pulcet
pulcet (üye)
İzmir / Amatör

Canon 500d İçin Yardımcı Ekipman

merhaba,
canon 500d modeli alarak amatör olarak fotografcılıga adım atmak ıstedım.Ama çok büyük bilgi açığımın olmasıda aşikar,aklımdaki sorulara cevap vererek beni yönlendirebilecek olan herkese de teşekkür ederim.yardıma ihtiyaç duyduğum konular ise;

1- izmir'de u.v filtre,çanta,lens vs. ekipmanı istanbul kadar olmasada makul fiyat ve ürün çeşitliliği ile temin edebileceğim bir yer varmıdır?
2- yaz aylarıda olsa gıdebılecegım sureklılıgı olan ve onerebılecegınız bır fotografcılık kursu varmıdır?
3- şehrin her tarafındaki inekleri çekerek bir albüm yapma düşüncem var,bunu yaparken bana eşlik etmek isteyen,tecrübesini aktarmak isteyen veya benim gibi amatör izmir'li varmıdır?

Tarih: 14 Temmuz 2010, 18:39 - İp: 88.***.**1.50
ozhanoz
ozhanoz (üye)
İzmir / Amatör

öncelikle merhaba. bende İzmirliyim ve ekipman konusunda dediklerin doğru fakat internet alemi sınır tanımıyor. bende 500d kullanıyorum ve canon speedlite EX II flaşımı internetten aldım izmir firması ereyondan, tripod' mu da internetten aldım, 2. lensim 55-250mm ' yi de yine internetten aldım.bunları gittigidiyor sahibinden.com gibi sitelerden aldım. ve sana tavsiyem ekipman konusunda iyice araştırma yapman, çok fiyat farkı var. balçovada best buydan çanta aldım ekipmanlarım için ki onuda görerek aldım, bu çok önemli çünkü kurs konusuna gelince bilemiyorum ama illaki kurslar vardır araştırmak lazım, yada benim gibi youtubeden netfotoğraf.com gibi sitelerden bulabildiğin dökümanları ve eğitim videolarını incelemelerle kendini geliştirme imkanına sahip olabilirsin.

Tarih: 15 Temmuz 2010, 15:19 - İp: 88.***.**9.210
barakuda71
barakuda71 (üye)
İzmir / Meraklı

İFotoğrafçıkık kursu olarak ifod (İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği)'a sorabilirsiniz. Bir arkadaşım düzenledikleri kursa katılmıştı.

http://www.ifod.org

Tarih: 15 Temmuz 2010, 18:27 - İp: 88.***.**7.77
pulcet
pulcet (üye)
İzmir / Amatör

yardımlar için çok teşekkür ederim,sanırım izmir'de bir çevre yapana kadar biraz zorlanıcam

Tarih: 15 Temmuz 2010, 21:13 - İp: 88.***.**8.249
ozhanoz
ozhanoz (üye)
İzmir / Amatör

izmirde çevre yapmak dedin, İzmire yenimi geldin yoksa fotoğraf ile ilgilimi çevre yapmaktan bahsettin

Tarih: 16 Temmuz 2010, 12:56 - İp: 88.***.**9.210
pulcet
pulcet (üye)
İzmir / Amatör

şükür doğma büyüme gavur'uz ama fotoğrafçılıkta henüz emekleme dönemine bile giremedim.fotoğrafa ilgi duyan çevremde pek kişi yok.

Tarih: 16 Temmuz 2010, 13:12 - İp: 88.***.**3.3
ozhanoz
ozhanoz (üye)
İzmir / Amatör

gavur ha ) neresinde oturuyorsunuz. çevrede olmaması konusunda haklısın pek kimse yok. ben balçovadayım uygun olunduğu zamanlarda gidip çalışmalar yapabiliriz istersen. bende çok çok iyim diyemem kendime ) herşey tecrübe tecrübede çalışmayla oluyor

Tarih: 16 Temmuz 2010, 13:25 - İp: 88.***.**9.210
simendifer
simendifer (üye)
İzmir / Amatör

Merhaba,

Bende İzmirdeyim ve malesef burada hayyam pasajı gibi bir yer yok. Hatta forumlarda falan İzmirin Hayyamı neresi? sorusuna sıkça rastladım. Size önerim filtre gibi ekipmanları ebay'dan araştırıp almanız. Freeshipping olarak filtrelerseniz kargo ücreti ödemezsiniz. Ben Nd 2/4/8 ve Kızılötesi 720/850/1000 filtrelerimi ebaydan aldım. fotodiox sitesinden uv, cpl, diffuser ve +2, +4, +10 close up filtrelerimi aldım. Yine ebaydan 55-250 lensim için parasoley aldım. gittigidiyordan 18-55 lensim için parasoleye 19.9 tl + kargo ücreti verirken yurtdışından gelen parasoleye 3.6 usd + sıfır tl kargo ücreti verdim. Dikkat etmeniz gereken ABDden gönderilen malların gelişi 1 hafta kadar sürerken çin veya hong kong dan yollanan ürünlerin gelişi 1 ayı buluyor. Gerçi 3D gözlük siparişi vermiştim Hong Kongtan 15 gün olmadan geldi. Birazda şans sanırım. Fiyatlarsa türkiye fiyatlarının çok daha altında. Zaten adamlar ebayden 3lü set getirip teker teker falan satıyorlar yada en az 2-3 kat fiyat çekiyorlar.

Kursa gelince Karabağlar Halk Eğitim Merkezi kurs açacaktı durum nedir bilmiyorum. İnternet sitelerindeki açılacak kurslar listesinde var.

Tarih: 18 Temmuz 2010, 03:45 - İp: 78.***.**6.206
pulcet
pulcet (üye)
İzmir / Amatör

''simendifer'' yardımalrın ıcın cok tesekkurler,
''ozhanoz'' bende bornova'da oturuyorum ama problem degıl uygun oldugumuz zamanlarda beraber calısma yapabılrız ve benım adıma cok yararlı olacagına emınım.tesekkurler.

Tarih: 22 Temmuz 2010, 22:56 - İp: 88.***.**2.12
ozhanoz
ozhanoz (üye)
İzmir / Amatör

tabi olabilir pulcet, tripod varmı kullanıyormusun, gece çekimi olacaksa tripod gerekir. ilk çalışmalar gündüz kordonda yada konakta kuşlar ve deniz üzerine yapabiliriz eski yapılar Atatürk müzesi ve eski Alman konsolosluğu olabilir. Bu Pazar(1 Ağustos 2010) müsahitim istersen Konak vapur iskelesinde yada Alsancak Vapur iskelesinde buluşup çalışabiliriz.

Tarih: 27 Temmuz 2010, 17:13 - İp: 88.***.**9.210
pulcet
pulcet (üye)
İzmir / Amatör

benım ıcın pazar gunu 17.00-19.00 saatlerı harıcınde uygundur.ıster sbahtan ıster aksamustu ne zaman musaıtsen,amatorlugumle senı soru yagmuruna tutmaya hazırım...)
[email protected]
telefonunu bırakırsan zamanı netlestırebılırz.

Tarih: 27 Temmuz 2010, 20:01 - İp: 78.***.**1.71