facetoface34
facetoface34 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 450d Mi Nikon D80 Mi

arkadaslar 2 makine arasında kaldım karar veremiyorum ve ilk prof makinem olacak lütfen bu makineleri kullananlardan ve proflardan yardım istiyorum saygılar hepinize

Tarih: 25 Mayıs 2009, 18:29 - İp: 78.***.**7.181
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kendinizi bizim yerimize koyun,soru soruyorsunuz, iki kişi 450d diyor, ardından ben d80 alcam diyorsunuz..
bu bizi kaale almadıgınız anlamına gelir, ben bunu boyle algılıyorum.
bu sizi siteden sogutuyor, peki biz ne yapalım??
hem birine dogru tercih yapsın diye faydalı olmaya calısıyoruz hem kaale alınmıyoruz,biz ne yapalım???

--------------------------------------------------------------------------------------

mesela neden d80 onermişler
gece cekimi için canon oneren kim mesela?
bu otomatık ayar yapan bir kompakt degilki gece cekimi iyidir diyelim.
siz ayarlarsınız enstantaneyı diyaframı ısoyu makine sizin istediginizi ceker..
gecesi gunduzu yokki bunun..

yuksek isoda daha basarılı deseler anlarım, bu bile gosteriyor bilginin kulaktan dolma oldugunu..
bu laflarıda yanlıs anlamayın size degil size bu kulaktan dolma genel gecer bilgileri verenlere soyluyorum...

govdesinin ufak olması dısında-ki herkes için sorun degildir- bu iki makine arasında 450d daha mantıklı bir secimdir.
yuksek ısoda daha basarılıdır, pozlama konusunda daha tutarlıdır,daha gercekci dogal renkler verir..

not: kaldıki iyi bir dslr like almanız dahada mantıklı olabilir, geniş acıdan teleye her turlu cekime uygun,makroda cekebilen ve ekstra masraf cıkarmayacak bir makine daha fazlasını verebilir..

#gaijin' tarafından 25.05.2009 22:12:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mayıs 2009, 21:59 - İp: 78.***.**7.29
emrebey
emrebey (üye)
İstanbul / Amatör

CANON EOS 450D TABİKİ DOSTUM YENİ TEKNOLOJİ DAHA HAFİF VE KOMPAKT YAPI YUKSEK ISO DEĞERLERİNDE BAŞARI GENİŞ LENS SEÇENEKLERİ TOZ ÖNLEYİCİ SİSTEM YENİ İŞLEMCİ TEKNOLOJİSİ 9 AF NOKTASI GENİŞ LCD EKRAN TAM DOLUMLA İNANILMAZ SAYIDA ÇEKİM İMKANI VS VS VS

Tarih: 26 Mayıs 2009, 00:00 - İp: 88.***.**0.133
facetoface34
facetoface34 (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaslar nikon d80 dx 18-135objektif + dx 18-70 mm (3.5-4.5 c ) bu takım nasıldır ?? fiyatı 1050 eurodur

Tarih: 26 Mayıs 2009, 14:11 - İp: 78.***.**7.181
meloilo
meloilo (üye)
İstanbul / Amatör

bende d80-canon 450 d arasında kaldım ama 450 d aldım bugün

Tarih: 26 Mayıs 2009, 22:58 - İp: 85.***.**7.130
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

face2face34,

Aynı işi gören 2 lens var - belli ki takım düzmece ....Birini eleyip öyle pazarlık yapın yoksa lensin biri evi bekler.

Tarih: 26 Mayıs 2009, 23:08 - İp: 96.***.**9.175
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bugün hislerime dayanarak yorum yapma günüm ....

Alıcağınız makinayı D80 'de , 450D 'de olsa belki 3 yıl kullanacaksınız ...

Fotografcılıgı omrunuz yettikce 30-40-50 yıl yapacaksınız ...

Ilk aldığınız makinaya muhtemelen lensler alacak,yatırım yapacaksınız ... Lenslere,flasha filan paralar harcandıktan sonra o markadan - rakipler daha iyi olsa bile - başkasına geçiş çoğu zaman gerçekleşmez ...Ne ile başlanırsa öyle gider ...Içiniz gitse de geçemezsiniz rakip sisteme ....

