irakarel
irakarel (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 450d İyi Bir Secimmi?

arkadaslar merhaba,
amator olarak profesyonel fotograf makinesi almak istiyorum bikac haftadir arastiriyorum Nikon D3000'da karar kilmistim fakat forumlarda yazilan olumsuz yorumlar sonucunda Canon 450D almaya karar verdim. bu arada fiyati 600$ amazon.com'dan almayi dusunuyorum daha once oradan alisveris yapan var mi? internet uzerinden odemeyi yapicam fakat amerikada oturan bir tandiigima yollaticam bir problem olur mu?

tesekkurler

Tarih: 2 Kasım 2009, 20:51 - İp: 88.***.**9.188
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

iyi bir seçim..

Tarih: 2 Kasım 2009, 21:14 - İp: 78.***.**2.180
nizamoglu
nizamoglu (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

bende yurt ıdşından sıfır makina düşünüüyorum..
eger alırsan kaç günde geliyor.kargo bedeli ne kadar tutuyor..
bu konu hakkında bilgi verirmisin...

Tarih: 2 Kasım 2009, 21:31 - İp: 88.***.**7.141
irakarel
irakarel (üye)
İstanbul / Amatör

ben amerikadan alip tanidigima yollaticam buraya getirtmeyi hic dusunmedim cunku burada gumrukte problem cikarabiliyorlar 100$ ustune vergi aliyorlar falan..

Tarih: 2 Kasım 2009, 21:40 - İp: 88.***.**9.188
irakarel
irakarel (üye)
İstanbul / Amatör

yanitlariniz icin tessekkur ederim bir sorum daha olacak amazon.com'dan almayi dusunuyorum amerikaya yollaticam odmeyi kredi kartiyla yapicam herhangi bir problem olur mu acaba? daha once amazon'dan benim gibi alan varsa yardimci olabilir mi?

Tarih: 3 Kasım 2009, 17:23 - İp: 88.***.**9.188
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=41691

bu linkte bir konuşma geçmiş ama..
belki işinize yarar.

Tarih: 3 Kasım 2009, 18:16 - İp: 88.***.**5.133
lucius
lucius (üye)
İstanbul / Amatör

başka bir arkadaşa yazdığım cevabın aynısını kopyaladım umarım yardımcı olur :

''merhabalar. uzun bi aradan sonra foruma döndüm ve sizin topiğinizi gördüm yardımı olması açısından bişeyler yazmak istedim. öncelikle 450d nin şuan sıfır spot fıyatı 1100-1175 arası değişiyor bunu bilmenizi isterim. alın iyi makinedir başlangıç için ama bazı kronik rahatsızlıkları vardır bunuda bildiriyim size. öncelikle ön ve arka alan netleme hatası başgösteriyor zaman içinde ve bir süre sonra Err hatası veriyor makine. kit lensle öyle çok keskin muhteşem renkli fotoğraflar bekliyorsanız biraz hayal kırıklığı yaratabilir ama çok iyi işlerde çıkartabilir size bağlı olarak. iso performansı olarak kendi sınıfında eline kimse su dökemez bu bir gerçek. body biraz ufak ve deklanşör sesi bana itici geldi kullandığım süre içerisinde. lens flaş aksesuar olarak canon en rahat ' firmadan biridir. bunları yaklaşık 1 sene 450d kullanmış biri olarak söylüyorum. birde tavsiye alacaksanız 2. el alın forumlarda çok düzgün insanlar var ve hiçbir problem yaşamazsınız aradaki farkı da aksesuara yatırabilirsiniz. bir pentax kullanıcısı olarak söylüyorum pentax bir tutkudur ''

Tarih: 8 Kasım 2009, 02:01 - İp: 94.***.**0.88
  • 1