styx34
styx34 (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon 450d mi Pentax K-x mi ?

Canon 450D ile Pentax K-x arasında hangisini tavsiye edersiniz ?
Ya da 1500 TLcivarında başka bir öneri ?
Tşk.

Tarih: 4 Eylül 2010, 16:51 - İp: 88.***.**0.219
kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D5000, Canon 500D

Tarih: 4 Eylül 2010, 19:38 - İp: 78.***.**7.25
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hangisi ucuzsa onu alın.

Tarih: 4 Eylül 2010, 19:54 - İp: 92.***.**2.60
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bence soru yanlış.

doğrusu canon mu pentax mı olmalıydı.

Tarih: 5 Eylül 2010, 00:19 - İp: 78.***.**3.209
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

bence canon

Tarih: 5 Eylül 2010, 11:55 - İp: 78.***.**5.175
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

pentax pentax diye yanıp tutuşurken, a550 koydular önüme. kısmet olmadı alamadım. kısmetim 450d'deymiş. çok memnunum. pazarbey var pentax kullanan zamanında, sarı çekiyor dedi resimler için. bir de rahatsız edici bi eksiklik var k-x'te. vizör'de odaklama noktalarını göstermiyormuş. ben hiç liveview kullanmıyorum bile şu an. hep vizör. zaten tadı öyle çıkıyor. odakladığı yerleri görebilmek istediğimle değiştirebilmek de olmazsa olmaz. 450d tavsiye ederim. 1315TL'ye gördüm,erkayalar garantili. 18-55mm IS lens ile. zaten k-x'i tek lens ile almak mantıksız. tek lensle 1600 TL çift lenslisi 1750 TL. elleriniz büyükse k-x küçük gelebilir. neredeyse kompaktlara yakın ölçüleri var. ama hala seviyorum pentax'ı

Tarih: 5 Eylül 2010, 20:52 - İp: 213.***.**1.15
camoka
camoka (üye)
İstanbul / Meraklı

Pentax Kx modelini Ekim 2010'da piyasaya süreceği Kr modeli ile yeniliyor. Pentax'ın üst modeli K7'den birçok özellik yeni modele adapte edilmiş. Pil, iso, Af, hız konularında oldukça yenilikler var. Fiyatı yurtdışı USD 800 civarında olacakmış. Yanında bir de f/2.4 35mm prime lens geliyor. Yeni makine almak durumunda olanlar mutlaka alternatif olarak incelesinler derim.

Tarih: 15 Eylül 2010, 16:41 - İp: 88.***.**7.93
camoka
camoka (üye)
İstanbul / Meraklı

Geliştirilen hususlara ilişkin bilgiler aşağıdaki linkte bulunmaktadır.

http://pentaxdslrs.blogspot.com/

Tarih: 15 Eylül 2010, 16:45 - İp: 88.***.**7.93
muharrem26
muharrem26 (üye)
Diyarbakır / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 19 Eylül 2010, 13:39 - İp: 78.***.**2.145
  • 1