facetoface34
facetoface34 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 450d mi Nikon D80 Mi

arkadaslar 2 makine arasında kaldım karar veremiyorum ve ilk prof makinem olacak lütfen bu makineleri kullananlardan ve proflardan yardım istiyorum saygılar hepinize

Tarih: 25 Mayıs 2009, 18:29 - İp: 78.***.**7.181
dgs905
dgs905 (üye)
Yurtdışı / Amatör

bende seninle ayni durumdayım arkadaşım fakat koskoca sitede o kadar yazılar görüyorum ve belli bu işten gerçekten anlayan kişiler var bu sitede ama banada halen daha bir kişi bile çıkıp cevap yazmadı

Tarih: 25 Mayıs 2009, 19:39 - İp: 92.***.**1.12
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

450d alırdım yerınızde olsam

Tarih: 25 Mayıs 2009, 20:24 - İp: 78.***.**7.29
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

450de

Tarih: 25 Mayıs 2009, 20:31 - İp: 88.***.**7.59
facetoface34
facetoface34 (üye)
İstanbul / Amatör

valla ben kime sorduysam nikon gazatecilik yapmıs biride nikon dedi almanyadaki mediamarkt takilere sorduk onlarda nikon dedi ama bilmiyorum galiba d80 almak üzereyim nikonun lensler acısından daha genis bi yelpaze ve lens aralıkları canondan iyiymiş ama kullanım olarak canon daha kolaymıs

Tarih: 25 Mayıs 2009, 20:50 - İp: 78.***.**7.181
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

vazgeçtim d80

Tarih: 25 Mayıs 2009, 21:04 - İp: 88.***.**7.59
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

peki ozaman bende sunu sorayım,bu foruma bu konuyu nıkon cevabını almak içinmi actınız??

"nikonun lensler acısından daha genis bi yelpaze ve lens aralıkları canondan iyiymiş"

demişsiniz,kac lens almayı dusunuyorsunuz? zaten alacagınız maksimum uc lensken birinde 100 birinde 90 lens olsa ne olur??
ayrıca kim dediyse yanlıs soylemiş,canonun lens ve aksesuar yelpazesi oldukca geniştir,
ayrıca canon menuleri benım bildigim kadarıyla daha kolay..

verilen tavsiyeleri dikkate almayacak yada onemsemeyecekseniz konu acmanında manası yok,eger nikona sıcak bakıyosanız nıkondan bir makine alın..

ama yuksek ıso basarımı canonun yanına bile yaklasamayan, ve pozlama tutarsızlıgı olan,nispeten eski bir makine alacagınızıda soyleyeyımde,boş atıp dolu tutuyo gibi olmasın mediamarkttakiler gibi...

#gaijin' tarafından 25.05.2009 21:08:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mayıs 2009, 21:06 - İp: 78.***.**7.29
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Sırf yeni olduğu için bile 450d alınır.

Tarih: 25 Mayıs 2009, 21:11 - İp: 88.***.**0.245
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

vazgeçtim 450de

#remi5861' tarafından 25.05.2009 21:12:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mayıs 2009, 21:12 - İp: 88.***.**7.59
facetoface34
facetoface34 (üye)
İstanbul / Amatör

valla arkadaslar bana sölenenler bunlar ben nikon cvpı almak icin acmadım konuyu sadece fotograf cekmeye meraklı 3 senedir kompkt makinemle 100 lerce cok guzel manzara ot bocek resmi cektim ama artık bana yetmiyor ve daha iyi fotograflar cekmek istiyorum ayrıca ilk tercihim canon 450 d idi sonra internette arastırmalarım sonucu d80 ide incelemeye aldım baska bir fotograf sitesine actım yorumda ise coğunluk nikon dedi canon 450 d almıs birine rastladım şilede fotograf cekerken ben pismanım dedi yanındaki arkadasındada d80 vardı ve ikiside d80 dedi burda polemik yaratmaya gerek yok ben sadece duyduklarım ve internette okuduğum yorumları size ilettim genelli nikon ama tabiki canon diende var gece cekimi yapacaksan 450d al diende var keske doğru düzgün bilgim olsada bunları bile tartısmaya acmasak ama malesef bilgimiz yeterli olmadığı icin bu konuyu buraya acıyoruz böle tepki vererek karsı tarafı sinir etmekten ve fotograf cekmekten ayrıca siteden soğutursunuz baska birsey değil

Tarih: 25 Mayıs 2009, 21:39 - İp: 78.***.**7.181
h.iz
h.iz (üye)
Giresun / Amatör

canon cmos sensör ve Mp yüksek bu sizin ebat olarak daha büyük bir fotoğraf elde etmenizi sağlar... Her iki makinada kendine göre lensler ister bu canonun kilerle nikonunkiler arasında araştırma yapınız... bütçenizi yoklayınız... Tercihinizi çok sıkıya almayın bire bir elinize alıp siz çekimler yapmalısınız... Ve çekim sonrası pc de düzenleme konusunda bilginiz olmalı... Ben bu makinaları aldım artık süper olacak diye bir ön yargıya kendinizi şartlandırmayın... Ben her iki makinayıda beğeniyorum... Tercihler kendi deneyimlerinize göre olursa daha etkin olur... Lens almanız şart o nedenle lens piyasası sizi ön araştırmaya itsin... Kolaylıklar dilerim...

Tarih: 25 Mayıs 2009, 21:47 - İp: 79.***.**6.18