olarak!

Tarih: 21 Aralık 2009, 00:11 - İp: 78.***.**3.251
badboy79tr
badboy79tr (üye)
Kırklareli / Doğa Fotoğrafçısı

Ben Canon'a o kadar saygı duyuyorum ki Sony'nin görüntü kalitesi ve iso performansı bakımından Canon'u yakalamasından ve Canon ile rekabet etmesinden gurur duyuyorum.

Tarih: 21 Aralık 2009, 22:11 - İp: 85.***.**1.167
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

orası öyle panctom kaçınılmaz birşey bu.. elektronik alet sonuçta herşey olabilir..

Ama bunu hayatcan hn. gibi 1 kişi yaşar 1000 kişi yaşamaz.. Benim yaşadığımı da anlattım zaten.. Bazen kullanıcıylada alakası oluyor..

Fanatizm olayına gelince hemşerin olarak biraz takılayım dedim.. Bu arada seni görmüşken sorayım.. Netfoto Club İzmir'e ismini ekledin sonra ortadan kayboldun?

Bekliyoruz senide mutlaka

Tarih: 21 Aralık 2009, 22:14 - İp: 88.***.**7.84
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

kanon alan pişman olmaz. ben kanon derim. videoda çekmekte keza.

Tarih: 21 Aralık 2009, 22:14 - İp: 88.***.**9.75
badboy79tr
badboy79tr (üye)

Ve 500D o kadar iyi bir makine imiş ki İfsak taki hoclar 50D yerine 500D öneriyorlarmış.

Tarih: 21 Aralık 2009, 22:17 - İp: 85.***.**1.167
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

aeron haklısın kardeşim
o yazdıkların zaten fotoğrafın anayasası gibi birşey..

pazarbey, son durağın nere olacak merak ediyorum
sergen gibisin, 4 büyüklerin hepsinde de forma giymene az kaldı

puskas, inşaat işiyle aşırı meşgul ve yoğunum.. 1-2 ay daha katılamam gibi.. fdiker'den haberleri aldım bolca..

badboy, 50D nedense 40D nin yaptığı sükseyi yapamadı gibi.. (ya da bana mı öyle geliyor bilmiyorum)
şaka bir yana gercekten 500d daha çok konuşuldu.

Güzel renkleriyle Sony den çok memnunum, o ayrı konu..

Tarih: 21 Aralık 2009, 22:31 - İp: 88.***.**3.33
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

tmmdır panctom

50d image kalitesinde 40d'den daha düşük not aldığı için sükse yapamadı.. Bunu da baskı boyutunda ticari amaçla düşünürsek işe yarar.. Diğer türlü 50d daha üstün.. 500d ile karşılaştırmak onun yerine tavsiye etmek garip biraz... Neye göre tavsiye edildiğini anlamak lazım.. Yeni başlayan birine tabiki git 50d al denmez 500d varken..

Tarih: 21 Aralık 2009, 22:49 - İp: 88.***.**7.84
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Pazarbey hacklemiş ondan errror hatası veriyormuş.

Gövde kalitesi demişsiniz: ben ergonomi olarak 400d yi hiç sevmezdim. 500d ye kadar neler değişmiştir bilemem artık ama Sonymden memnunum şimdilik.

Çok fazla konu açmaya gerek yok. İşin içine girerseniz 3 aşağı 5 yukarı aynı cihazlar olduğnu göreceksiniz.

Markadan pişman olanlar daha çok acemiler ya da profesyonelelr oluyor (performans sorunları) bir amatör adayı olarak sizin kamera seçmemeniz lazım.

Tarih: 21 Aralık 2009, 22:54 - İp: 88.***.**5.153
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

sony kendini geliştirmeye gayret ediyor.bu konuda canon u yakalamak niyetinde.fakat bunu kısa bir zaman diliminde yapması mümkün gözükmüyor.fakat sony nin ilerisi parlak.canon bu konuda daha alt yapısı sağlam ve tecrübeli daha teknolojik ürünleri rakiplerinden daha ucuza satışa sunuyor.eğer üzerindeki lensi kullanırım dersen sony kit lensleri daha iyi, fakat canon daha çok lens çeşidi sunuyor.

Tarih: 21 Aralık 2009, 22:56 - İp: 88.***.**3.82
badboy79tr
badboy79tr (üye)

fakat bunu kısa bir zaman diliminde yapması mümkün gözükmüyor.

Geçmiş olsun ironman sony yakaladı bile. Zaman ne çabuk geçiyor değil mi?

Tarih: 21 Aralık 2009, 23:38 - İp: 85.***.**6.11