Diyeceğim alacağınız makinalar zaten 450D ve D80 gibi birbirine yakın ise , kılı kırk yararak kafalar patlatıp, kıyaslamanız ve sizce en teknik olarak en iyiyi bulmanız önemli değil ...Zira her 2 makinadan da kullanacağınız +/- 3 yıllık süre içinde birbirine benzer sonuçlar alacaksınız ...

Önemli olan girdiğiniz SISTEM derim ben - yani NIKONCU mu olacaksınız CANONcu mu ( Topik bu 2 marka diye digerlerini saymıyorum ) ... Eh , bu başlangıç seviyesinde iken de ve daha 2 makina konusunda kararsızken , NIKON serisinin mi CANON serisinin mi daha iyi olduğunu ( tüm üst modelleri kıyaslıyarak ) haliyle bilecek haliniz yok

Zaten bu sorunun cevabı da yok ....Ikisi de iyi ....Ikisinin de birbirinden iyi ve kötü yönleri var ditebiliriz .

Peki geriye ne kalıyor o zaman.?? HISLERINIZ .....

Gidin bir dükkana , alın 2 makinayı elinize ...Koklayın , dinleyin,hissedin ...unutun tüm okuduklarınızı,teknik testleri ...Kendinize hangi markayı daha yakın hissediyorsanız , gidin onunla başlayın zira 40 yıl o markayla yaşayacaksınız...

Her iki sistemin eşdeğer modelleriyle çekeceğiniz %99 fotoğraf birbiriyle aynı kalitede olur ....Kalan %1'lik farkı farkedecek hale gelen fotografçı sayısı da pek fazla değil zaten .

Tarih: 26 Mayıs 2009, 23:39 - İp: 96.***.**9.175
facetoface34
facetoface34 (üye)
İstanbul / Amatör

cok tesekkur ederim arkadaslar valla biraz fikir edinmek üzereyim canonun hopsuma giden tarafı hafif olması ama nikonun renkleri bana daha hoş geliyor gibi bide nikon d5000 cıkarmıs onada bakmaya calısıorum sonucta oda canon 500d ayarında bi makine

Tarih: 27 Mayıs 2009, 20:43 - İp: 78.***.**0.76
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

5000d yi 500d ile aynı sınıfa ait oldugunu dusunmuyorum..govdede af motoru olmayan bir model..nikonun giriş seviyesini rakiplerine teslim ettigi anlasılmaz bir stratejinin sonucu..
acıkcası tavsiye etmem, ayrıca butun nikon modelleri gibi fazla pahalı, ki d5000 biraz daha pahalı...neredeyse d90 fiyatına geliyor.
sıkıcı bir durum bana gore..
canlı renk konusuna gelirsek, saturatıon degerlerini arttırırsınız canonda canlı renk verir, sonucta bunlar kompakt makineler degil, daha ham daha gercek fotograf vermek uzere yapılmıs makineler..

Tarih: 27 Mayıs 2009, 20:56 - İp: 78.***.**2.136
facetoface34
facetoface34 (üye)
İstanbul / Amatör

EOS 450D + Objekiv EF-S 18-55 IS + Objektiv EF-S 55-250 IS 950 euro

Nikon, »D80«, Body + Objektiv DX18-135 800 euro

Nikon, »D80«, mit 18-200mm Objektiv 1000 euro

Canon 500d ef s18-55 900 euro

peki bunlardan hangisini tercih etmeliyim

Tarih: 28 Mayıs 2009, 13:35 - İp: 88.***.**0.100
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

18-200 gibi bir lensle yapılan kiti almazdım
450d,500d arasında fotografı etkileyecek bir fark oldugunu dusunmuyorum.

ilk kit en mantıklısı gibi gorunuyor bu durumda.

Tarih: 28 Mayıs 2009, 13:40 - İp: 78.***.**7.71