toca
toca (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon 450d- Nikon D80 Ve Filtreler

merhabalar, Uzun zamandir Eos Rebel II kullaniyorum. Artık cagi yakalamanin gerektigine karar verdim ve bir makine almak istiyorum. Elimde 2 tane canon lensi oldugu icin ilk baslarda 450d'yi alacagima kesin gozuyle bakiyordum. Ama arastirmalari yaparken, bu site de dahil, bütün sitelerde nedense bu iki makineyi karsilastirmis ve hep nikonu galip yapmislar. Elimde canon 80-200 1,5/4,9 ve 35-80 1,4/5,6 iki lens var, tamamıyla eski teknoloji, motorsuz ve ağır. Ederi 100-150 lira anca eder herhalde. 100 lira tasarruf yapabilmek icin pisman olacagim bir makina almak istemiyorum. Hele ki canon 450d'nin otofokus konusundaki basarisizliklarini okuduktan sonra. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Tarih: 24 Aralık 2008, 08:49 - İp: 212.***.**2.158
omurice
omurice (üye)
İstanbul / Amatör

Slm. 450d. D80'e göre göreceli olarak daha yeni bir makine. Body yapısı olarak D80 gerçektende insanın elini daha iyi dolduruyor. ama bence 450d daha user friendly bir makine. (bence)
Piyasada en çok kıyaslanan 2 makine arasında sanırım lens, pil, batarya, parasoley v.b. aksesuarlarında fiyatlarını düşünerek karar verseniz daha iyi olacak. Çünkü sonuçlara bakılınca sanki berabere gibiler.
Bir de işin markaya eğilimli olma ya da ne diyelim markayı sevme/sempati duyma kısmı var. Kimi insan asla Nikon almaz kimi de Canon. Siz kendinizi ne tarafa yakın hissediyorsunuz?
İnsanoğlunun hayattaki en önemli amacı- ki bunu asla kabul etmez- kendini tatmin etmektir. Örneğin Canon'u seviyorsanız ama mantığınızı dinleyip Nikon aldıysanız her Canon gördüğünüzde gidip bakarsınız. Ona sahip olamama duygusu sahip olduğunuz makine ile yaşadığınız mutluluğun önüne geçer.

Neyse konu fotoğraf makinesi ben olaya çok az da olsa başka bir açıdan yaklaştım. Sözün özü fiyat/performasa bakın derim, zira body özellikleri benzer. (bence)

Tarih: 25 Aralık 2008, 17:16 - İp: 88.***.**7.198
elisko
elisko (üye)
İstanbul / Amatör

Dün bir technology store a gittiğimde canon eos 450 ve nikon d 80 i araştırıyordum. Satıcı bana canonların perde ömrü olduğunu ve nikonlarda böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. Ya canon alırsam da perde biterse diye sorduğumda ise yeni perde için bir makine parası verirsiniz dedi.

Ne kadar doğru bilemiyorum ben profesyonel değilim ama bunu da bilmende fayda var seçim yaparken diye düşündüm.

Tarih: 9 Ocak 2009, 09:27 - İp: 62.***.**1.65
erkan26
erkan26 (Objektif)
Eskişehir / Doğa Fotoğrafçısı

Satıcı atmış.
Tüm dslr makinelerin perdeleri için bir ömür vardır.
Canon 1Ds Mark III gibi çok üst düzey DSLR lerde bile.
Hoş onların rakamı daha yüksektir.
Tamir fiyatı yüksek ama öyle gövde parası kadar da değil.
İçinizin ısındığı makineyi elinize alarak karar verin.

Tarih: 9 Ocak 2009, 10:50 - İp: 78.***.**5.124
muaz_altun
muaz_altun (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar elimde canon eos 450d var. okul için almıştık fakat aldıktan bır hafta sonra okulu bırakmak zorunda kaldık .maddi imkanlardan dolayı. makıne ile sadece deneme cekımı yaptım. toplam 100 tane resim cekılmemiştirrrr. acil satıyorum 1250 ytl 6-7 haftalık makıne

Tarih: 17 Ocak 2009, 14:21 - İp: 85.***.**7.185
  • 1